Stosowanie kaszy gryczanej niepalonej

Stosowanie kaszy gryczanej niepalonej

Dodano: 12-05-2016

sklep ze zdrową żywnością zdrowe odżywianie kasza

Kasza gryczana niepalona nadaje się jako dodatek do potraw mięsnych i dań wegetariańskich.

Właściwości kaszy gryczanej niepalonej

Nie można poddać wątpliwości, iż kasze stopniowo wracają do naszych łask i coraz częściej goszczą na polskim stole. Kasze to ciekawsza, a przede wszystkim - znacznie zdrowsza alternatywa dla klasycznych ziemniaków. Zdecydowaną zaletą niepalonej kaszy gryczanej jest to, iż nie jest ona poddawana obróbce termicznej. Jak wiadomo, działanie wysokiej temperatury negatywnie wpływa na jakość i wartość odżywczą produktu. Skład niepalonej kaszy gryczanej został dokładnie przebadany. Dziś już wiadomo, że to bogactwo rutyny - substancji, która wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Produkty obfitujące w rutynę powinny zagościć w jadłospisie u osób borykających się z żylakami.

Kasza gryczana niepalona powinna być spożywana przez pacjentów cierpiących na następujące schorzenia: choroby serca, choroby układu krążenia i nadciśnienie. Niepalona kasza gryczana rekomendowana jest dla kobiet w ciąży, jak i karmiących piersią oraz dla chorych na cukrzycę.

Skład niepalonej kaszy gryczanej to źródło: białka, błonnika, fosforu, potasu, żelaza, magnezu oraz witaminy PP i witaminy B1. Zdecydowaną zaletą niepalonej kaszy gryczanej jest to, iż jest ona zaliczana do grupy produktów lekkostrawnych. Ginekolodzy zalecają spożywać niepaloną kaszę gryczaną pacjentom skarżącym się na zbyt obfite miesiączki. 

Więcej informacji o kaszy: http://bioindygo.pl/pl/p/Kasza-gryczana-niepalona-1000g/53

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.