Mity dotyczące odchudzania

Mity dotyczące odchudzania

odchudzanie

Każda osoba, która miała styczność z odchudzaniem, musiała zmierzyć się z oceanem mitów dotyczących tego procesu. Ich ilość mnoży się w zawrotnym tempie. Na szczęście Polacy coraz częściej zaczynają podchodzić do odchudzania w sposób umiejętny i świadomy. Czy w najbliższym czasie zamierzasz stoczyć batalię ze zbędnymi kilogramami? Już teraz sprawdź mity dotyczące odchudzania. Nie daj się zwieść fałszywym informacjom o BMI czy szkodliwym białku. 

MIT 1: BMI prawdę Ci powie

BMI nigdy nie powinno być wyrocznią. Indeks ten może okazać się pomocny przy ustaleniu odpowiedniej dla nas wagi ciała, ale należy pamiętać, że nie jest on doskonały. Wskaźnik BMI to nic innego jak wynik prostego obliczenia: masę ciała dzielimy przez wzrost podniesiony do kwadratu. Otrzymaną liczbę porównujemy ze specjalną tabelką i sprawdzamy, czy nasza waga jest odpowiednia dla wzrostu. Brzmi rozsądnie? Tylko po części, ponieważ indeks ten nie uwzględnia w obliczeniach procentu tkanki mięśniowej. Ta waży więcej od tłuszczu i zdarza się, że atleci, mogą mieć wg tego indeksu… nadwagę. Nie wiesz jak policzyć BMI? Godne polecenia są kalkulatory BMI dostępne w sieci.

MIT 2: owoce nie tuczą

Owoce z pewnością dobrze sprawdzają się podczas diety jako desery i zamienniki zwykłych słodkości. Nie oznacza to jednak, że osoba na diecie powinna je jeść bez umiaru. Dlaczego? Ponieważ owoce są bardzo bogate w cukry -  wyjątkowo niedobre dla kogoś, kto walczy ze zbędnymi kilogramami!

MIT 3: na diecie unikaj białka

Całkowita rezygnacja z białka podczas diety to błąd! To właśnie białko jest głównym budulcem mięśni! Jeśli więc zależy nam na tym, by nasze ciało przypominało wyglądem wyrzeźbionych antycznych bogów, nie powinno go zabraknąć w codziennym menu. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku!

MIT 4: produkty tylko light

Niestety, ale producenci żywności light lubią nieco podkoloryzować rzeczywistość. Układając dietę dla siebie, nie zawsze warto całkowicie oprzeć się na produktach rzekomo „lekkich”. Choć mogą one mieć mniejszą zawartość tłuszczu od swej tradycyjnej wersji, to istnieje spore ryzyko, że znajdziemy w nim inne niezbyt korzystne dla linii składniki. Dlatego dokładnie czytajmy to, co zawierają w sobie dane produkty.

MIT 5: głodówka

Ograniczanie jedzenia jest oczywiście elementem diety, ale nie oznacza, że powinniśmy zagładzać się do granic możliwości. Odchudzanie w dużej mierze zależy od tego, by zmienić swoje nawyki żywieniowe, zacząć regularnie uprawiać sport oraz uregulować procesy trawienne. Zamiast się więc głodzić, lepiej dokonać rewolucji w swym jadłospisie i uzupełnić go wartościowymi produktami. 

Wojciech Chentkiewicz
Artykuł został przygotowany na podstawie: BMI - kobieta.wp.pl

Ranking zamienników Najlepsze produkty - odchudzanie

Fitt spray PRO

4.88134 opinii:
23.05.2018 r. produkt Fitt spray PRO został laureatem nagrody magazynu...
Zobacz ofertę

African MANGO

4.83184 opinii:
African MANGO to naturalny suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Produkt ten polecany...
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line Man

4.810 opinii:
Tabletki Olimp Therm Line Man to suplement diety przeznaczony dla dorosłych mężczyzn...
Zobacz ofertę

Noble Health Hydrodren

4.789 opinii:
Tabletki Noble Health Hydrodren to naturalny suplement diety, przeznaczony w...
Zobacz ofertę

Amlan FORTE

4.7799 opinii:
Amlan FORTE to naturalny suplement diety dostępny w postaci kapsułek do przyjmowania doustnego....
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line HydroFast

4.7311 opinii:
Tabletki Olimp Therm Line HydroFast to suplement diety przeznaczony dla osób...
Zobacz ofertę

Zdrowy Duet Odchudzanie

4.717 opinii:
Zdrowy Duet Odchudzanie to naturalny suplement diety wspomagający odchudzanie...
Zobacz ofertę

Adipobon mono

4.717 opinii:
Adipobon mono to suplement diety wspomagający odchudzanie oraz redukcję cellulitu. Kapsułki...
Zobacz ofertę

L-Karnityna GoldStrong

4.717 opinii:
L-Karnityna GoldStrong to suplement diety w postaci tabletek musujących. Produkt skraca...
Zobacz ofertę

Silvets

4.717 opinii:
Kapsułki Silvets to suplement diety wspomagający odchudzanie i wyszczuplanie ciała...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.