Stres: 5 sposobów jak się go pozbyć

Stres: 5 sposobów jak się go pozbyć

uspokojenie stres

Szybkie tempo życia, krótkie terminy i milion spraw na głowie daje się we znaki najczęściej w postaci dopadającego nas stresu. To choroba cywilizacyjna naszych czasów, która bagatelizowana może powodować dużo poważniejsze problemy ze zdrowiem. Dlatego nie zwlekajmy i zainteresujmy się tym tematem jak najszybciej, unikając nieprzyjemnych sytuacji. Ostatnio pisałam dla Was o tym, jak zwalczyć złe samopoczucie (tekst zajdziecie tutaj). Dziś temat równie ważny: Stres! Poznajcie 5 prostych sposobów jak się go pozbyć.

 

1. Rusz się i zostaw stres.

Aktywność fizyczna powoduje, że w naszym mózgu wydzielają się endorfiny, które powszechnie nazywane są hormonami szczęścia. Dzięki nim czujemy się weselsi, a poziom stresu spada. Dodatkowo sport to zdrowie, a niejednokrotnie to właśnie nasze złe zdrowie jest wynikiem wielu stresów.

 

2. Praktykuj medytację.

Zostało udowodnione naukowo, że medytacja, jak i inne ćwiczenia relaksacyjne, znacznie obniża poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu w naszym organizmie. Już po dwóch tygodniach regularnej praktyki stajemy się znacznie spokojniejsi, nie reagujemy wybuchowo i odzyskujemy kontrolę nad destrukcyjnymi emocjami.

 

3. Wyeliminuj to, co jest źródłem twojego stresu.

Zastanów się dobrze, co sprawia, że tak bardzo się stresujesz. Tu mogą pojawić się różne miejsca, osoby czy konkretne sytuacje, ważne być przeanalizował to naprawdę szczerze. Kiedy już będziesz wiedział, co jest źródłem twoich stresów, zastanów się, jak możesz zmniejszyć kontakt z takimi osobami, unikać takich miejsc lub konkretnych sytuacji. Zapisz sobie możliwe rozwiązania i zacznij je stosować już dziś.

 

4. Przejmij kontrolę nad swoim stresem.

Stres potrafi być tak silny, że dosłownie przejmuje władzę nad naszym życiem. By to zmienić, musisz przejąć nad nim kontrolę. Jak? W chwili, kiedy cię dopada, uświadom sobie, że chce on tobą zawładnąć. Tylko od ciebie zależy czy pozwolisz na to, by wyprowadził cię z równowagi czy nie. To my stresujemy się rzeczami/sytuacjami, a nie one nas stresują.Zrozum to i powtarzaj sobie za każdym razem, kiedy czujesz, że stres próbuje nad tobą zapanować.

 

5. Uśmiechaj się.

Uśmiech (nawet sztuczny) powoduje rozluźnienie całego organizmu. Dodatkowo dzięki uśmiechowi w naszym organizmie uwalniane są hormony odpowiedzialne za dobre samopoczucie, dzięki czemu poziom stresu znacznie spada.

 

 

Pamiętajcie, że samo przeczytanie tekstu nie sprawi, że stres zniknie, szczególnie jeśli już jakiś czas nosicie go w sobie. Tylko regularna praktyka jest w stanie pomóc w tej walce. Naprawdę warto, bo przecież nasze zdrowie jest najważniejsze, bez niego ani rusz. Dlatego nie bagatelizujcie tego problemu i zacznijcie dbać o siebie już dzisiaj.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - stres

Aspargin

5.06 opinii:
Aspargin to produkt leczniczy w postaci tabletek, którego stosowanie zaleca się w...
Zobacz ofertę

Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex

4.867 opinii:
Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, który jest w...
Zobacz ofertę

NERVOSAN fix

4.577 opinii:
 Suplement diety NERVOSAN fix ma łagodne, uspokajające działanie. Ułatwia zasypianie i...
Zobacz ofertę

Magnez + Wit.B6 Apteo

4.56 opinii:
Tabletki Magnez + Wit.B6 Apteo to suplement diety, który działa wspomagająco na organizm w...
Zobacz ofertę

Magnesium B6

4.56 opinii:
Magnesium B6 to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Magnesium B6 rekomendowany jest dla...
Zobacz ofertę

Relana Forte

4.510 opinii:
Relana Forte to lek dostępny w postaci tabletek i w szczególności polecany jest dla...
Zobacz ofertę

NERVOMIX FORTE

4.4349 opinii:
Nervomix Forte  to lek ziołowy o działaniu uspokajającym, ułatwiającym...
Zobacz ofertę

Filomag B6

4.437 opinii:
Tabletki Filomag B6 to lek wskazany do stosowania w przypadku...
Zobacz ofertę

Maca

4.437 opinii:
Korzeń rośliny Maca wspomaga zdrowie psychofizyczne młodzieży od 14 roku życia. Składniki zawarte...
Zobacz ofertę

Blumag Cardio Jedyny

4.437 opinii:
Blumag Cardio Jedyny to suplement diety w postaci kapsułek. Produkt uzupełnia dietę w magnez...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.