Jak można zapobiegać chrapaniu?

Jak można zapobiegać chrapaniu?

chrapanie leczenie chrapania

Ogromna część społeczeństwa cierpi na chrapanie. Chcesz się go pozbyć, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Zapewne zauważyłeś, że nocne chrapanie rujnuje nie tylko twoje zdrowie, ale zarówno życie...Przecież bliskie Ci osoby także muszą radzić sobie z Twoim chrapaniem! Możliwe, że przez Ciebie nie są w stanie spać, mają z tym ogromne problemy. O wiele lepiej będzie, jeśli czym prędzej wyznaczysz sobie pewne działania, które umożliwią Ci całkowite zniwelowanie chrapania.

Uzyskasz spokojny sen, a zarazem zapewnisz go swoim bliskim. 

Chrapanie wywołuje zły sen

Z tym stwierdzeniem spotykamy się u laryngologa, który posiada specjalistyczną wiedzę na temat tej dolegliwości. Zaznacza, że w trakcie spania wszystkie mięśnie naszej twarzy wiotczeją, a zarazem przesuwają się w kierunku tylnej ściany gardła. Dlatego powietrze przechodząc przez ścianę gardła zaczyna wibrować. W trakcie układania się na bok jesteśmy w stanie niewelować chrapanie. Może się do tego także przyczynić właściwa poduszka, która dopasuje się do naszej głowy, szyi i karku. Jeśli mimo takich starań nadal chrapiesz, to prawdopodobnie cierpisz na tak zwany bezdech senny. Wtedy najlepiej będzie wybrać się do najbliższego lekarza, który skieruje Cię do właściwego specjalisty. 

Jakość snu ma bardzo istotny wpływ na niwelowanie chrapania. Jeśli więc wykonujemy pracę do późnych godzin wieczornych i nie zapewniamy sobie odpowiedniej ilości czasu na sen, to doprowadzamy do przemęczenia organizmu. Nasz sen jest wtedy głęboki, co sprawia, że zaczynają wiotczeć mięśnie gardła, prowadząc tym samym do chrapania. 

Eksperci wykazują, że nawet zmiana poduszki może zdziałać tutaj cuda. Zdarza się, że nie tylko na poduszce, ale w całej sypialni pojawia się zbyt duża ilość alergenów. Roztocze i sierść, które są wdychane przez nos i usta, mogą przyczynić się do powstawania chrapania. Można temu przeciwdziałać poprzez regularne wietrzenie pościeli. Na rynku pojawiają się nawet specjalistyczne poduszki przeciw chrapaniu. Zapewniają drożność dróg oddechowych, ale warto jednak zaznaczyć, że często przyczyniają do powstawania bólu karku. Lepszym rozwiązaniem więc jest poduszka anatomiczna. 

Osoby, które odwiedzają nasz serwis z pewnością szukają najlepszego sposobu na przynajmniej ograniczenie chrapania. W aptekach można znaleźć sporo różnych suplementów, plastrów i sprayów, a w naszym serwisie znajdą Państwo ich recenzje pisane przez niezależnych użytkowników. Jednym z takich produktów jest "Nie chrap" (kliknij by przeczytać opinie), który jest sprayem do gardła. Kolejnym z monitorowanych przez nas produktów jest Silence (przeczytaj opinie) o podobnym działaniu. Sugerujemy również zapoznanie się z opiniami Datong. W naszym serwisie znajduje się więcej produktów z działu "Leczenie chrapania".

Wypróbuj domowe sposoby na pokonanie chrapania

Aby poradzić sobie z  tą męczącą dolegliwością, zazwyczaj nie trzeba od razu wybierać się do laryngologa. Przekonaj się zatem, czy pewne domowe sposoby nie są w stanie rozwiązać problemu. Przykładowo, do udrazniania dróg oddechowych przyczynia się gorący prysznic, na który warto się zdecydować przed pójściem spac. Jeśli posiadamy wannę, to korzystne może okazać się użycie soli morskiej, która zapewnia takie same działanie. Na chrapanie stosuje się różnego rodzaju środki farmaceutyczne, jak plastry na noc. Mają one zapewniać płynny i swobodny przepływ powietrza. 

W celu zniwelowania chrapania należy jeszcze postarać się o utrzymanie właściwej masy ciała oraz zastosowanie odpowiedniej diety. Powinna ona uwzględniać ograniczenie alkoholu, szczególnie wieczorem, jak i środków nasennych czy uspokajających.

Dbajmy o siebie również pod względem spożywania właściwej ilości płynów każdego dnia. Dzięki temu nasz organizm będzie odpowiednio nawodniony. Jeśli w naszym organizmie jest za mała ilość płynów, wody, skutkuje to blokowaniem swobodnego przepływu powietrza. Lekarze zalecają wypijanie w ciągu dnia minimum 2 litrów wody, jak i dodatkowych płynów. Ma to przełożenie na 12 szklanek. Przekonaj się, która z tych metod okaże się najskuteczniejsza dla Ciebie i podziel się swoimi spostrzeżeniami.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - chrapanie

Desnoran

4.676 opinii:
Desnoran to wyrób medyczny w postaci sprayu do nosa. Wskazaniem do stosowania produktu są...
Zobacz ofertę

Snoreeze Listki do gardła

4.041 opinii:
Snoreeze Listki do gardła​ to wyrób medyczny dostępny w postaci listków. Produkt...
Zobacz ofertę

Datong spray do gardła

4.024 opinii:
Datong spray do gardła to wyrób medyczny dostępny w postaci sprayu. Produkt rekomendowany...
Zobacz ofertę

Silence - innowacja przeciw chrapaniu

3.8622 opinii:
Preparat Silence to wyrób medyczny przeznaczony dla osób, które borykają się...
Zobacz ofertę

DATONG spray do nosa

3.6718 opinii:
DATONG spray do nosa to wyrób medyczny przeznaczony w postaci sprayu do nosa. Wskazaniem...
Zobacz ofertę

Puranox

3.6327 opinii:
Puranox to wyrób medyczny w postaci aerozolu dedykowany osobom zmagającym się z...
Zobacz ofertę

NIE CHRAP - spray do gardła

3.2330 opinii:
NIE CHRAP jest wyrobem medycznym leczniczym, dostępnym w postaci spray'u. Produkt ten...
Zobacz ofertę

SnoreBlock

3.1817 opinii:
Chrapanie nigdy nie powinno być ignorowane, stanowi bowiem najlepszy dowód na to, że nie...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.