Sposób na wzdęcia

Sposób na wzdęcia

ból brzucha brzuch wzdęcia

Wiele osób zna to z własnego doświadczenia. Brzuch robi się napięty, spuchnięty, a dodatkowo pojawia się dyskomfort ze strony układu trawiennego. Jak temu przeciwdziałać? Wszak wzdęcia nie są niczym przyjemnym i – choć po jakimś czasie mijają samoistnie – mogą powracać nawet codziennie. Czy istnieją skuteczne sposoby, aby dać sobie z nimi radę?

SKĄD SIĘ BIORĄ WZDĘCIA?

Od czasu do czasu wzdęcia mogą przydarzyć się każdemu – wedle przeprowadzonych badań raz na jakiś czas zmaga się z tym problemem około 30% dorosłych ludzi. 

Wzdęcia pojawiają się wówczas, gdy dojdzie do jakiegoś zaburzenia w naszym układzie trawiennym, który zwykle działa bez zarzutu – niezbędne składniki pochodzące z pokarmu są przyswajane przez organizm, a zbędne wydalane. 

Wzdęcia to po prostu nagromadzenie gazów w jelitach, które skutkuje bolesnością brzucha oraz jego nadmiernym powiększeniem. Zwykle chodzi po prostu o połknięcie zbyt dużej ilości powietrza w trakcie jedzenia, bądź picia. Kobiety w trakcie menstruacji również uskarżają się na wzdęcia. 

JAK SOBIE PORADZIĆ?

Wzdęcia zwykle ustępują same, jednakże możemy przyspieszyć ten proces i pomóc swemu organizmowi uporać się z tym niemiłym problemem.

1. PIJ KEFIR! - picie kefiru rano i wieczorem, dzięki zawartości magnezu oraz potasu, pozytywnie wpływa na nasz układ pokarmowy. Konieczne jest jednak spożywanie go osobno, a nie w połączeniu z innymi pokarmami. Odczekajmy pół godziny, a zobaczymy efekt!

2. JEDZ NORMALNE POSIŁKI! - brak spożywania pokarmów w nadziei, że w ten sposób poradzimy sobie ze wzdęciami, to błąd! Trzeba jadać normalne posiłki, aby pomogły one przepchnąć szkodliwe gazy do jelita grubego. Inaczej organizm zacznie magazynować to, co dostarczyliśmy mu wraz z jedzeniem wcześniej i gazy nie znikną. 

3. WYKORZYSTAJ LECZNICZE WŁAŚCIWOŚCI ZIÓŁ! - wiele ziół ma zbawienny wpływ na nasz organizm, stąd warto wprowadzić je do swojej diety. Można na przykład zaparzyć sobie herbatkę z kopru włoskiego, a do obiadu dodać nieco mięty.

4. WIĘCEJ SIĘ RUSZAJ! - ruch sprzyja likwidacji wzdęć. Należy pomyśleć o treningu, ponieważ zwykle zbyt mało się ruszamy i może to być przyczyną problemów z układem pokarmowym. Zasada jest taka, że trzeba się dużo i szybko ruszać, a zwolnić w trakcie jedzenia, ponieważ szybkie pochłanianie pokarmów sprzyja połykaniu powietrza i tworzeniu wzdęć!

Ranking zamienników Najlepsze produkty - ból brzucha

Galospa

4.5812 opinii:
Tabletki Galospa to przeciwbólowy produkt leczniczy, o działaniu rozkurczającym mięśnie...
Zobacz ofertę

Mentowal

4.56 opinii:
Mentowal to produkt leczniczy w postaci kropli doustnych, roztworu. Ze względu na swoje...
Zobacz ofertę

Manti

4.4226 opinii:
Manti to produkt leczniczy złożony w postaci tabletek do rozgryzania i żucia. Wskazaniem do...
Zobacz ofertę

NO-SPA

4.3429 opinii:
NO-SPA to produkt leczniczy w postaci tabletek o działaniu rozkurczowym i zmniejszającym...
Zobacz ofertę

Buscopan forte

4.3318 opinii:
Buscopan Forte to lek w postaci tabletek powlekanych do stosowania przy stanach skurczowych...
Zobacz ofertę

NO-SPA Comfort

4.3241 opinii:
Lek NO-SPA Comfort to produkt wykorzystywany w leczeniu skurczu mięśni gładkich –...
Zobacz ofertę

Krople Miętowe

4.210 opinii:
Krople Miętowe to produkt leczniczy w postaci kropli doustnych. Wskazaniem do stosowania kropli...
Zobacz ofertę

Ranigast Max

4.1324 opinii:
Ranigast Max to lek, którego stosowanie wskazane  jest w leczeniu objawowym...
Zobacz ofertę

NO-SPA Max

3.9522 opinii:
NO-SPA Max​ to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek powlekanych. Wskazaniem do...
Zobacz ofertę

Panadol tabletki

3.8330 opinii:
Panadol to produkt leczniczy w postaci tabletki powlekanej, o działaniu...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.