Figa na zdrowie!

Figa na zdrowie!

zdrowe odżywianie

Figi to owoce, które w naszym kraju nie są jeszcze szczególnie popularne, a szkoda! Mają one bowiem pozytywny wpływ na nasze serca, układ trawienny oraz są w stanie obniżyć zbyt wysoki cholesterol.

Figi lepsze od złota 

Figi to oczywiście owoce rosnące na drzewach figowych. Z reguły są one bardzo wysokie, czego potwierdzeniem jest fakt, że niektóre z nich mogą mieć nawet 30 metrów wysokości. Drzewa te wywodzą się z Azji Mniejszej oraz krajów śródziemnomorskich, ale są także spotykane w takich krajach jak Indie, Hiszpania oraz Gruzja. Figi można jeść zarówno na surowo, jak i po ich przetworzeniu, a dojrzałe owoce przypominają kształtem znane nam gruszki. Ich kolor może być różny, dlatego znajdziemy figi o barwie zielonej, fioletowej albo brązowej.
Już starożytni grecy doceniali walory odżywcze fig, dlatego mówi się, że były bardziej wartościowe  aniżeli złoto. Zajadali się nimi atleci, a także stanowiły składnik przy pomocy którego dosładzano wszelkiego typu potrawy w tamtym czasie.

Zastosowanie fig w kuchni 

Jeśli weźmiemy do ręki dojrzałą figę od razu zauważymy, iż jest ona mięciutka oraz niezwykle aromatyczna. Jako składnik potraw, świetnie uzupełnia wszelkiego rodzaju sałatki, ciasta (w postaci bakalii), ale możemy z niej również przyrządzić pyszne konfitury, dżemy czy konserwy. Niektórzy mogą też używać fig do przygotowania tradycyjnego suszu na Boże Narodzenie.

Moc witamin 

W figach znajdziemy mnóstwo wartościowych witamin, takich jak witaminy z grupy B, witamina C, PP, a także karoten. Co ciekawe, jeśli zjemy 100 gram fig, nasz organizm otrzyma tyle wapnia ile zapewnia mu szklanka mleka. Jako doskonałe źródło wapnia, figi zalecane są zatem jako składnik diety dzieci, osób borykających się z osteoporozą oraz kobiet, które przechodzą menopauzę. Oprócz tego w figach znajdziemy też mnóstwo soli mineralnych – fosforu, magnezu, cynku oraz potasu.

Lepsze trawienie 

Figi mają najwięcej błonnika pokarmowe ze wszystkich owoców, dlatego doskonale wpływają na poprawne funkcjonowanie naszego układu pokarmowego. Mają działanie antyrakotwórcze, redukują ryzyko wystąpienia zaparć, a zawarta w nich witamina B6 odkwasza i odtruwa nasz organizm.

Mocne serce 

Figi to owoce, którymi powinna się zajadać każda osoba, która ma problemy z sercem. Obniżają bowiem cholesterol, pomagają walczyć z nadciśnieniem, a także wzmacniają nasze serce oraz naczynia wieńcowe.

Naturalny afrodyzjak 

Niektóre plemiona wierzą, że spożywanie fig może wyleczyć bezpłodność oraz zwiększyć laktację. To co jednak wiemy na pewno, to fakt, iż figi zdecydowanie poprawiają wytrzymałość seksualną. Oznacza to, że są idealne dla panów, którzy mają problemy z erekcją.
 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zdrowe odżywianie

Kwas hialuronowy 1%

5.03 opinii:
W każdej kuchni powinna zagościć mąka jaglana- to samo zdrowie! Dla zwolenników zdrowej...
Zobacz ofertę

Olej Rycynowy Kosmetyczny

5.02 opinii:
Olejek rycynowy to jeden z najbardziej znanych olejków. Nasze babcie uznawały go za lek na...
Zobacz ofertę

Olej Macadamia Kosmetyczny

5.01 opinii:
Biozgodność olejku macadamia została potwierdzona badaniami w latach 80. Olejek stał się...
Zobacz ofertę

Przyprawa Do Rosołu

5.01 opinii:
Nie można poddać wątpliwości, iż orzechy nerkowca to samo zdrowie. Okazuje się, że to...
Zobacz ofertę

Curry Mielone

5.02 opinii:
Curry – jedna z najpopularniejszych przypraw na świecie Żółta, aromatyczna...
Zobacz ofertę

Czarnuszka Nasiona

5.05 opinii:
Czarnuszka i jej właściwości Czarnuszka to jeden z tych środków, dla których...
Zobacz ofertę

Sok Z Żurawiny

5.01 opinii:
Żurawina – mały owoc z wielkim potencjałem Żurawina to mały, wiecznie zielony krzew,...
Zobacz ofertę

Shoarma

5.01 opinii:
Produkty w naszym sklepie zadowolą nawet najbardziej wymagającego konsumenta. W...
Zobacz ofertę

Herbata Rooibos Żurawinowy

5.01 opinii:
n/a Żurawinowa herbatka od Rooibos to tylko jeden z wielu produktów, który mogą...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.