Stres: 5 sposobów jak się go pozbyć

Stres: 5 sposobów jak się go pozbyć

uspokojenie stres

Szybkie tempo życia, krótkie terminy i milion spraw na głowie daje się we znaki najczęściej w postaci dopadającego nas stresu. To choroba cywilizacyjna naszych czasów, która bagatelizowana może powodować dużo poważniejsze problemy ze zdrowiem. Dlatego nie zwlekajmy i zainteresujmy się tym tematem jak najszybciej, unikając nieprzyjemnych sytuacji. Ostatnio pisałam dla Was o tym, jak zwalczyć złe samopoczucie (tekst zajdziecie tutaj). Dziś temat równie ważny: Stres! Poznajcie 5 prostych sposobów jak się go pozbyć.

 

1. Rusz się i zostaw stres.

Aktywność fizyczna powoduje, że w naszym mózgu wydzielają się endorfiny, które powszechnie nazywane są hormonami szczęścia. Dzięki nim czujemy się weselsi, a poziom stresu spada. Dodatkowo sport to zdrowie, a niejednokrotnie to właśnie nasze złe zdrowie jest wynikiem wielu stresów.

 

2. Praktykuj medytację.

Zostało udowodnione naukowo, że medytacja, jak i inne ćwiczenia relaksacyjne, znacznie obniża poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu w naszym organizmie. Już po dwóch tygodniach regularnej praktyki stajemy się znacznie spokojniejsi, nie reagujemy wybuchowo i odzyskujemy kontrolę nad destrukcyjnymi emocjami.

 

3. Wyeliminuj to, co jest źródłem twojego stresu.

Zastanów się dobrze, co sprawia, że tak bardzo się stresujesz. Tu mogą pojawić się różne miejsca, osoby czy konkretne sytuacje, ważne być przeanalizował to naprawdę szczerze. Kiedy już będziesz wiedział, co jest źródłem twoich stresów, zastanów się, jak możesz zmniejszyć kontakt z takimi osobami, unikać takich miejsc lub konkretnych sytuacji. Zapisz sobie możliwe rozwiązania i zacznij je stosować już dziś.

 

4. Przejmij kontrolę nad swoim stresem.

Stres potrafi być tak silny, że dosłownie przejmuje władzę nad naszym życiem. By to zmienić, musisz przejąć nad nim kontrolę. Jak? W chwili, kiedy cię dopada, uświadom sobie, że chce on tobą zawładnąć. Tylko od ciebie zależy czy pozwolisz na to, by wyprowadził cię z równowagi czy nie. To my stresujemy się rzeczami/sytuacjami, a nie one nas stresują. Zrozum to i powtarzaj sobie za każdym razem, kiedy czujesz, że stres próbuje nad tobą zapanować.

 

5. Uśmiechaj się.

Uśmiech (nawet sztuczny) powoduje rozluźnienie całego organizmu. Dodatkowo dzięki uśmiechowi w naszym organizmie uwalniane są hormony odpowiedzialne za dobre samopoczucie, dzięki czemu poziom stresu znacznie spada.

 

Pamiętajcie, że samo przeczytanie tekstu nie sprawi, że stres zniknie, szczególnie jeśli już jakiś czas nosicie go w sobie. Tylko regularna praktyka jest w stanie pomóc w tej walce. Naprawdę warto, bo przecież nasze zdrowie jest najważniejsze, bez niego ani rusz. Dlatego nie bagatelizujcie tego problemu i zacznijcie dbać o siebie już dzisiaj.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - stres

Doppelherz Aktiv Magnez + B6 Forte

4.9213 opinii:
Doppelherz Aktiv Magnez + B6 Forte to suplement diety dostępny w postaci tabletek przeznaczony du...
Zobacz ofertę

Magvit B6

4.9111 opinii:
Magvit B6 to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do ich stosowania jest...
Zobacz ofertę

Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex

4.910 opinii:
Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, który jest w...
Zobacz ofertę

Asmag tabletki

4.888 opinii:
Asmag to lek dostępny w postaci tabletek. Produkt leczniczy jest przeznaczony dla osób,...
Zobacz ofertę

Asmag B

4.867 opinii:
Asmag B to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania niniejszego...
Zobacz ofertę

Nervogran

4.867 opinii:
Nervogran to produkt leczniczy w postaci granulatu do stosowania tradycyjnie, pomocniczo...
Zobacz ofertę

Mind Up - Energy for mind

4.8533 opinii:
Suplement diety Mind Up - Energy for mind to naturalny produkt dostępny w postaci kapsułek....
Zobacz ofertę

Lecytyna 300

4.836 opinii:
Kapsułki Lecytyna 300 to suplement diety wskazany do stosowania jako uzupełnienie codziennej diet...
Zobacz ofertę

Nervinum Fix

4.836 opinii:
Nervinum Fix to produkt leczniczy w postaci herbatki do zaparzania w stanach napięcia...
Zobacz ofertę

Asmag Forte

4.836 opinii:
Asmag Forte to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Preparat w...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.