Środki wpływające na szybsze spalanie tłuszczu

Środki wpływające na szybsze spalanie tłuszczu

spalanie tkanki tłuszczowej odchudzanie

Fat burners to obecnie coraz bardziej popularne suplementy diety, które mają bezpośrednio wpływać na szybsze spalanie tłuszczu. Mają postać tabletek odchudzających, które działają przede wszystkim poprzez systematyczne zwiększanie ciepłoty ciała podczas ćwiczeń fizycznych. Czy ich działanie faktycznie jest skuteczne?

Większość producentów zapewnia, że ich produkty posiadają specjalne badania, które potwierdzają ich działanie i skuteczność. Najczęściej wskazują na to, że ich tabletki bezpośrednio wpływają na poprawę naturalnych procesów metabolicznych. Póki co nie ma jednak żadnych dowodów naukowych na to, że takie tabletki mogą zwiększyć spalanie tłuszczu. Potwierdzono, że środki te wpływają zawsze na zwiększenie ciepłoty ciała i utratę wody. Czy podczas ich stosowania spala się jednak więcej kalorii?

Najsłynniejsza substancja na tym polu to L-karnityna. Występuje ona w naszym organizmie i jest tworzona w naturalnych procesach. L-karnitynę dostarczamy również z pożywieniem. Gdy brakuje pewnych składników koniecznych do jej syntezy, taki proces nie następuje lub jest znacząco utrudniony. Badacze potwierdzają, że jest to element, który wpływa na przetwarzanie tłuszczu w energię. W ten sposób firmy tworzące suplementy diety chcą wykorzystać walory tego środka. Producenci twierdzą, że wykorzystanie L-karnityny może sprawić, iż do mięśni będzie docierać więcej tlenu, a to będzie wpływać na zwiększenie masy mięśniowej i spalanie większej ilości tłuszczu. Aktualnie nie ma jeszcze dowodów naukowych potwierdzających ten fakt. Naukowcy nadal przypominają, że jest to tylko hipoteza. Zwiększone pocenie nie jest wcale dowodem na spalanie większej ilości tłuszczu, jednak naiwnych, którzy w to wierzą jest bardzo dużo. Dlatego też firmy produkujące takie środki wyjątkowo na to stawiają i starają się w ten sposób zachęcić do kupowania ich produktów. 

Do spalaczy tłuszczu zalicza się również preparaty zawierające chrom, dzieki którym nie wystąpuje efekt jojo z powodu braku przemiany węglowodanów w tłuszcz. Jednak i tutaj nie mamy jeszcze rzetelnego potwierdzenia naukowego. 

Aktualnie nie mamy więc żadnych środków, których działanie dowiedzione byłoby naukowo. Wiele osób decyduje się jednak na ich stosowanie. Oczywiście jeśli podchodzi się do nich z umiarem, nie są one szkodliwe, dlatego też można samemu zbadać empirycznie ich skuteczność. Niewątpliwie warto też postawić na dobry sprzęt do ćwiczeń.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - spalanie tkanki tłuszczowej

Zielona Herbata Ekstrakt

5.01 opinii:
Zielona Herbata Ekstrakt to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat w...
Zobacz ofertę

BioSlim Forte

4.52 opinii:
BioSlim Forte to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Preparat w szczególności...
Zobacz ofertę

Mango Afrykańskie

4.333 opinii:
Kapsułki Mango Afrykańskie to suplement diety, który dzięki ekstraktowi z pestek...
Zobacz ofertę

BioGarden - CLA

4.333 opinii:
BioGarden - CLA to suplement diety w postaci kapsułek, dedykowany osobom odchudzającym się...
Zobacz ofertę

Olimp Thermo Speed

4.297 opinii:
Olimp Thermo Speed to suplement diety w formie kapsułek. Wskazania do...
Zobacz ofertę

Be Slim 40+

4.01 opinii:
Be Slim 40+ to suplement diety dostępny w postaci tabletek powlekanych. Preparat przeznaczony...
Zobacz ofertę

Aliness Detox Complex

4.02 opinii:
Suplement diety Aliness Detox Complex to kapsułki wspomagające proces odchudznia i...
Zobacz ofertę

Green Coffee Plus

3.8961 opinii:
Kapsułki Green Coffee Plus to przebadany klinicznie suplement diety zapewniający średnio...
Zobacz ofertę

Liporedium

3.52 opinii:
Tabletki Liporedium to suplement diety przeznaczony dla osób odchudzających...
Zobacz ofertę

Asystor Slim

3.2934 opinii:
Tabletki Asystor Slim to suplement diety sprzyjający spalaniu tłuszczu. Jego dwupłaszczyznowe...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.