Ranking

Wróć do wszystkich rankingów
Grzybica

Grzybica

Grzybica stóp - objawy, leczenie

Oczywiście grzybica nie będzie przykuwać chorego do łóżka, ale trzeba się liczyć z tym, że jest to uciążliwy kłopot. Dodatkowo, gdy będzie atakował jedną osobę to musimy się liczyć z tym, że również pozostali członkowie rodziny mogą mieć ten właśnie problem. 

 • 1

  Proftin-M

  4.55 opinii: 2

  Proftin-M to preparat dostępny w postaci zasypki. Preparat rekomendowany jest dla osób,... czytaj więcej

 • 3

  Clotrimazolum GSK

  4.05 opinii: 1

  Clotrimazolum GSK to lek dostępny w postaci kremu. Preparat przeznaczony jest do stosowania... czytaj więcej

 • 6

  Acifungin Forte

  4.05 opinii: 1

  Acifungin Forteto lek, który dostępny jest w formie płynu o działaniu przeciwbakteryjnym i... czytaj więcej

 • 9

  Oliprox to lakier przeciwgrzybiczy do paznokci. Preparat dostępny jest w postaci wodnistego żelu.... czytaj więcej

 • 10

  Krem Steper

  3.895 opinii: 9

  Krem Steper skutecznie chroni przez zakażeniem grzybiczym, łagodząc powstałe podrażnienia... czytaj więcej

 • Ciekawe będzie to, że statystycznie grzybicę miał albo będzie jeszcze miał co piąty Polak. Dodatkowo okazuje się, że jej rozwój nie potrzebuje wielkich wymagań. Tak naprawdę wystarczy, by było ciepło, wilgotno, może być ciemno i rozwój będzie bardzo szybko. Okazuje się, że to  my tworzymy takie właśnie warunki w momencie, gdy decydujemy się na założenie zakrytych butów i długi czas przebywamy w miejscach, gdzie grzyby się rozwijają. Wszelkie baseny, sauny czy kluby sportowe to miejsce, gdzie ten problem jest bardzo często. Najczęściej grzybica będzie atakować te osoby, które zdecydują się poruszać boso po basenie czy siłowni. 

  Kiedy już grzybica pojawi się w naszym domu to trzeba się liczyć z tym, że bardzo szybko możemy się nią podzielić z domownikami. Grzyby roznoszą się łatwo, za pośrednictwem pilnika, myjki, ręcznika czy butów osoby, która z tym problemem się zmaga. Łatwiej mogą się zarazić takie osoby, które przyjmują antybiotyki oraz leki hormonalne oraz osoby z obniżoną odpornością. Często ten problem będzie dotyczył takich osób, które są dodatkowo chore na AIDS, cukrzycę, choroby układowe czy takie związane z immunoagresją. Niekiedy problem może dotyczyć ludzi starszych a także kobiet w ciąży. 

  OBJAWY GRZYBICY STÓP

  Grzybica będzie widoczna tak naprawdę gołym okiem, dlatego nie będzie problemu by ją zobaczyć. Gdy tylko dojdzie do zakażenia zmiany na skórze będą od razu widoczne. I dalej wędrują po naszych stopach. Zazwyczaj pojawiają się między piątym a czwartym palcem a potem dalej się rozwijają między kolejnymi palcami. To właśnie między palcami grzybica będzie się rozwijała najlepiej. Dlatego właśnie tam pojawia się w pierwszej kolejności. Problem taki będzie prowadził do tego, że skóra będzie wyglądać nieestetycznie. Naskórek, który zostaje zaatakowany stanie się białawy, nieco bardziej wilgotny. Problem jednak nie będzie związany tylko z nieestetycznym wyglądem. Trzeba się liczyć z tym, że zaczną się pojawiać zaczerwienienia, mogą się tworzyć pęcherzyki, w których zacznie gromadzić się ropa. Wszystko zaczyna swędzieć i pachnie nieprzyjemnie. 

  Skóra, która będzie zarażona grzybicą niekiedy prezentuje się tak jakby został przeprowadzony na niej jakiś intensywny zabieg peelingu. Skóra będzie zaczerwieniona i stanie się bardzo sucha. Czasami na boki i wierzch stopy mogą się rozprzestrzenić suche płaty. Przy podeszwach stóp pojawia się wysypka. Grzybica zazwyczaj dotyka dwóch stóp, ale nie jest to reguła. Może być tak, że będzie jedynie na pojedynczej stopie. 

  LECZENIE GRZYBICY

  Walkę z grzybicą będzie zacząć najlepiej od razu, gdy tylko zobaczymy, że coś się dzieje. Szybko zaatakowana grzybica będzie szybka do pokonania. Oczywiście można się pozbyć jej również przez zastosowanie leków dostępnych bez recepty. Niektóre preparaty, które obecnie są oferowane będą w stanie skutecznie walczyć z grzybicą. Środki o najlepszym działaniu zagwarantują pokonanie problemu w ciągu 14 dni. Będą gwarantować jednocześnie pokonanie samego problemu jak i zapobiegać mogą nawrotom choroby. Środki takie w ciągu krótkiego czasu mogą być więc bardzo pomocne zarażonemu. Najczęściej występuje tam połączenie kilku aktywnych składników, ponieważ jedynie w ten sposób środki są w stanie zagwarantować skuteczną walkę z grzybicą. Jeśli zmiany przy takich środkach nie będą znikały to trzeba się liczyć z tym, że konieczna będzie wizyta u dermatologa. Najczęściej przepisywał będzie specjalny środek przeciwko grzybicy, który wymaga stosowania przez kilka tygodni. 

  Nadal jednak w większości przypadków stosowanie maści będzie wystarczające. Najlepiej stosować ją na noc. Przed zastosowaniem należy bardzo dokładnie umyć stopy i osuszyć je dbając szczególnie o przestrzenie między palcami. Najlepiej użyć tutaj papierowego ręcznika, który będzie dobrze chłonął wilgoć i tym samym to osuszenie stopy będzie skuteczne. Jednocześnie zaraz można go wyrzucić i nie będzie obaw, że ktoś inny z tego powodu się zarazi. Następnie, gdy mamy już osuszone stopy można nałożyć na suche miejsca bardzo cienką warstwę maści. Po zabiegu będzie trzeba dokładnie umyć ręce wodą z mydłem.

  Jeśli będziemy używać zwykłego ręcznika trzeba pamiętać o tym, że musi być on często prany i prasowany przy użyciu gorącego żelazka. Nie powinni z takiego ręcznika korzystać inne osoby w domu, dlatego wydaje się, że najlepsze będzie odpowiednie jego oznaczenie, tak by już nikt po niego nie sięgał. W czasie kuracji musimy także dbać o to, by nosić cały czas skarpetki, ponieważ w ten sposób nie będziemy rozsiewać grzybów po domu. Musimy dbać o to, by skarpetki były bawełniane, ponieważ dzięki temu będą miały nasze stopy dostęp do powietrza. Obuwie, które nosimy także musi dostarczać światła i jeśli wykonane jest ze sztucznych materiałów to wydaje się, że będzie trzeba je regularnie myć i dezynfekować.