Koenzym Q10

Koenzym Q10

kosmetyki koenzym q10

W skórze i tkankach oprócz koenzymu Q10 jest też jego zredukowana forma – Ubichinol 10.Działa on jako przeciwutleniacz, po czym jest przemieniany w koenzym Q10, który następnie pod wpływem enzymów powraca znowu do formy zredukowanej. Mechanizm ten przyczynia się do neutralizacji wolnych rodników, jak i działań antyoksydacyjnych, które są związane ze zdolnością koenzymu do regeneracji witaminy E.

Źródłem koenzymu są makrele, łosoś, sardynki. Najbogatsze w ten związek jest surowe mięso, szczególnie serce, nerki, wątroba. Niewielkie ilości koenzymu są w świeżych owocach i warzywach. Ponieważ jest związkiem rozpuszczalnym w tłuszczach, tylko w ich obecności jest wchłaniany z przewodu pokarmowego. Q10 uzyskuje się albo poprzez wyodrębnienie z naturalnego źródła, jak na przykład algi lub syntetyzuje na drodze chemicznej.

Badania wykazują, że niedobór Q10 może powodować nieprawidłowości w funkcjonowaniu serca i układu krążenia, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń przemiany materii. Im intensywniej pracuje organizm, tym więcej zużywa Q10 i tym większe jego zapotrzebowanie. Zawartość koenzymu zmniejsza się wraz z wiekiem.

Kosmetolodzy zwrócili uwagę na korzystny efekt podawania koenzymu w postaci kremów i maści. Preparaty te bowiem zwiększają jędrność i elastyczność skóry. Koenzym Q10 zwany jest „eliksirem młodości”, dostarczając skórze jego odpowiednią dawkę, można zapobiec procesom starzenia. Związek ten chroni komórki przed niedotlenieniem, pobudza metabolizm i regenerację. W połączeniu z witaminą E odtruwa komórki z toksyn i pomaga w ich usunięciu z organizmu.

Artykuł przygotowali specjaliści z fpx.pl

Ranking zamienników Najlepsze produkty - koenzym q10

Envit Q10

4.610 opinii:
Envit Q10 to suplement diety w postaci tabletek, który pozytywnie wpływa na wydolność...
Zobacz ofertę

Koenzym Q10 Plus

4.569 opinii:
Koenzym Q10 Plus to suplement diety przeznaczony jako uzupełnienie codziennej diety w tę...
Zobacz ofertę

Agelimit

4.3611 opinii:
Suplement diety Agelimit to produkt, którego celem jest uzupełnianie codziennej diety w...
Zobacz ofertę

Bio-Quinon Q10

4.297 opinii:
Bio-Quinon Q10 to suplement diety przeznaczony do uzupełniania codziennej diety w koenzym...
Zobacz ofertę

Koenzym Q10

4.138 opinii:
Suplement diety Koenzym Q10 to kapsułki, które zawierają w sobie koenzym q10. Suplement...
Zobacz ofertę

Hanoju Koenzym Q10 250 mg + witamina C kapsułki

4.01 opinii:
Hanoju Koenzym Q10 + witamina C kapsułki to suplement diety obfitujące w naturalne...
Zobacz ofertę

Swanson Koenzym Q10 + Tokotrienole

4.01 opinii:
Swanson Koenzym Q10 + Tokotrienole jest suplementem diety stanowiącym źródło koenzymu...
Zobacz ofertę

Koenzym Q10 z witaminą E Aura Herbals

3.01 opinii:
Koenzym Q10 z witaminą E Aura Herbals​ to suplement diety dostępny w postaci kropli...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.