Ranking

Wróć do wszystkich rankingów
Menopauza

Menopauza

Menopauza to określenie, które używane jest w stosunku do ostatecznego wygaśnięcia czynności jajników co związane jest z tym, że zaczynają zanikać zdolności owulacyjne u kobiety i tym samym możliwość reprodukcji. W zależności od tego jakie są indywidualne uwarunkowania organizmu a także w jakim regionie kobieta żyje ten stan może się pojawić między 40 a 58 rokiem życia. Moment tej zmiany wyznacza się w momencie, gdy przez okres 12 miesięcy nie występowała menstruacja. Po tym czasie należy powiedzieć, że kobieta staje się bezpłodna i nie może już zajść w ciąże. Często myli się to z klimakterium i jest to wyraźnie popełniany błąd w języku potocznym. Jako klimakterium określa się bowiem okres kilku lat przed występowaniem ostatniego krwawienia i rok po tym, a menopauza jest tak naprawdę kluczowym elementem klimakterium. 

 • 1

  Femal FORTE MENOPAUZA

  5.05 opinii: 2

  Femal FORTE MENOPAUZA to suplement diety dostępny w postaci tabletek stworzony z troską o... czytaj więcej

 • 2

  Vita-Femin

  4.675 opinii: 3

  Vita-Femin to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat został stworzony z myślą o... czytaj więcej

 • 3

  Menostop

  4.65 opinii: 5

  Menostop to preparat dostępny w postaci kapsułek. Preparat został stworzony z myślą o kobietach w... czytaj więcej

 • 5

  Olimp Menopauzin

  4.255 opinii: 8

  Olimp Menopauzin to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Preparat rekomendowany jest dla... czytaj więcej

 • 8

  Mabelle

  4.05 opinii: 2

  Mabelle to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Lekarze zalecają swoim pacjentkom... czytaj więcej

 • 9

  Climagyn

  4.05 opinii: 1

  Climagyn to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat rekomendowany jest dla kobiet w... czytaj więcej

 • 10

  FEMIFLAVON

  4.05 opinii: 1

  FEMIFLAVON to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Lekarze zalecają preparat FEMIFLAVON... czytaj więcej

 • Przyczyny menopauzy

  W czasie nastąpienia menopauz występuje sytuacja, w której właściwości traci hormon folikulotropowy, który odpowiada za wydzielanie estrogenów i pobudzenie pęcherzyków jajowych do wzrostu. Komórki jajowe stają się na niego odporne a to skutkuje tym, że mniejsza jest produkcja estrogenu oraz progesteronu. 

  Jest to kluczowa zmiana ponieważ właśnie estrogen wywiera wielki wpływ na stan fizyczny ale także na psychikę kobiety. Z uwagi na to trzeba powiedzieć, że wydatnie będzie działać na dużą część tkanek w organizmie kobiety. Gwałtowne obniżenie będzie wpływać na wiele nieprzyjemnych objawów. 

  Objawy menopauzy

  Dolegliwości w tym okresie są typowe i raczej kłopotliwe dla kobiety. Pojawiają się nagle duszności, napady gorąca, potliwość. Dopełnieniem zmian będzie to, że kobieta będzie czuła się bardzo często przemęczona i może się zacząć także pojawiać problem z bezsennością. Zestawienie takich czynników w połączeniu ze zmianami hormonalnymi prowadzi do wielkiej drażliwości oraz wahania nastrojów co jest wielkim problemem wielu kobiet w tym właśnie okresie. Wydaje się więc, że ten czas w życiu kobiety często może się okazać kłopotliwy i w związku z tym będzie trzeba jakoś sobie z niedogodnościami radzić.