Dla kogo najlepsza jest jest biała herbata?

Dla kogo najlepsza jest jest biała herbata?

Dodano: 04-01-2017

zdrowe odżywianie biała herbata herbata sklep ze zdrową żywnością

W starożytnych Chinach biała herbata była przywilejem dla ludzi bogatych. To najmniej przetworzona postać herbaty, zawiera więc zdecydowanie więcej składników odżywczych niż herbata czarna czy herbata zielona. Jej smak jest bardzo delikatny, nie jest przy tym przytłaczający. Jej istotną zaletą jest też mniejsza zawartość teiny niż w przypadku innych rodzajów herbat, nie wspominając nawet o kawie.

Biała herbata pomaga w profilaktyce różnych odmian raka, obniża ciśnienie krwi. Wszystko to dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów, które zmiatają z organizmu wolne rodniki. Napar ten przyczynia się również do zmniejszaniu poziomu tzw. „złego” cholesterolu oraz zwiększaniu poziomu tzw. „dobrego” cholesterolu we krwi. Dzięki tym cechom biała herbata przyczynia się do ochrony naszego serca i całego układu krwionośnego.

Przeprowadzone badania wykazały, iż osoby które piją dwie lub więcej filiżanek białej herbaty są prawie o połowę mniej narażone na zgon w wyniku przebytego zawału serca. Regularne picie naparu z białej herbaty wzmacnia też kości, tak więc osoby zmagające się z osteoporozą powinny się z nim zapoznać. Biała herbata działa też antybakteryjnie oraz chroni przed atakiem wirusów. Wzmacnia zarówno odporność organizmu, jak też wspomaga dobry stan zębów i dziąseł. Zwalczając wolne rodniki, biała herbata wpływa korzystnie na piękny wygląd naszej skóry.

Aby w pełni skorzystać z dobroczynnych własciwości białej herbaty, zaopatrzmy się w herbatę wysokiej jakości. Najlepsza ma formę listków, herbata w torebkach cechuje się mniejszą jakością. Dwie łyżeczki listków zalewamy gorącą, lecz nie wrzącą wodą. Można, a nawet zalecane jest parzenie tych samych listków ponownie, dla wydobycia pełni składników odżywczych. 


Ciężko doszukiwać się wad i efektów ubocznych picia naparu białej herbaty. Jest to napój godny polecenia dla wszystkich, nawet małych dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Skorzystajmy z jej dobroczynnych właściwości już dziś. Na zdrowie!

  

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.