Sposób na wzdęcia

Sposób na wzdęcia

ból brzucha brzuch wzdęcia

Wiele osób zna to z własnego doświadczenia. Brzuch robi się napięty, spuchnięty, a dodatkowo pojawia się dyskomfort ze strony układu trawiennego. Jak temu przeciwdziałać? Wszak wzdęcia nie są niczym przyjemnym i – choć po jakimś czasie mijają samoistnie – mogą powracać nawet codziennie. Czy istnieją skuteczne sposoby, aby dać sobie z nimi radę?

SKĄD SIĘ BIORĄ WZDĘCIA?

Od czasu do czasu wzdęcia mogą przydarzyć się każdemu – wedle przeprowadzonych badań raz na jakiś czas zmaga się z tym problemem około 30% dorosłych ludzi. 

Wzdęcia pojawiają się wówczas, gdy dojdzie do jakiegoś zaburzenia w naszym układzie trawiennym, który zwykle działa bez zarzutu – niezbędne składniki pochodzące z pokarmu są przyswajane przez organizm, a zbędne wydalane. 

Wzdęcia to po prostu nagromadzenie gazów w jelitach, które skutkuje bolesnością brzucha oraz jego nadmiernym powiększeniem. Zwykle chodzi po prostu o połknięcie zbyt dużej ilości powietrza w trakcie jedzenia, bądź picia. Kobiety w trakcie menstruacji również uskarżają się na wzdęcia. 

JAK SOBIE PORADZIĆ?

Wzdęcia zwykle ustępują same, jednakże możemy przyspieszyć ten proces i pomóc swemu organizmowi uporać się z tym niemiłym problemem.

1. PIJ KEFIR! - picie kefiru rano i wieczorem, dzięki zawartości magnezu oraz potasu, pozytywnie wpływa na nasz układ pokarmowy. Konieczne jest jednak spożywanie go osobno, a nie w połączeniu z innymi pokarmami. Odczekajmy pół godziny, a zobaczymy efekt!

2. JEDZ NORMALNE POSIŁKI! - brak spożywania pokarmów w nadziei, że w ten sposób poradzimy sobie ze wzdęciami, to błąd! Trzeba jadać normalne posiłki, aby pomogły one przepchnąć szkodliwe gazy do jelita grubego. Inaczej organizm zacznie magazynować to, co dostarczyliśmy mu wraz z jedzeniem wcześniej i gazy nie znikną. 

3. WYKORZYSTAJ LECZNICZE WŁAŚCIWOŚCI ZIÓŁ! - wiele ziół ma zbawienny wpływ na nasz organizm, stąd warto wprowadzić je do swojej diety. Można na przykład zaparzyć sobie herbatkę z kopru włoskiego, a do obiadu dodać nieco mięty.

4. WIĘCEJ SIĘ RUSZAJ! - ruch sprzyja likwidacji wzdęć. Należy pomyśleć o treningu, ponieważ zwykle zbyt mało się ruszamy i może to być przyczyną problemów z układem pokarmowym. Zasada jest taka, że trzeba się dużo i szybko ruszać, a zwolnić w trakcie jedzenia, ponieważ szybkie pochłanianie pokarmów sprzyja połykaniu powietrza i tworzeniu wzdęć!

Ranking zamienników Najlepsze produkty - ból brzucha

NO-SPA Max

4.4212 opinii:
No-Spa Max to lek w postaci tabletek, który działa  rozkurczowo....
Zobacz ofertę

NO-SPA Comfort

4.2232 opinii:
Substancją czynną w leku NO-SPA Comfort jest chlorowodorek drotaweryny. Jest ona bardzo pomocna w...
Zobacz ofertę

NO-SPA

4.0520 opinii:
W przypadku skurczów mięśni gładkich, najczęściej stosowanym preparatem jest na pewno...
Zobacz ofertę

Cedrus

4.01 opinii:
Cedrus to suplement diety w postaci płynu, który powstaje z oleju otrzymywanego z...
Zobacz ofertę

Manti

4.09 opinii:
Manti to lek, który dostępny jest w formie tabletek do rozgryzania lub żucia. Wskazania do...
Zobacz ofertę

Krople Miętowe

4.03 opinii:
Krople Miętowe to preparat wykazujący działanie rozkurczowe, wiatropędne oraz zwiększające...
Zobacz ofertę

AloeLive

4.07 opinii:
AloeLive to preparat dostępny w postaci płynu. Sok aloesowy jest na tyle wartościowy, że...
Zobacz ofertę

Buscopan FORTE

3.910 opinii:
  Buscopan Forte jest lekiem zalecanym przy stanach skurczowych przewodu pokarmowego oraz...
Zobacz ofertę

Raphacholin C

3.8918 opinii:
Rapacholin C jest lekiem w formie tabletki drażowanej, wytworzonym na bazie suchego wyciągu z...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.