Zdrowotne zalety picia zielonej herbaty

Zdrowotne zalety picia zielonej herbaty

odchudzanie antyoksydanty zielona herbata

Filiżanka świeżo zaparzonej zielonej herbaty wypita wieczorem, to jedna z bardziej przyjemnych form celebracji tego czasu w ciągu dnia. Jednak poza walorami smakowymi, docenianymi przez ekspertów i konsumentów na całym świecie, zielona herbata ma także liczne właściwości zdrowotne.

Ogólnie o zielonej herbacie

Ta odmiana wymaga szybkiej obróbki, dlatego zerwane liście przerabia się najpóźniej w przeciągu godziny od tego momentu. Zielona herbata nie jest poddawana fermentacji, dzięki czemu jest w stanie zachować o wiele więcej cennych składników odżywczych. W standardowej filiżance tego napoju znaleźć można od 30 do 100 miligramów teiny, która wpływa na zdolności umysłowe. Pobudza ona mózg do pracy, co jest cenne zwłaszcza w obliczu egzaminu czy ważnego spotkania. Aby takie właściwości pobudzające, zbliżone do kawy, otrzymać, należy używać świeżego naparu, który uzyskuje się po maksymalnie trzech minutach okresu parzenia. Dłuższy kontakt z gorącą wodą spowoduje, że zielona herbata ujawni swoje właściwości relaksacyjne, przydatne w czasie wspomnianego wieczornego wyciszenia. Do parzenia zielonej herbaty zalecane jest używanie wody miękkiej, o temperaturze 80 stopni Celsjusza. Listki herbaty z powodzeniem mogą być parzone kilkukrotnie, ale mokrych nie wolno przechowywać dłużej, niż 12 godzin. Jej zbyt intensywny smak należy rozcieńczyć wodą.

Przeciwutleniacze

Regularne picie zielonej herbaty jest zalecane przez lekarzy różnych specjalności. Wynika to w głównej mierze z powodu silnych przeciwutleniaczy, zawartych w jej składzie. Wedle międzynarodowych badań, mogą one skutecznie chronić organizm ludzki przed nowotworem. Stwierdzone medycznie przypadki takiego działania dotyczą przede wszystkim nowotworów skóry. Azjaci znacznie rzadziej, niż Europejczycy, zapadają na pewne odmiany raka.

Japończycy w zgodzie ze swoją kulturą pijają spore ilości zielonej herbaty. Efektem takiego działania jest długowieczność częsta wśród przedstawicieli tej nacji. Szacuje się, że picie kilku filiżanek tego naparu dziennie, może wydłużyć życie o nawet trzy lata. Dodatkowo zielona herbata zapobiega niektórym typowym chorobom okresu starości, na przykład demencji. Przeciwutleniacze – polifenole, wiążą toksyczne związki chemiczne, atakujące mózg i przyczyniające się do rozwoju choroby Alzheimera.

Zielona herbata dla urody

Nic dziwnego, że wyciąg z zielonej herbaty jest tak częstym składnikiem wielu kosmetyków. Dzięki antyoksydantom zapobiega on działaniu wolnych rodników. Dzięki temu skóra jest nawilżona, dotleniona i mocniejsza. Szczególnie dotyczy to skutków tak zwanego fotostarzenia się skóry. Zielona herbata ogranicza negatywny wpływ na organizm promieniowania UV. Dobrym przyzwyczajeniem jest jej picie przed opalaniem.

Zielona herbata wspomaga organizm podczas odchudzania się, ponieważ ogranicza ona wchłanianie się tłuszczy z pożywienia. Pobudza ona także różne enzymy, które biorą udział w procesach związanych z metabolizmem. Dodatkowo zielona herbata stosowana w czasie nawet rygorystycznej diety, uzupełnia zasobność mikroelementów w organizmie.

Spiropharm - naturalne preparaty ze spiruliny

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zielona herbata

Olimp Zielona Herbata Ekstrakt

4.679 opinii:
Kapsułki Olimp Zielona Herbata Ekstrakt to suplement diety przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Olimp Cla z Zieloną herbatą plus L-karnityna

4.6715 opinii:
Olimp Cla z Zieloną herbatą plus L-karnityna to suplement diety w postaci kapsułek....
Zobacz ofertę

BioSlim Forte

4.679 opinii:
BioSlim Forte to suplement diety rekomendowany w szczególności dla osób...
Zobacz ofertę

LINEA meno

4.638 opinii:
Tabletki LINEA meno to suplement diety przeznaczony dla kobiet, które chcą pozbyć się...
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line Fast

4.5714 opinii:
Suplement diety Olimp Therm Line Fast to tabletki powlekane przenaczone dla osób...
Zobacz ofertę

Linea Detox

4.569 opinii:
Tabletki Linea Detox to suplement diety polecany dla osób, które pragną...
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line 30+

4.56 opinii:
Tabletki Olimp Therm Line 30+ to suplement diety rekomendowany dla osób...
Zobacz ofertę

Młody Jęczmień + 4 składniki aktywne

4.437 opinii:
Młody Jęczmień + 4 składniki aktywne to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Produkt jest...
Zobacz ofertę

Noble Health Get Slim DayTime

4.339 opinii:
Noble Health Get Slim DayTime to suplement diety dostępny w postaci saszetek. Preparat...
Zobacz ofertę

Be Slim Fast

4.138 opinii:
Tabletki Be Slim Fast to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych,...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.