Ostatnie lata to okres, gdy wielką popularnością cieszy się młody jęczmień zielony. Mówi się o tym, że jest w nim bardzo wiele oczyszczających i odchudzających właściwości. Ocenia się, że może mieć również działanie odmładzające. Obecnie po młody jęczmień zielony sięgają również osoby, które chcą dbać o szczupłą sylwetkę i dbają o swój zdrowy wygląd. Czy w rzeczywistości jego działanie jest tak doskonałe? 

Czym w ogóle jest młody jęczmień zielony? 

Nie można zmylić się zmieloną postacią jęczmienia zielonego. Jest to bowiem sok z młodych listków, nie zaś zmielony susz. 

Forma sproszkowana występuje przede wszystkim dlatego, że cały produkt jest poddawany odwirowaniu i odparowaniu wody. Po tym, gdy nastąpi wyciśnięcie soku z pędów jęczmienia będzie się produkować z nich wartościowy proszek. Jęczmień będzie zachowywał swoje właściwości, ponieważ w czasie jego obróbki nie będzie wykorzystywana temperatura wyższa niż 30 stopni Celsjusza. Gdyby temperatura obróbki była wyższa mogłoby się okazać, że pewne składniki, w tym istotne witaminy straciłyby swoje właściwości, dlatego trzeba takiej obróbki unikać. 

Młody jęczmień zielony - właściwości 

Gdy już wiemy czym tak naprawdę jest młody jęczmień zielony i jak powstaje można powiedzieć nieco więcej o jego właściwościach. 

- dwa razy więcej wapnia niż zwykłe mleko 
- pięć razy więcej żelaza niż w szpinaku 
- ma działanie przeciwzapalne. Uważa się, że działa również przeciwnowotworowo i dlatego może mieć również silne działanie przeciwutleniające 
- znajduje się w nim dużo witaminy B, C oraz E a także beta-karotenu 
- w składzie znajduje się duża ilość wapnia, żelaza, magnezu i cynku 
- może wspomagać leczenie trądziku 
- ma charakter działania profilaktycznego w problemach z cukrzycą, chorobami serca i nadciśnieniu
- uważa się, że pozytywnie działa w przypadku nadwagi i otyłości 
- młody jęczmień zielony nie ma w sobie glutenu, dlatego będzie bezpieczny również dla tych osób, które mają problemy z tolerancją tego składniku. 

Młody zielony jęczmień a odchudzanie

Pojawiają się niekiedy pytania czy jęczmień zielony odchudza. Poza tym, że ma już wymienione działania zdrowotne w niektórych przypadkach ma również działanie odchudzające. Przede wszystkim znajduje się w nim duża ilość błonnika, który wpływa na przyspieszenie procesów spalania tłuszczu. Dodatkowo jęczmień ma w sobie również duże ilości chlorofilu, dlatego można oczekiwać, że będzie wpływał na lepszą równowagę kwasowo-zasadową. 

Poprzez zawarty w młodym jęczmieniu chlorofil można oczekiwać, że będzie dochodziło do odkwaszenia organizmu. Jednocześnie znajdujący się tam błonnik wpływa na poprawę metabolizmu oraz będzie również działał na zmniejszenie apetytu. W związku z tym można oczekiwać, że będzie wpływał na utratę wagi i pozwala utrzymać ją na odpowiednim poziomie. 

Czy młody jęczmień zielony to hit czy kit odchudzania. 

Jeśli chce się obserwować rzeczywiste skutki działania młodego jęczmienia zielonego trzeba przede wszystkim postawić na jego regularne stosowanie. Pierwsze rezultaty mogą się pojawić po kilku dniach stosowania , jednak takie prawdziwe i wymierne efekty mogą być dopiero, gdy będzie się go stosować przynajmniej kilka tygodni. 

Warto także pamiętać, że młody jęczmień zielony to nie jest środek, który sam będzie odchudzał. Trzeba pamiętać zawsze o dobrze przygotowanej i zbilansowanej diecie. Jeśli chce się chudnąc trzeba na stałe zmieniać swoje nawyki w codziennym żywieniu. Tylko wtedy będzie można oczekiwać stałej utraty nadmiernych kilogramów.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zdrowa żywność

Nonivita

4.754 opinii:
Nonivita to suplement diety w postaci soku z owoców noni 100%. Działa wspomagająco na...
Zobacz ofertę

Olej Z Pestek Dyni Dary Natury

4.6411 opinii:
Olej z pestek dyni Dary Natury tłoczony jest na zimno. Nasiona dyni pochodzą z polskich...
Zobacz ofertę

Apo Lady

4.54 opinii:
Apo Lady to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat w szczególności polecany...
Zobacz ofertę

Sok z karczocha

4.4717 opinii:
Sok z karczocha to produkt dedykowany osobom, które dbają o swoją dietę i chcą uzupełniać...
Zobacz ofertę

Sport Nitrate 3000 BEETIT

4.333 opinii:
  BEETIT Sport Nitrate 3000 to suplement diety w postaci skoncentrowanego soku z...
Zobacz ofertę

Dary Lasu Brzoza Naturalny Sok z brzozy

3.754 opinii:
Dary Lasu Brzoza Naturalny Sok z brzozy to świeży sok z pnia brzozy, młodych liści oraz...
Zobacz ofertę

A-Z Mangostan

3.45 opinii:
A-Z Mangostan to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Produkt przeznaczony jest da...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.