Nie możesz schudnąć? Oto siedem najbardziej prawdopodobnych powodów

Nie możesz schudnąć? Oto siedem najbardziej prawdopodobnych powodów

zdrowie odchudzanie

W naszym artykule wyjdziemy z założenia, że podejmujecie się aktywności fizycznej i do tego macie dobrze zbilansowaną dietę. Mogłoby się wydawać, że wchodzenie na wagę będzie dawać tylko przyjemność, ale tak nie jest ponieważ efektów brakuje. Dlatego postaramy się powiedzieć o kilku sytuacjach, które sprawiają, że waga niestety nie spada. 

Często zaczynamy się również zastanawiać czy przypadkiem nie jesteśmy chorzy a w naszym organizmie coś nie działa tak jak trzeba. Kobiety myślą, że to problemy hormonalne do tego doprowadzają. Oczywiście są pewne sytuacje i choroby takie jak problemy z tarczycą czy zespół policystycznych jajników, które będą wpływały na proces odchudzania. Jednak po badaniach okazuje się, że to codzienne błędy uniemożliwiają nam chudnięcie a nie jakieś problemy ze zdrowiem. 

1. Metabolizm zwalnia gdy: Jesteś maniaczką odchudzania

Jeśli już masz za sobą jakieś diety to na pewno organizm o tym doskonale pamięta. Często odchudzanie wiązało się z jakimiś wyrzeczeniami i nasz organizm bardzo szybko zauważa, że dostaje mniej i zaczyna się przestawiać na oszczędne tryby. Będzie chciał funkcjonować w taki sposób, by nie tracić nic przy mniejszej dawce kalorii. 

W takiej sytuacji, gdy ma się już za sobą własne pomysły na odchudzanie warto korzystać z pomocy dietetyka. Trzeba wybierać takie jedzenie, które może wpłynąć na przyspieszenie metabolizmu. Doskonałe będą zielone warzywa, chudy nabiał z probiotykami czy zdrowe tłuszcze. Jako przypraw warto używać chilli, zioła i pieprz, ponieważ są to produkty, które na metabolizm dobrze działają. 

2. Metabolizm zwalnia gdy: Masz w nosie śniadania

Często z rana staramy się ze wszystkim zdążyć i tak niestety staje się, że o śniadaniu często zapominają. Ale badania wykazują, że te osoby, które o pierwszym posiłku zawsze pamiętają raczej nie mają problemów z tyciem. Dodatkowo wykazano, że ci, którzy przy śniadaniu dawali organizmowi tylko do 11% dziennej energii byli narażeni na tycie. Z rana, gdy nie damy organizmowi paliwa będzie on zwalniał z przemianą materii. 

Tutaj rozwiązanie będzie bardzo proste. Trzeba każdego dnia wstawać 15 minut wcześniej, wypić można wodę z cytryną, która będzie pobudzać nasz żołądek. Dalej ciepły prysznic, nie trzeba również dużo jeść, wystarczy dobre, energetyczne musli z jogurtem, kawa zbożowa czy zioła herbata. 

3. Metabolizm zwalnia gdy: Zapominasz o witaminie D

Witamina D ma wpływ na odchudzanie. Zmniejsza razem z wapnem produkcję kortyzolu, który wpływa na odkładanie się tłuszczu w okolicach pasa. Poza tym, gdy witaminy D jest w organizmie wystarczająco będzie wydzielał leptynę i mózg będzie wtedy obierał informację o sytości. Im mniej tej witaminy tym mniej będzie leptyny a co za tym idzie będzie się pojawiać większy apetyt. 

Aby sobie z tym poradzić najlepiej sięgnąć po suplementy. Gdy nadwaga nie jest duża można sięgnąć po jedną kapsułkę dziennie. Dzienna dawka w wysokości 800-2000 mg wystarczy. Przy dużej otyłości można tą dawkę zwiększać o 50%. Najczęściej osoby z dużym BMI mają mniejszy poziom witaminy D. Oczywiście trzeba także pamiętać o tym, że naturalną witaminą jest słońce, dlatego każdego dnia warto spędzić na powietrzu przynajmniej około pół godziny. 

4. Metabolizm zwalnia gdy: Jesz za rzadko

Oczywiście dłuższe przerwy między posiłkami to problem, który sprawi, że nasz organizm będzie się przestawiał na oszczędne tryby. Podobnie jest przy dietach z ograniczeniem kalorii. Gdy główny posiłek je się wieczorem organizm również zaczyna wolniejsza pracę i takie odchudzanie nie przyniesie nam efektów. 

Dlatego najlepiej jeść każdego dnia 5-6 małych posiłków i o stałych porach. W taki sposób przyzwyczai się mózg do regularnych dostaw i spalanie będzie na bieżąco. Jeśli chodzi o węglowodany warto je spożywać w pierwszej połowie dnia, a w drugiej lepiej jeść dużo białka. 

5. Metabolizm zwalnia gdy: Żałujesz sobie snu

Mała ilość snu prowadzi do powstawania hormonu, który jest odpowiedzialny za uczucie głodu. Dlatego chcemy wtedy więcej jeść. Krótszy niż 6 godzin sen będzie wpływał na nasz apetyt i doda nam kilogramów. 

Dlatego warto spać regularnie po 7-8 godzin, a wieczorem przed spaniem można dla wycieszenia wypić mleko albo szklankę ziół. 

6. Metabolizm zwalnia gdy: Stresujesz się

Ciągły stres to oczywiście elementy, które wpływają na to, że nasz organizm będzie zwalniał z metabolizmem. Będą się pojawiały duże ilości kortyzolu i co za tym idzie będzie się magazynował w organizmie tłuszcz. 

Dlatego nie ma się co stresować tym czy się chudnie, trzeba podejść do życia z uśmiechem, spotykać się z innymi i pozbywać się problemów. 

7. Metabolizm zwalnia gdy: Zaśmiecasz organizm

Pewne sztuczne dodatki wpływają na to, że nasz organizm będzie gromadził tłuszcz i dodatkowo będzie się zatruwał. W ten sposób będzie nadmierne przeciążenie toksynami w organizmie. 

Dlatego trzeba jeść jak najprościej, jak najbardziej naturalnie wybierając produkty nieprzetworzone, w których jest dużo błonnika, dodawać wodę i zioła, które będą prowadzić do oczyszczania z toksyn.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zdrowie

Revitasens

5.034 opinii:
Revitasens to suplement diety dostępny w postaci...
Zobacz ofertę

Olej Lniany Tłoczony Na Zimno

4.8312 opinii:
  Nie bez powodu olej lniany tłoczony na zimno uznawany jest za jedne z najzdrowszych...
Zobacz ofertę

Olimp Potas

4.836 opinii:
Olimp Potas to suplement diety dostępny w postaci tabletek, który rekomendowany jest...
Zobacz ofertę

REVITASENS

4.8375 opinii:
Revitasens to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

HerbaPini

4.717 opinii:
HerbaPini to preparat dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany...
Zobacz ofertę

Immunofort

4.510 opinii:
Immunofort  to lek roślinny stosowany w krótkoterminowym leczeniu przeziębień oraz...
Zobacz ofertę

Maść na odciski Hasco

4.437 opinii:
Maść na odciski Hasco to preparat przeznaczony do usuwania odcisków. Preparat wykazuje...
Zobacz ofertę

Sinecod

4.3933 opinii:
Syrop Sinecod to nieopioidowy lek przeciwkaszlowy o działaniu ośrodkowym. Stosowany jest w...
Zobacz ofertę

Tantum Verde Forte

4.388 opinii:
Tantum Verde Forte to produkt leczniczy w postaci aerozolu przeznaczonego do rozpylania w jamie...
Zobacz ofertę

Extraspasmina

4.2711 opinii:
Lek Extraspasmina to produkt złożony dostępny w formie twardych kapsułek. Preparat jest...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.