Artykuły

 • Jak wybrać dobry spalacz tłuszczu?

  Jak wybrać dobry spalacz tłuszczu?

  Uprawiając sport, musimy w pierwszej kolejności mieć na względzie to, aby był on dla nas w pełni bezpieczny. Nie chodzi tu jedynie o bezpieczeństwo związane z szeroko rozumianą aktywnością fizyczną, a przede wszystkim o to, aby w żaden sposób nie zaszkodzić naszemu organizmowi. Przyjmowanie niektórych substancji, w mniejszym bądź większym stopniu, może nie do końca być zdrowe.

  Czytaj dalej »
 • Perfumy ze wszystkich stron świata

  Perfumy ze wszystkich stron świata

  W branży perfumeryjnej obowiązuje pełna dowolność – inspiracją staje się wszystko, bez względu na położenie geograficzne i różnice kulturowe. Często powąchanie orientalnych czy egzotycznych zapachów jest jedyną szansą na poznanie zapachu niespotykanych u nas roślin czy owoców – wetiweru, bergamotki, paczuli czy drzewa sandałowego. Chcesz podróżować po amazońskich dżunglach, europejskich kurortach albo bliskowschodnich ogrodach, ale czas i budżet na to nie pozwalają? Nie martw się! Zabieramy Cię w podróż dookoła świata.

  Czytaj dalej »
 • Objawy bólu gardła. Co cię czeka, gdy dopadnie cię infekcja?

  Objawy bólu gardła. Co cię czeka, gdy dopadnie cię infekcja?

  Bolące gardło to problem, z którym każdy z nas mierzył się wielokrotnie. Jego objawy mogą być różnorodne, w zależności o przyczyny, intensywności infekcji i specyfiki organizmu. Sprawdźmy, jak może się przejawiać ból gardła i co oznaczają konkretne symptomy.

  Czytaj dalej »
 • Masaż a zdrowie

  Masaż a zdrowie

  Masaż ma bardzo pozytywny wpływ na ciało, o czym ludzkość wie już od stuleci. Uciskanie i ugniatanie poszczególnych rejonów ciała ma wpływ na narządy wewnętrzne, układ nerwowy, kostny, a także i skórę. Istnieją masaże rehabilitacyjne, pobudzające oraz rozluźniające. Czym się różnią i jak działają na ciało?

  Czytaj dalej »
 • Czy jajka faktycznie są bardzo zdrowe?

  Czy jajka faktycznie są bardzo zdrowe?

  Kilkadziesiąt lat temu pojawiły się informacje, że jaja są niezdrowe, uzasadniono to faktem, że posiadają sporo cholesterolu, straszono, że jedzenie więcej niż czterech jaj tygodniowo źle wpływa na układ krwionośny. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło, wielokrotnie broni się jajka, pokazując ich zbawienne właściwości.

  Czytaj dalej »
 • Mleko roślinne – alternatywa dla osób nietolerujących laktozy.

  Mleko roślinne – alternatywa dla osób nietolerujących laktozy.

  <p>Około 80% z nas nie toleruje dobrze mleka krowiego, zapewne większość z nas nawet o tym nie wie. Dzieje się tak, ponieważ nie każdy posiada enzym rozkładający laktozę. W tej sytuacji należy odstawić produkty mleczne &ndash; mleko, jogurty, serki wiejskie, itp. Nie oznacza to jednak całkowitego wyeliminowania nabiału z diety, można bowiem zastąpić go mlekiem roślinnym.</p>

  Czytaj dalej »
 • Co jeść i pić podczas upałów?

  Co jeść i pić podczas upałów?

  Zjawisko upałów ma swoje plusy i minusy – miło jest się wylegiwać na plaży i odpoczywać na słońcu, ale nie należy zapominać o zagrożeniach jakie niesie za sobą wakacyjna pogoda. Słońce może narobić wiele szkód organizmowi, dlatego niezwykle ważne jest dostarczanie odpowiednich składników i kontrolowanie poziomu elektrolitów

  Czytaj dalej »
 • Fibra Vitale - błonnik witalny. Suplement który działa już po 3 dniach!

  Fibra Vitale - błonnik witalny. Suplement który działa już po 3 dniach!

  Smukła, idealna sylwetka, nieskazitelna skóra, lśniące włosy i mocne paznokcie, aby uzyskać taki wygląd niezbędna jest pełnia zdrowia. Nasz organizm musi być wolny od toksyn i zanieczyszczeń, które również sam produkuje, jednak w ich usunięciu potrzebuje już wsparcia. Zarówno szkodliwe składniki przemiany materii jak i resztki pokarmowe, które zalegają w naszych jelitach mogą powodować szereg dolegliwości i utrudniać osiągnięcie wymarzonego, pięknego wyglądu. Każda z nas chce być fit, powinnyśmy więc dbać o właściwą podaż błonnika pokarmowego.

  Czytaj dalej »
 • Procto Vitale - naturalny sposób na hemoroidy

  Procto Vitale - naturalny sposób na hemoroidy

  Hemoroidy, czyli żylaki odbytu to guzki krwawnicze, które dzisiaj są chorobą powszechną, cywilizacyjną. Według medyków, problem ten dotyczy nawet co drugiego Polaka jednak nie u wszystkich jest on w odpowiedni sposób diagnozowany. Wpływ na to mają przede wszystkim różne stadia choroby, w tej początkowej objawy praktycznie nie występują a jednak hemoroidy są w fazie rozwoju.

  Czytaj dalej »
 • Atopowe zapalenie skóry – jak pielęgnować bardzo suchą i wrażliwą skórę?

  Atopowe zapalenie skóry – jak pielęgnować bardzo suchą i wrażliwą skórę?

  Na atopowe zapalenie skóry (AZS) cierpi około 20% ludzi na świecie. Jest to choroba obecnie nieuleczalna, która ujawnia się najczęściej u niemowląt bądź u dzieci między 6 a 7 rokiem życia. AZS przejawia się przede wszystkim silnym, uciążliwym swędzeniem skóry. Charakterystyczna dla tej chory jest także zaczerwieniona i sucha skóra oraz powtarzające się zakażenia bakteryjne. Obecnie najlepszym sposobem poprawy jakości życia osób z atopowym zapaleniem skóry jest odpowiednia higiena i pielęgnacja skóry dedykowanymi dla tej przypadłości preparatami.

  Czytaj dalej »
 • Gwiazdorski sposób na szczupłą sylwetkę – dieta pudełkowa

  Gwiazdorski sposób na szczupłą sylwetkę – dieta pudełkowa

  Niezwykle popularna wśród bywalców czerwonego dywanu dieta pudełkowa coraz częściej pojawia się w naszych domach oraz do biurach. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na wydatek rzędu minimum 45 złotych dziennie na jedzenie, co daje co najmniej 1400 zł miesięcznie. Kłopoty finansowe to jednak rzadkość w środowisku gwiazdorskim.

  Czytaj dalej »
 • Zdrowe i lśniące włosy

  Zdrowe i lśniące włosy

  Piękne, zdrowe i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety, nie jest to taki prosty cel do zrealizowania. Każdy organizm ma swoje indywidualne potrzeby, reaguje różnie na styl życia jednostki. Kondycja włosów, skóry, paznokci, tak istotnych dla pięknego wyglądu, w ogromnej mierze zależy od ogólnego stanu zdrowia i cyklicznego rytmu organizmu kobiety. Jak więc pielęgnować włosy? Jakie czynniki najbardziej nam szkodzą w tej kwestii? Czy istnieją środki, które mogą wspomóc nasze trudy?

  Czytaj dalej »
 • Ekskluzywne meble ogrodowe z technorattanu

  Ekskluzywne meble ogrodowe z technorattanu

  Jakie cechy powinny posiadać technorattanowe meble ogrodowe, żeby można je było określić jako ekskluzywne? Przede wszystkim powinny być bardzo eleganckie – wykończone z najwyższą dbałością o szczegóły. Muszą być też wyjątkowo komfortowe. Nawet, jeśli przesiedzimy na nich cały dzień, przez cały czas powinno nam być wygodnie. Jeśli chodzi o plecionkę, najlepiej wybrać półokrągłą, która przypomina naturalny rattan. Przydałyby się też spore możliwości wyboru pasujących dodatków i szeroki wybór kompletów. Czy istnieją meble technorattanowe spełniające wszystkie te oczekiwania? Przekonajmy się.

  Czytaj dalej »
 • Pięć kompletów mebli ogrodowych idealnych na balkon

  Pięć kompletów mebli ogrodowych idealnych na balkon

  Jakie cechy powinny posiadać idealne meble balkonowe? Przede wszystkim powinny być wygodne, wytrzymałe i nie zajmować zbyt dużo miejsca – w końcu większość z nas ma do dyspozycji jedynie niewielkie balkony. Dobrze też, żeby były ładne, ponieważ wtedy przyjemniej będzie się z nich korzystało. Razem z marką Curver przygotowaliśmy kilka propozycji takich właśnie mebli. Oto pięć zestawów balkonowych – ładnych, wygodnych i dobrze znoszących panujące na balkonie warunki.

  Czytaj dalej »
 • Otręby pszenne przyspieszają przemianę materii i sycą na długo

  Otręby pszenne przyspieszają przemianę materii i sycą na długo

  Regularne jedzenie kilku łyżeczek otrąb dziennie przyczynia się do lepszej pracy układu pokarmowego i chroni przed groźnymi nowotworami jelita grubego i żołądka. Popite wodą, pęcznieją w żołądku, sycąc na długo.

  Czytaj dalej »
 • Dieta dla sportowca – ważenie posiłków

  Dieta dla sportowca – ważenie posiłków

  Dieta dla osób aktywnych fizycznie musi uwzględniać ich indywidualne potrzeby. Odpowiednio skomponowany jadłospis dostarczy wszystkich niezbędnych witamin i odpowiedniej liczby kalorii. To ważne, by dieta dodawała energii, a nie powodowała znikania masy ciała. Każdy sportowiec doceni porady wprawnego dietetyka, ale w tym zakresie liczy się także motywacja oraz samodzielne przygotowywanie posiłków w domu.

  Czytaj dalej »