Krótki przewodnik po butach sportowych dla najmłodszych

Krótki przewodnik po butach sportowych dla najmłodszych

sport

Dobre buty – zdrowe nogi

To hasło, które powinno nam towarzyszyć od samego początku obuwniczych poszukiwań. Każdy z nas jest inny - inaczej mówi, gestykuluje i…chodzi. Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, jak duży wpływ na zdrowie ma to, co ich pociechy noszą na nogach. Wraz z butami odziedziczonymi po starszym bracie dziecko może bowiem przejąć także jego, nie zawsze prawidłowy, sposób chodzenia. Źle wyprofilowane buty wpływają na problemy z kolanami, biodrami i kręgosłupem, często będąc przyczyną trudnych do skorygowania wad postawy.

Buty sportowe dla dziecka – komfort i bezpieczeństwo

Dziecięcy entuzjazm potrafi bardzo łatwo wybuchnąć i równie szybko zgasnąć. Kontuzja na pierwszych zajęciach piłkarskich może zniechęcić naszego małego sportowca do danej aktywności nawet na długie lata. Właściwie dobrane buty będą wspomagały naturalny rozwój stopy dziecka i pozwolą uniknąć groźnych urazów.

Każdy rodzaj aktywności wymaga jednak innej asekuracji. Dziecko na treningu siatkarskim będzie potrzebowało butów, które zapewnią mu odpowiednią przyczepność oraz stabilizację podczas ciągłych wyskoków i naskoków. Początkujący piłkarz będzie potrzebował obuwia przeznaczonego do gry na murawie (tzw. korków) oraz butów z kauczukową podeszwą, które zapewnią odpowiednią amortyzację podczas gry na twardej nawierzchni. Z kolei buty treningowe adidas original wyposażone w miękką, oddychającą wyściółkę oraz gumową, amortyzującą podeszwę z pianki EVA, która odciąża stawy, to doskonałe zabezpieczenie przed przeciążeniami podczas codziennej aktywności w szkole i na podwórku.

But nie może ograniczać naturalnego ruchu stopy dziecka. Powinien być lekki i odpowiednio miękki, bez podwyższonej pięty. Nie bój się więc delikatnie powyginać buta jeszcze przed zakupem, nawet jeżeli narazisz się na nieprzychylny wzrok osób pracujących w sklepie. W ten sposób sprawdzisz, czy podeszwa jest odpowiednio elastyczna. Zwróć również uwagę, czy obuwie jest wykonane z materiału, który pozwoli stopie „oddychać”. Buty dostosowane do wieku dziecka i rodzaju uprawianej aktywności mają ogromny wpływ na jego rozwój fizyczny. Źle dobrane będą go utrudniać, w skrajnych przypadkach doprowadzając do poważnych wad rozwojowych, dobre – naturalnie wspomagać.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - sport

Olimp Whey Protein Complex

4.899 opinii:
Olimp Whey Protein Complex to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego,...
Zobacz ofertę

Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex

4.867 opinii:
Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, który jest w...
Zobacz ofertę

Olimp BCAA Mega Caps 1100

4.717 opinii:
Olimp BCAA Mega Caps 1100 zawiera aminokwasy rozgałęzione (L-izoleucynę, L-leucynę,...
Zobacz ofertę

Olimp Anabolic Amino 5500

4.717 opinii:
OLIMP  Anabolic Amino 5500  to produkt zawiera kompleks peptydów i wolnych...
Zobacz ofertę

Olimp Beta Alanine Xplode

4.676 opinii:
BETA-ALANINE Xplode Powder to suplement kierowany do osób uprawiających sporty...
Zobacz ofertę

Olimp Gain Bolic 6000

4.6411 opinii:
Olimp Gain Bolic 6000 to suplement diety w postaci proszku, który wspomaga przyrost masy...
Zobacz ofertę

Real Pharm Bcaa

4.56 opinii:
Real Pharm Bcaa to najwyższej jakości, czyste aminokwasy rozgałęzione w stosunkowo rzadko...
Zobacz ofertę

Olimp Bcaa Xplode Powder

4.437 opinii:
Odżywka sportowa zawierająca wysokiej jakości aminokwasy rozgałęzione BCAA z dodatkiem...
Zobacz ofertę

Olimp System Protein 80

4.339 opinii:
Olimp System Protein 80 to kompleksowa odżywka białkowa o doskonałej przyswalajności przez...
Zobacz ofertę

Olimp Pure Whey Isolate 95

4.336 opinii:
Odżywka dla sportowców Pure Whey Isolate 95 jest suplementem diety przeznaczonym...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.