Awokado jest uznawane przez wielu ekspertów żywieniowych za doskonały rodzaj produktu spożywczego. Zasłużył przez to na miano „super-jedzenia” (superfood). Czy wiesz o tym, że regularne spożywanie awokado może pomóc Ci w walce z niechcianymi kilogramami?

Awokado to owoc pełen zalet...chociaż posiada dużo kalorii, jest pełne wartości odżywczych. W przeciwieństwie do owoców, które obfitują w cukry proste, awokado ma w swym składzie zdrowe tłuszcze, które wykazują wiele właściwości zdrowotnych. Dzięki temu reguluje ciśnienie krwi, obniża  poziom “złego” cholesterolu LDL...a także pomaga spalać tkankę tłuszczową, co sprzyja zachowaniu szczupłej sylwetki.

 

Właściwości odżywcze awokado

100 g awokado zawiera ok. 160 kcal, 2 g białka oraz 15 g zdrowych tłuszczów. Chociaż posiada 9 g. węglowodanów, to aż 7 z nich to błonnik. Dzięki temu awokado jest produktem wręcz pożądanym w diecie niskowęglowodanowej. Więcej o doskonałych źródłach błonnika znajdziesz tutaj.

Dodatkowo owoc ten jest bogaty w następujące witaminy i mikroelementy:

- wit. C - 17% RDA (zalecanego dziennego spożycia),

- wit. K -  26% RDA,

- wit. B5 - 14% RDA,

- wit. B6 - 13% RDA,

- wit. E - 10% RDA,

- potas - 14% RDA,

- kwas foliowy: 20% RDA,

- niewielkie ilości magnezu, żelaza, cynku, miedzi, żelaza, cynku, fosforu, wit,. A, wit. B1 (tiaminy), wit. B2 (ryboflawina) i wit. B3 (niacyny).

 

Odchudzające właściwości awokado

Osoby, które stosują różnego rodzaju diety odchudzające, najczęściej wystrzegają się bogatego w tłuszcz pożywienia. Odróżnijmy jednak odkładający się w organizmie, niezdrowy tłuszcz, od dobrego, który wpływa bardzo korzystnie na zdrowie. Awokado zawiera głównie zdrowe, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6.

Wyniki aktualnych badań naukowych jednomyślnie potwierdzają odchudzające właściwości awokado. Regularne spożywanie awokado sprzyja obniżeniu BMI (wskaźnika masy ciała). Jak widać, pomimo wysokiej zawartości tłuszczów, owoce awokado powinny na stałe zostać uwzględnione w jadłospisie odchudzających się osób. Wspomniana wyżej wysoka zawartość błonnika tylko to potwierdza!

 

W jaki sposób można przyrządzić awokado, aby skorzystać z jego odchudzających właściwości? Istnieje mnóstwo smacznych rozwiązań! Począwszy od surowych owoców, poprzez pastę guacamole, dodawanie awokado do różnego rodzaju sałatek, aż do używania awokado jako zamiennik sera i wędliny w kanapkach. Każdy znajdzie coś dla siebie! A jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zmniejszyć ilość spożywanych kalorii, zapraszam tutaj. 

 

Preparaty pomocne w odchudzaniu

Jeśli pragniesz wspomóc odchudzanie, świetnym wyborem mogą okazać się produkty z zieloną kawą, jak Green Coffee Plus, czy F-green coffee zielona kawa formeds. Jeśli interesują CIę inne środki dostępne w aptece, wypróbuj koniecznie Hepaslimin.  A jeśli dodatkowo pragniesz zadbać o swoją wątrobę, może zainteresuje CIę również Esseliv max lub Sylimarol. Na problemy trawienne dobre opinie w naszym serwisie zbierają m.in preparaty Dulcobis oraz Multilac.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - odchudzanie

Fitt spray PRO

4.88134 opinii:
23.05.2018 r. produkt Fitt spray PRO został laureatem nagrody magazynu...
Zobacz ofertę

African MANGO

4.87180 opinii:
African MANGO to naturalny suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Produkt ten polecany...
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line Man

4.810 opinii:
Tabletki Olimp Therm Line Man to suplement diety przeznaczony dla dorosłych mężczyzn...
Zobacz ofertę

Noble Health Hydrodren

4.789 opinii:
Tabletki Noble Health Hydrodren to naturalny suplement diety, przeznaczony w...
Zobacz ofertę

Amlan FORTE

4.7799 opinii:
Amlan FORTE to naturalny suplement diety dostępny w postaci kapsułek do przyjmowania doustnego....
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line HydroFast

4.7311 opinii:
Tabletki Olimp Therm Line HydroFast to suplement diety przeznaczony dla osób...
Zobacz ofertę

Shape Up - Thermogenic

4.7281 opinii:
Shape Up - Thermogenic to termogeniczny spalacz tłuszczu: naturalny suplement diety dostępny w...
Zobacz ofertę

Zdrowy Duet Odchudzanie

4.717 opinii:
Zdrowy Duet Odchudzanie to naturalny suplement diety wspomagający odchudzanie...
Zobacz ofertę

Adipobon mono

4.717 opinii:
Adipobon mono to suplement diety wspomagający odchudzanie oraz redukcję cellulitu. Kapsułki...
Zobacz ofertę

L-Karnityna GoldStrong

4.717 opinii:
L-Karnityna GoldStrong to suplement diety w postaci tabletek musujących. Produkt skraca...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.