Suplementy diety wspomagające proces odchudzania zyskały na rynku ogromną popularność. Trudno się temu dziwić, ponieważ problem nadwagi i otyłości dotyka połowy mieszkańców naszego kraju. Coraz częściej wybieramy preparaty zwane „spalaczami tłuszczu”. W jaki sposób rozprawiają się z tkanką tłuszczową?

Cel nr 1: termogeneza

Podstawowym i zarazem najważniejszym sposobem, w jaki działają spalacze tłuszczu jest stymulacja termogenezy. Powszechnie nazywamy to przyspieszeniem naszego metabolizmu, a oznacza zwiększenie wydatku energetycznego na spalanie tkanki tłuszczowej. Za ten proces w spalaczach tłuszczu odpowiada głównie kofeina, podobne efekty posiada również ekstrakt z zielonej herbaty.


Czytaj: Jak wybrać dobry spalacz tłuszczu?


Cel nr 2: lipoliza

Ta groźnie brzmiąca biochemiczna przemiana oznacza uwalniania kwasów tłuszczowych oraz glicerolu z komórek tłuszczowych. To mobiliza rezerw tłuszczu, które mogą zostać wykorzystane przez organizm dzięki spalaczom tłuszczu. Tutaj również najważniejszym stymulatorem jest kofeina, która stymuluje ośrodkowy układ nerwowy. W tym procesie ważną rolę pełni również synefryna, która wpływa bezpośrednio na uwalnianie kwasów tłuszczowych z komórek.


Cel nr 3: pobudzanie

Kofeina, która zawarta jest niemalże w każdym spalaczu tłuszczu, wykazuje dodatkowe działanie stymulacyjne. Jest to szczególnie przydatne podczas odchudzania. Przyjęta przed treningiem porcja spalacza tłuszczu z tą substancją, pozwala na wzrost intensywności i wydolności ćwiczeń. Dzięki temu możemy bez szwanku zachować tkankę mięśniową i spalić nadprogramowe kalorie.


Sprawdź także: Na co zwrócić uwagę podczas wyboru suplementu przedtreningowego?


 

Cel nr 4: supresja ośrodka głodu

To aspekt, który łatwo przeoczyć! Spalacze tkanki tłuszczowej mają znamienną zaletę - pozwalają ograniczyć chęć na słodycze. W połączeniu z procesem stymulacji termogenezy możemy czasem samoistnie wygenerować duży deficyt kaloryczny.

 

Czy samo stosowanie spalaczy tłuszczu wystarczy?

Podstawą podczas odchudzania i kształtowania sylwetki jest właściwie skomponowana dieta oraz dobrze zaplanowana aktywność fizyczna. W dzisiejszych czasach często chcemy w łatwy sposób przyspieszyć oraz ułatwić sobie cały proces, wykorzystując środki odchudzające, w tym spalacze tłuszczu. 


„Spalacz” brzmi bardzo przekonująco i obiecująco! Preparat, który koncentruje się na tkance tłuszczowej i doprowadza sam do pozbycia się tej tkanki? Po lekturze niniejszego artykułu wiemy już, że to nie do końca tak działa. Spalacze tłuszczu mogą doprowadzić jednak do przyspieszenia procesów metabolicznych kluczowych dla pozbycia się tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy jednak, iż przy nieprawidłowej diecie i braku regularnych treningów zakup nawet najdroższych środków mija się z celem.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - spalanie tkanki tłuszczowej

Fitt spray PRO

4.88134 opinii:
23.05.2018 r. produkt Fitt spray PRO został laureatem nagrody magazynu...
Zobacz ofertę

African MANGO

4.85179 opinii:
African MANGO to naturalny suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Produkt ten polecany...
Zobacz ofertę

Shape Up - Thermogenic

4.7180 opinii:
Shape Up - Thermogenic to termogeniczny spalacz tłuszczu: naturalny suplement diety dostępny w...
Zobacz ofertę

BioSlim Forte

4.679 opinii:
BioSlim Forte to suplement diety rekomendowany w szczególności dla osób...
Zobacz ofertę

LINEA meno

4.638 opinii:
Tabletki LINEA meno to suplement diety przeznaczony dla kobiet, które chcą pozbyć się...
Zobacz ofertę

Figura +40

4.569 opinii:
Figura +40 to suplement diety wspomagający odchudzanie, przeznaczony w...
Zobacz ofertę

System Slim Figura spalanie

4.58 opinii:
System Slim Figura spalanie to suplement diety wspomagający spalanie tłuszczu. Herbatka...
Zobacz ofertę

Olimp Thermo Speed Extreme

4.512 opinii:
Olimp Thermo Speed Extreme to suplement diety w formie kapsułek, przeznaczony do stosowania...
Zobacz ofertę

Vita Slim Plastry wyszczuplające

4.514 opinii:
Vita Slim Plastry wyszczuplające to kuracja w postaci plastrów. Dedykowana jest ona dla...
Zobacz ofertę

Olimp L-karnityna Plus

4.449 opinii:
Olimp L-karnityna Plus to suplement diety dostępny w postaci tabletek do ssania,...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.