Zdrowotne zalety picia zielonej herbaty

Zdrowotne zalety picia zielonej herbaty

zielona herbata antyoksydanty odchudzanie

Filiżanka świeżo zaparzonej zielonej herbaty wypita wieczorem, to jedna z bardziej przyjemnych form celebracji tego czasu w ciągu dnia. Jednak poza walorami smakowymi, docenianymi przez ekspertów i konsumentów na całym świecie, zielona herbata ma także liczne właściwości zdrowotne.

Ogólnie o zielonej herbacie

Ta odmiana wymaga szybkiej obróbki, dlatego zerwane liście przerabia się najpóźniej w przeciągu godziny od tego momentu. Zielona herbata nie jest poddawana fermentacji, dzięki czemu jest w stanie zachować o wiele więcej cennych składników odżywczych. W standardowej filiżance tego napoju znaleźć można od 30 do 100 miligramów teiny, która wpływa na zdolności umysłowe. Pobudza ona mózg do pracy, co jest cenne zwłaszcza w obliczu egzaminu czy ważnego spotkania. Aby takie właściwości pobudzające, zbliżone do kawy, otrzymać, należy używać świeżego naparu, który uzyskuje się po maksymalnie trzech minutach okresu parzenia. Dłuższy kontakt z gorącą wodą spowoduje, że zielona herbata ujawni swoje właściwości relaksacyjne, przydatne w czasie wspomnianego wieczornego wyciszenia. Do parzenia zielonej herbaty zalecane jest używanie wody miękkiej, o temperaturze 80 stopni Celsjusza. Listki herbaty z powodzeniem mogą być parzone kilkukrotnie, ale mokrych nie wolno przechowywać dłużej, niż 12 godzin. Jej zbyt intensywny smak należy rozcieńczyć wodą.

Przeciwutleniacze

Regularne picie zielonej herbaty jest zalecane przez lekarzy różnych specjalności. Wynika to w głównej mierze z powodu silnych przeciwutleniaczy, zawartych w jej składzie. Wedle międzynarodowych badań, mogą one skutecznie chronić organizm ludzki przed nowotworem. Stwierdzone medycznie przypadki takiego działania dotyczą przede wszystkim nowotworów skóry. Azjaci znacznie rzadziej, niż Europejczycy, zapadają na pewne odmiany raka.

Japończycy w zgodzie ze swoją kulturą pijają spore ilości zielonej herbaty. Efektem takiego działania jest długowieczność częsta wśród przedstawicieli tej nacji. Szacuje się, że picie kilku filiżanek tego naparu dziennie, może wydłużyć życie o nawet trzy lata. Dodatkowo zielona herbata zapobiega niektórym typowym chorobom okresu starości, na przykład demencji. Przeciwutleniacze – polifenole, wiążą toksyczne związki chemiczne, atakujące mózg i przyczyniające się do rozwoju choroby Alzheimera.

Zielona herbata dla urody

Nic dziwnego, że wyciąg z zielonej herbaty jest tak częstym składnikiem wielu kosmetyków. Dzięki antyoksydantom zapobiega on działaniu wolnych rodników. Dzięki temu skóra jest nawilżona, dotleniona i mocniejsza. Szczególnie dotyczy to skutków tak zwanego fotostarzenia się skóry. Zielona herbata ogranicza negatywny wpływ na organizm promieniowania UV. Dobrym przyzwyczajeniem jest jej picie przed opalaniem.

Zielona herbata wspomaga organizm podczas odchudzania się, ponieważ ogranicza ona wchłanianie się tłuszczy z pożywienia. Pobudza ona także różne enzymy, które biorą udział w procesach związanych z metabolizmem. Dodatkowo zielona herbata stosowana w czasie nawet rygorystycznej diety, uzupełnia zasobność mikroelementów w organizmie.

Spiropharm - naturalne preparaty ze spiruliny

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zielona herbata

BioSlim Forte

4.638 opinii:
BioSlim Forte to suplement diety rekomendowany w szczególności dla osób...
Zobacz ofertę

Olimp Cla z Zieloną herbatą plus L-karnityna

4.510 opinii:
Olimp Cla z Zieloną herbatą plus L-karnityna to suplement diety w postaci kapsułek....
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line Fast

4.4511 opinii:
Suplement diety Olimp Therm Line Fast to tabletki powlekane przenaczone dla osób...
Zobacz ofertę

AcaiBerry 900

4.0934 opinii:
Smukła sylwetka to marzenie każdej kobiety. Sposobów odchudzania jest wiele, na rynku...
Zobacz ofertę

Noble Health Get Slim DayTime

4.06 opinii:
Noble Health Get Slim DayTime to suplement diety dostępny w postaci saszetek. Preparat...
Zobacz ofertę

Figura Extraslim

4.06 opinii:
Figura Extraslim to suplement diety stworzony z myślą o osobach, które chcą skutecznie...
Zobacz ofertę

Bio-CLA z zieloną herbatą

3.9329 opinii:
Bio-CLA z zieloną herbatą to suplement diety, który wykazuje działanie...
Zobacz ofertę

Verbena Zielona herbata

3.676 opinii:
Verbena zielona herbata to ziołowe cukierki wzbogacone witaminą C.
Zobacz ofertę

Drenafast Original

3.5812 opinii:
Drenafast Original to suplement diety zawierający kompozycję ekstraktów...
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line 40+

3.3933 opinii:
Posiadanie pięknej sylwetki ciała to marzenie każdej osoby. Dzięki niej o wiele lepiej się...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.