Sauna dla zdrowia

Sauna dla zdrowia

Dodano: 12-03-2015

sauna

Bardzo dużo ludzi wybiera się do sauny nie tylko po to, aby się zrelaksować i zająć czymś wolny czas. W dzisiejszych czasach mamy świadomość, że wpływa ona bardzo dobrze na organizm człowieka oczyszczając go z wszelkich nagromadzonych toksyn oraz produktów przemiany materii. Co więcej jest także świetnym sposobem na odchudzanie, wzmocnienie odporności, a także, jako zabieg upiększający. Najlepszym, więc sposobem na zdrowie ducha i ciała jest termolecznictwo. Już w starożytnym Rzymie znajdowały się łaźnie gdzie się spotykano na pogaduszki, dbano o higienę osobistą oraz spędzano miło czas.

Zdrowotne właściwości sauny

Leczenie ciepłem sprowadza się do tego, aby wywołać przegrzanie części ciała ludzkiego lub całego organizmu poprzez przekazanie ciepła z otoczenia lub przy użyciu urządzeń do tego przeznaczonych. Jest to tak zwana kąpiel w gorącym powietrzu o różnej wilgotności. Wyróżniamy rodzaje sauny ze względu na wilgotność: sauny wodne, suche lub parowe. W dzisiejszych czasach nie ma problemów ze znalezieniem sauny, ponieważ są one dostępne na basenach, w gabinetach odnowy biologicznej, czyli SPA, a także ośrodkach sportowych. Jest to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, a także walkę z melancholią.

Do sauny powinniśmy się wybrać, jeśli dokuczają nam:

- Choroby reumatyczne,
- Zwyrodnienia stawów,
- Zaburzenia przemiany materii
- Urazy stawów
- Choroby układu moczowego takie jak zapalenie pęcherza czy kamica dróg moczowych
- Przewlekłe zapalenie jelit lub nieżyt żołądka
- Potrzebujesz się zrelaksować
- Pielęgnujesz skórę twarzy
- Posiadasz cerę trądzikową lub tłustą

Jakie mamy rodzaje saun?

Sauna na podczerwień ma bardzo podobny przebieg leczenia do sauny fińskiej. W takiej saunie wykorzystuje się promieniowanie podczerwone, które pochłaniają ludzkie tkanki oraz skóra, a energia jest zamieniona na energię cieplną. Jej zaletą jest fakt, że mogą z niej korzystać osoby cierpiące na choroby krążenia, ponieważ nie obciąża organizmu. Na czym polega kapsuła SPA? Oferują ją salony kosmetyczne, a polega na tym, że kładziemy się na łóżku, przy czym głowa znajduje się poza, a reszta ciała w kapsule. 

Sauna fińska to inaczej sauna sucha. Jest ona bardzo lubiana w krajach skandynawskich. Jest źródłem odprężenia, relaksu i odreagowania narowów i zmęczenia. W takiej saunie odbywa się intensywna zmiana temperatury. Polega ona na przechodzeniu z sauny pod zimny prysznic i tak trzy razy, przy czym na końcu zostajemy w saunie. Powoduje ona, że zaczynamy się znacznie pocić, dzięki czemu jest lepsza przemiana materii. Pomaga oczyścić nasz organizm dzięki usuwaniu toksyn i produktów przemiany materii z naszego organizmu. Powoduje także przyśpieszenie oddechu. Takie terapie ukoją nasze nerwy i uspokoją układ nerwowy. Jest to również doskonały zabieg, jeśli chcesz wyszczuplić swoje ciało.
Taka kapsułą nie ogranicza się jednak tylko do jednego zabiegu, ale oferuje także: saunę wodną, saunę suchą, saunę parową oraz aromaterapię. Zabiegi są odpowiednio dobierane przez specjalistów w zależności od stanu zdrowia pacjenta.

Kiedy jednak nie powinniśmy korzystać z sauny? Jeśli dolega nam:

- Gorączka
- Miażdżyca tętnic
- Ostre okresy choroby
- Padaczka
- Ciąża
- Stany psychotyczne
- Kruche naczynia krwionośne
- Nadciśnienie tętnicze
- Gorączka 
- Cukrzyca 
- Choroby nowotworowe
- Niewydolność krążenia

Sauna jest doskonałym sposobem nie tylko na usunięcie wszelkich toksyn z organizmu, ale także świetnym sposobem na odchudzanie. Jeśli więc posiadasz zwyrodnienia czy dręczą Cię częste bóle to termolecznictwo może rozwiązać Twoje problemy.
 

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.