Figa na zdrowie!

Figa na zdrowie!

zdrowe odżywianie

Figi to owoce, które w naszym kraju nie są jeszcze szczególnie popularne, a szkoda! Mają one bowiem pozytywny wpływ na nasze serca, układ trawienny oraz są w stanie obniżyć zbyt wysoki cholesterol.

Figi lepsze od złota 

Figi to oczywiście owoce rosnące na drzewach figowych. Z reguły są one bardzo wysokie, czego potwierdzeniem jest fakt, że niektóre z nich mogą mieć nawet 30 metrów wysokości. Drzewa te wywodzą się z Azji Mniejszej oraz krajów śródziemnomorskich, ale są także spotykane w takich krajach jak Indie, Hiszpania oraz Gruzja. Figi można jeść zarówno na surowo, jak i po ich przetworzeniu, a dojrzałe owoce przypominają kształtem znane nam gruszki. Ich kolor może być różny, dlatego znajdziemy figi o barwie zielonej, fioletowej albo brązowej.
Już starożytni grecy doceniali walory odżywcze fig, dlatego mówi się, że były bardziej wartościowe  aniżeli złoto. Zajadali się nimi atleci, a także stanowiły składnik przy pomocy którego dosładzano wszelkiego typu potrawy w tamtym czasie.

Zastosowanie fig w kuchni 

Jeśli weźmiemy do ręki dojrzałą figę od razu zauważymy, iż jest ona mięciutka oraz niezwykle aromatyczna. Jako składnik potraw, świetnie uzupełnia wszelkiego rodzaju sałatki, ciasta (w postaci bakalii), ale możemy z niej również przyrządzić pyszne konfitury, dżemy czy konserwy. Niektórzy mogą też używać fig do przygotowania tradycyjnego suszu na Boże Narodzenie.

Moc witamin 

W figach znajdziemy mnóstwo wartościowych witamin, takich jak witaminy z grupy B, witamina C, PP, a także karoten. Co ciekawe, jeśli zjemy 100 gram fig, nasz organizm otrzyma tyle wapnia ile zapewnia mu szklanka mleka. Jako doskonałe źródło wapnia, figi zalecane są zatem jako składnik diety dzieci, osób borykających się z osteoporozą oraz kobiet, które przechodzą menopauzę. Oprócz tego w figach znajdziemy też mnóstwo soli mineralnych – fosforu, magnezu, cynku oraz potasu.

Lepsze trawienie 

Figi mają najwięcej błonnika pokarmowe ze wszystkich owoców, dlatego doskonale wpływają na poprawne funkcjonowanie naszego układu pokarmowego. Mają działanie antyrakotwórcze, redukują ryzyko wystąpienia zaparć, a zawarta w nich witamina B6 odkwasza i odtruwa nasz organizm.

Mocne serce 

Figi to owoce, którymi powinna się zajadać każda osoba, która ma problemy z sercem. Obniżają bowiem cholesterol, pomagają walczyć z nadciśnieniem, a także wzmacniają nasze serce oraz naczynia wieńcowe.

Naturalny afrodyzjak 

Niektóre plemiona wierzą, że spożywanie fig może wyleczyć bezpłodność oraz zwiększyć laktację. To co jednak wiemy na pewno, to fakt, iż figi zdecydowanie poprawiają wytrzymałość seksualną. Oznacza to, że są idealne dla panów, którzy mają problemy z erekcją.
 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zdrowe odżywianie

Olej Rzepakowy

5.06 opinii:
Olej rzepakowy nazywany jest również "eliksirem młodości". Z czego to...
Zobacz ofertę

Olej Z Oregano Esencja

5.06 opinii:
Oregano to przyprawa, która stanowi niezbędnik w kuchni każdej Pani Domu. Mimo...
Zobacz ofertę

Herbata Rooibos Słoneczna Afryka

5.07 opinii:
Herbata Rooibos Słoneczna Afryka przywodzi na myśl gorące słońce afrykańskiej sawanny....
Zobacz ofertę

Olej Kokosowy VIRGIN

4.9212 opinii:
Olej kokosowy virgin potocznie nazywany jest bombą kaloryczną. Kalorie z reguły kojarzą nam...
Zobacz ofertę

Miód Kremowany Z Propolisem

4.899 opinii:
Właściwości miodu kremowanego Naturalny miód pszczeli z upływem czasu zmienia...
Zobacz ofertę

Olej Z Pestek Moreli

4.867 opinii:
Pestki z moreli uznawane są za naturalny lek, który skutecznie walczy z...
Zobacz ofertę

Zioła Prowansalskie

4.867 opinii:
Zioła prowansalskie to niezwykle aromatyczna mieszanka ziół z Prowansji. Są popularne...
Zobacz ofertę

Miód Wielokwiatowy Z Malinami

4.836 opinii:
Miód wielokwiatowy z malinami to świetny wybór dla osób, które...
Zobacz ofertę

Granat - Sok Z Granatu

4.836 opinii:
Granat - Sok Z Granatu to suplement diety w postaci soku gotowego do spożycia. Granat...
Zobacz ofertę

Czarnuszka Nasiona

4.836 opinii:
Czarnuszka i jej właściwości Czarnuszka to jeden z tych środków, dla których...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.