Domowe kosmetyki z herbaty

Domowe kosmetyki z herbaty

zdrowie herbata biała herbata zielona herbata

Herbata może służyć nie tylko do picia, lecz również stanowić znakomity kosmetyk, który będzie pozytywnie oddziaływał na naszą cerę i włosy! 

MOC HERBATY

Herbata jest naparem przyrządzanym z liści oraz pąków roślin, określanych tą samą nazwą. Herbata występuje w wielu różnych rodzajach – mamy więc czarną, zieloną, białą, żółta, herbatę ulung, pu-erh itp. 

W herbacie zawarte są liczne przeciwutleniacze, które zapobiegają starzeniu się skóry. Najwyższe ich stężenie występuje w herbacie białej i zielonej, jednakże i czarna posiada jakąś ich część. Prócz tego w herbacie odnaleźć możemy: taniny, teaninę, jony fluorkowe, alkaloidy purynowe (kofeina) oraz liczne witaminy – A, B1, B2, C, E, a także K. 

Witaminy C, B oraz PP czynią skórę piękniejszą poprzez poprawę jej kolorytu oraz znaczne odżywienie, natomiast kofeina polepsza dotlenienie komórek, pobudza organizm, dodaje nam energii i usprawnia krążenie krwi. 

Taniny to garbniki roślinne, pochodne fenoli, które posiadają cechy lecznicze – wykazują działanie bakteriobójcze oraz (najprawdopodobniej) chronią ludzi przed nowotworami. Dlatego picie herbaty i wina (w którym również występują) dobrze działa na nasze zdrowie. 

Herbata leczy nas jednakże nie tylko od środka, lecz wykazuje wiele upiększających funkcji na zewnątrz organizmu!

KOSMETYKI Z HERBATY 

Oczywiście, osoby, które nie mają dość czasu aby samodzielnie przygotowywać mieszanki, a następnie poświęcić czas na ich nakładanie i zmywanie, mogą zakupić gotowe produkty stworzone na bazie herbaty. 

Jest ich w sklepach całkiem sporo – żele, kremy, toniki, szampony, balsamy relaksujące... Jednakże ci, którzy wierzą przede wszystkim w moc natury, mogą takie naturalne kosmetyki wykonać własnoręcznie w domu!

KOSMETYKI DOMOWE

 Herbata znakomicie działa na naszą skórę oraz włosy. Dzięki działaniu antybakteryjnemu możemy również wykonywać z niej okłady na różnego rodzaju podrażnienia. 

Oto kilka pomysłów:

1. Płukanka do włosów:

Płukankę z herbaty powinny stosować przede wszystkim brunetki, ponieważ wydobędzie głębię ich koloru i uczyni włosy lśniącymi oraz gładkimi. Cztery łyżeczki czarnej herbaty należy zalać wrzątkiem, a następnie (po ostygnięciu) przecedzić przez sitko i wypłukać w herbacianej wodzie świeżo umyte włosy.

2. Parówka na rozszerzone pory:

Szczególnie cera skłonna do wyprysków i taka o rozszerzonych porach podziękuje nam za herbacianą parówkę. Dwie łyżeczki zielonej herbaty zalewamy gorącą wodą (około 60-70ºC), a następnie przykrywamy głowę ręcznikiem i zanurzamy głowę w oparach bijących z miski. Po kwadransie cera będzie wygładzona i rozjaśniona.

3. Herbata na podrażnienia:

Piekąca, zaczerwieniona skóra, czy piekące oczy to coś z czym łatwo poradzi sobie czarna herbata. Wystarczy dwie łyżeczki zalać wrzątkiem, a następnie w wywarze zamoczyć ręcznik, czy kompres i położyć sobie na podrażnione miejsce. Zadziała!

Ranking zamienników Najlepsze produkty - herbata

Herbata Lipowo Malinowa

5.04 opinii:
Herbata Lipowo Malinowa do stosowania profilaktycznego dla osób...
Zobacz ofertę

Herbata Rooibos Słoneczna Afryka

5.07 opinii:
Herbata Rooibos Słoneczna Afryka przywodzi na myśl gorące słońce afrykańskiej sawanny....
Zobacz ofertę

Herbatka Słodkich Snów

5.03 opinii:
Herbatka Słodkich Snów może być stosowana przez dzieci po 1. tygodniu...
Zobacz ofertę

Receptury Natury Sposób na spokój i relaks

5.01 opinii:
Receptury Natury Sposób na spokój i relaks to suplement diety w postaci ziół...
Zobacz ofertę

Herbata Słodka Żurawina

5.01 opinii:
Warto, by ciecierzyca zagościła w każdej polskiej kuchni, gdyż to naturalny lek na wiele...
Zobacz ofertę

Herbatka szałwiowa

4.836 opinii:
Herbatka szałwiowa to suplement diety do przygotowania naparu. Liść szałwii zawiera...
Zobacz ofertę

Herbata Earl Grey Jaśminowy

4.754 opinii:
  Śliwki suszone, to bogactwo witaminy A, B, K i E. Ponadto spożywanie śliwek...
Zobacz ofertę

Herbata Spokojna Chwila

4.754 opinii:
Herbata Spokojna Chwila to tylko jeden z wielu produktów, które mogą Państwo...
Zobacz ofertę

Herbata Nadciśnienie Pana Kazia

4.754 opinii:
  Niepalona kasza gryczana może stanowić alternatywę dla ziemniaków czy...
Zobacz ofertę

Herbata 1000 i 1 Nocy

4.754 opinii:
Aronia, choć cierpka w smaku, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Sok z aronii...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.