Środki wpływające na szybsze spalanie tłuszczu

Środki wpływające na szybsze spalanie tłuszczu

odchudzanie spalanie tkanki tłuszczowej

Fat burners to obecnie coraz bardziej popularne suplementy diety, które mają bezpośrednio wpływać na szybsze spalanie tłuszczu. Mają postać tabletek odchudzających, które działają przede wszystkim poprzez systematyczne zwiększanie ciepłoty ciała podczas ćwiczeń fizycznych. Czy ich działanie faktycznie jest skuteczne?

Większość producentów zapewnia, że ich produkty posiadają specjalne badania, które potwierdzają ich działanie i skuteczność. Najczęściej wskazują na to, że ich tabletki bezpośrednio wpływają na poprawę naturalnych procesów metabolicznych. Póki co nie ma jednak żadnych dowodów naukowych na to, że takie tabletki mogą zwiększyć spalanie tłuszczu. Potwierdzono, że środki te wpływają zawsze na zwiększenie ciepłoty ciała i utratę wody. Czy podczas ich stosowania spala się jednak więcej kalorii?


Czytaj też: 6 najgroźniejszych sposobów na odchudzanie


 

Najsłynniejsza substancja na tym polu to L-karnityna. Występuje ona w naszym organizmie i jest tworzona w naturalnych procesach. L-karnitynę dostarczamy również z pożywieniem. Gdy brakuje pewnych składników koniecznych do jej syntezy, taki proces nie następuje lub jest znacząco utrudniony. Badacze potwierdzają, że jest to element, który wpływa na przetwarzanie tłuszczu w energię. W ten sposób firmy tworzące suplementy diety chcą wykorzystać walory tego środka.

Producenci twierdzą, że wykorzystanie L-karnityny może sprawić, iż do mięśni będzie docierać więcej tlenu, a to będzie wpływać na zwiększenie masy mięśniowej i spalanie większej ilości tłuszczu. Aktualnie nie ma jeszcze dowodów naukowych potwierdzających ten fakt. Naukowcy nadal przypominają, że jest to tylko hipoteza. Zwiększone pocenie nie jest wcale dowodem na spalanie większej ilości tłuszczu, jednak naiwnych, którzy w to wierzą jest bardzo dużo. Dlatego też firmy produkujące takie środki wyjątkowo na to stawiają i starają się w ten sposób zachęcić do kupowania ich produktów. 


Czytaj też: Dobry tłuszcz pokona tłuszczyk


 

Do spalaczy tłuszczu zalicza się również preparaty zawierające chrom, dzieki którym nie wystąpuje efekt jojo z powodu braku przemiany węglowodanów w tłuszcz. Jednak i tutaj nie mamy jeszcze rzetelnego potwierdzenia naukowego. 

Aktualnie nie mamy więc żadnych środków, których działanie dowiedzione byłoby naukowo. Wiele osób decyduje się jednak na ich stosowanie. Oczywiście jeśli podchodzi się do nich z umiarem, nie są one szkodliwe, dlatego też można samemu zbadać empirycznie ich skuteczność. Niewątpliwie warto też postawić na dobry sprzęt do ćwiczeń.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - spalanie tkanki tłuszczowej

BioSlim Forte

4.56 opinii:
BioSlim Forte to suplement diety rekomendowany w szczególności dla osób...
Zobacz ofertę

Olimp Thermo Speed

4.258 opinii:
Olimp Thermo Speed to suplement diety w formie kapsułek. Wskazania do...
Zobacz ofertę

Asystor Slim + Cellu

4.176 opinii:
Asystor Slim + Cellu to suplement diety w postaci tabletek na rano i na wieczór,...
Zobacz ofertę

Detocell Aqua

4.07 opinii:
Detocell Aqua to suplement diety dostępny w postaci kapsułek,...
Zobacz ofertę

Bio-CLA z zieloną herbatą

3.9329 opinii:
Bio-CLA z zieloną herbatą to suplement diety, który wykazuje działanie...
Zobacz ofertę

Green Coffee Plus

3.8366 opinii:
Kapsułki Green Coffee Plus to przebadany klinicznie suplement diety zapewniający średnio...
Zobacz ofertę

Slim Coffee Classic

3.7311 opinii:
Slim Coffee Classic to suplement diety dostepny w postaci proszku do przygotowania...
Zobacz ofertę

Lipidon Minus

3.569 opinii:
Lipidon Minus to suplement diety w szczególności rekomendowany jest dla osób...
Zobacz ofertę

Cellu Berry Slim

3.5413 opinii:
Suplement diety Cellu Berry Slim to nowoczesny produkt wspomagający odchudzanie,...
Zobacz ofertę

Asystor Slim

3.4540 opinii:
Tabletki Asystor Slim to suplement diety do stosowania w celu zwiększenia efektywności...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.