Kategorie produktów

Syrop Z Pigwy

Syrop Z Pigwy
Najtańsza oferta

4.33 Dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Syrop Z Pigwy

"Polska cytryna" dla wytrawnych smakoszy

Istnieje owoc o długiej, starożytnej tradycji, niezbyt smaczny na surowo, ale za to niezwykle aromatyczny i nadający potrawom posmak cytrusów. Pochodzący z obszarów Azji i zadomowiony w Europie wyglądem przypomina niedojrzałe, żółte jabłko, w smaku zaś niewątpliwie blisko mu do cytryny. Rośnie na gałęziach niewielkich krzewów, które z łatwością znaleźć można w przydomowym ogródku. Idealny do przyrządzania dżemów i konfitur, niezwykle rześki, zdrowy i pełen cennych składników. Tym owocem jest pigwa - niekwestionowana królowa przetworów.

Babciny sposób na przeziębienie

Pigwa jest wręcz stworzona do przyrządzania przetworów, takich jak dżemy, marmolady czy konfitury. Bardzo często owoców używa się jako zagęszczacza do innych produktów. Nazywana bywa "polską” cytryną", nie bez powodu zresztą - jest równie kwaśna i nadaje herbacie żółty odcień. Gdy więc pod ręką nie ma cytryny, sięga się właśnie po pigwę. Zawarte w owocu związki działają przeciwzapalnie, zarówno na zewnątrz (stosowany na skórze), jak i wewnątrz organizmu. Pigwa okaże się skuteczna w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, jako dodatek do gorących herbat powinna być zatem niezbędna.

Nasiona pigwy w problemach żołądkowych

Konfitura z pigwy to nie tylko smak, ale również wartości odżywcze. Zawiera sporo witaminy C podobnie jak cytrusy, a także witaminę B potrzebną do prawidłowej pracy układu nerwowego. Pigwę bez wątpienia należy docenić również ze względu na zawartość przeciwutleniaczy, mikroelementów oraz łatwo rozpuszczalnego błonnika (czyli pektyn). Pigwę stosuje się jako jeden z produktów ułatwiających przemianę materii, oczyszczających organizm i wspomagających pracę jelit. Na uwagę zasługują zwłaszcza pestki pigwy, z których uzyskuje się środek przeczyszczający. Do tego owoc wykazuje właściwości bakteriobójcze, w walce z chorobotwórczymi drobnoustrojami będzie zatem niezwykle skuteczny.

Pigwa na surowo? Wykluczone

Niewielka popularność pigwy w dzisiejszej kuchni może wynikać z tego, że owoce nie nadają się do jedzenia na surowo. Są twarde, bardzo kwaśne, cierpkie i niewielkie, nie przypadną zatem do gustu. W kuchni warto jednak wykorzystywać cały owoc, bo zarówno w miąższu, jak i w skórce znajduje się najwięcej wartościowych składników odżywczych. Na szczęście przetworzona pigwa wydobywa z siebie to, co najlepsze, czyli smak i aromat. Kandyzowane owoce pigwy, sok lub syrop, konfitura czy nalewka - wszystkie zyskują nieco słodyczy, kwasowości i charakteru. Ale czy owoce smakują wyłącznie na słodko? Skąd, mięsa z dodatkiem pigwy zyskają nieco egzotyczny, oryginalny smak. Dawniej pigwy używano też jako swoisty odświeżacz powietrza - owoce trzymane w szafie lub kredensie odświeżały wnętrze, nadając ubraniom i obrusom cytrusowy, orzeźwiający zapach.

Owoce pigwy można łączyć z innymi zdrowymi produktami, takimi jak świeże kłącze imbiru czy słodki miód spadziowy. By wzmocnić układ pokarmowy, polecamy jedzenie niepalonej kaszy gryczanej. Przy oczyszczaniu organizmu z toksyn pomocny okaże się mielony ostropest, energii doda natomiast smaczny sok z buraka.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Gabriela 2017-05-29 20:43

Super jest ten syrop! Niestety nie mam czasu, żeby sama przetwarzać pigwę w sezonie, dlatego też ratuję się takimi właśnie gotowymi rozwiązaniami i wcale nie uważam, żeby były gorsze.

Anka 2017-05-19 14:20

dobry do herbaty. Syrop z pigwy znam już z dzieciństwa, moja babcia robiła własnoręcznie na przeziębienie.

Aneta 2016-04-01 08:45

Syrop z pigwy dodaję do herbaty zamiast cytryny. Ma o wiele lepszy smak.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.