Dla kogo najlepsza jest jest biała herbata?

Dla kogo najlepsza jest jest biała herbata?

herbata sklep ze zdrową żywnością zielona herbata

 

W starożytnych Chinach biała herbata była przywilejem dla ludzi bogatych. To najmniej przetworzona postać herbaty, zawiera więc zdecydowanie więcej składników odżywczych niż herbata czarna czy herbata zielona. Jej smak jest bardzo delikatny, nie jest przy tym przytłaczający. Jej istotną zaletą jest też mniejsza zawartość teiny niż w przypadku innych rodzajów herbat, nie wspominając nawet o kawie.

Biała herbata pomaga w profilaktyce różnych odmian raka, obniża ciśnienie krwi. Wszystko to dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów, które zmiatają z organizmu wolne rodniki. Napar ten przyczynia się również do zmniejszaniu poziomu tzw. „złego” cholesterolu oraz zwiększaniu poziomu tzw. „dobrego” cholesterolu we krwi. Dzięki tym cechom biała herbata przyczynia się do ochrony naszego serca i całego układu krwionośnego.


Przeprowadzone badania wykazały, iż osoby które piją dwie lub więcej filiżanek białej herbaty są prawie o połowę mniej narażone na zgon w wyniku przebytego zawału serca. Regularne picie naparu z białej herbaty wzmacnia też kości, tak więc osoby zmagające się z osteoporozą powinny się z nim zapoznać. Biała herbata działa też antybakteryjnie oraz chroni przed atakiem wirusów. Wzmacnia zarówno odporność organizmu, jak też wspomaga dobry stan zębów i dziąseł. Zwalczając wolne rodniki, biała herbata wpływa korzystnie na piękny wygląd naszej skóry.


Aby w pełni skorzystać z dobroczynnych własciwości białej herbaty, zaopatrzmy się w herbatę wysokiej jakości. Najlepsza ma formę listków, herbata w torebkach cechuje się mniejszą jakością. Dwie łyżeczki listków zalewamy gorącą, lecz nie wrzącą wodą. Można, a nawet zalecane jest parzenie tych samych listków ponownie, dla wydobycia pełni składników odżywczych. 


Ciężko doszukiwać się wad i efektów ubocznych picia naparu białej herbaty. Jest to napój godny polecenia dla wszystkich, nawet małych dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Skorzystajmy z jej dobroczynnych właściwości już dziś. Na zdrowie!

  

Ranking zamienników Najlepsze produkty - sklep ze zdrową żywnością

Kwas hialuronowy 1%

5.03 opinii:
W każdej kuchni powinna zagościć mąka jaglana- to samo zdrowie! Dla zwolenników zdrowej...
Zobacz ofertę

Olej Rycynowy Kosmetyczny

5.02 opinii:
Olejek rycynowy to jeden z najbardziej znanych olejków. Nasze babcie uznawały go za lek na...
Zobacz ofertę

Olej Macadamia Kosmetyczny

5.01 opinii:
Biozgodność olejku macadamia została potwierdzona badaniami w latach 80. Olejek stał się...
Zobacz ofertę

Przyprawa Do Rosołu

5.01 opinii:
Nie można poddać wątpliwości, iż orzechy nerkowca to samo zdrowie. Okazuje się, że to...
Zobacz ofertę

Curry Mielone

5.02 opinii:
Curry – jedna z najpopularniejszych przypraw na świecie Żółta, aromatyczna...
Zobacz ofertę

Czarnuszka Nasiona

5.05 opinii:
Czarnuszka i jej właściwości Czarnuszka to jeden z tych środków, dla których...
Zobacz ofertę

Sok Z Żurawiny

5.01 opinii:
Żurawina – mały owoc z wielkim potencjałem Żurawina to mały, wiecznie zielony krzew,...
Zobacz ofertę

Olejek Jojoba

5.03 opinii:
Olejek jojoba to olejek kosmetyczny stosowany jako składnik kosmetyków,...
Zobacz ofertę

Olej Z Oregano Esencja

5.04 opinii:
Oregano to przyprawa, która stanowi niezbędnik w kuchni każdej Pani Domu. Mimo ogromnej...
Zobacz ofertę

Olej Rzepakowy

5.04 opinii:
Olej rzepakowy nazywany jest również "eliksirem młodości". Z czego to wynika?...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.