Co na wątrobę? Sprawdź, jak ją chronić

Co na wątrobę? Sprawdź, jak ją chronić

detoksykacja oczyszczanie organizmu zdrowe odżywianie wątroba

Pełni wiele funkcji niezbędnych nam do życia – podstawową rolą jest przetwarzanie pokarmów tj. wytwarza i uwalnia glukozę, przyczynia się do metabolizmu tłuszczów oraz wytwarza substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oczyszcza także krew z toksyn, dlatego też warto o nią odpowiednio zadbać, bo bez zdrowej wątroby nie ma dobrego samopoczucia. Często z powodu zabiegania zapominamy o zdrowych nawykach lecz starajmy się je mimo wszystko w jak największym stopniu je wdrażać do naszego codziennego planu dnia. Co na wątrobę? Jakich zasad przestrzegać, aby cieszyć się zdrowiem? Sprawdź!

Zmień swój tryb życia

Co prawda wątroba posiada zdolności samoregeneracji, jednak mimo wszystko musimy pamiętać o zdrowym trybie życia, bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Przede wszystkim ważna jest dieta. Warto ograniczyć potrawy smażone i alkohol, a zastąpić je warzywami i rybami przygotowywanymi na parze. Lekko strawne jedzenie sprawi, że i my poczujemy się lepiej. Warto pamiętać że potrawy o wysokiej zawartości tłuszczu, a co za tym idzie otyłość powoduje m.in. rozwój insulinooporności, a w późniejszej fazie stłuszczenie wątroby stwierdza pani prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska – Wojciechowska w jednym z wywiadów na temat tego, co zaburza prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Pamiętajmy także o różnorodności posiłków, aby dostarczyć swojemu ciału wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Słodycze nie są przyjacielem wątroby dlatego warto je ograniczyć do minimum, a cukier zastąpić słodami o niższym indeksie glikemicznym takimi jak stewia, słód z agawy czy ksylitol. Te słodziki mogą być spożywane również przez cukrzyków, a co za tym idzie są o wiele lepiej przyswajane przez organizm. Aktywność fizyczna i dotlenianie organizmu jest tak samo ważne. Dzięki temu poprawisz swoje krążenie a wszystkie substancje odżywcze będą lepiej rozprowadzane po organizmie.

Produkty, które obciążają wątrobę jedzone w nadmiarze:

To produkty wysoko przetworzone, konserwanty oraz w szczególności:

  • produkty mleczne takie jak tłuste sery np. topiony,

  • białe pieczywo,

  • napoje takie jak mocna kawa i herbata, napoje energetyzujące, alkohol,

  • tłuszcze takie jak smalec, margaryna,

  • potrawy z grzybów,

  • tłuste potrawy mięsne np. golonka, kaszanka,

  • słodycze.

Suplementy diety

Warto także zadbać o odpowiednią suplementację i pomóc wątrobie odpowiednio pracować. Co na wątrobę? W aptekach znajdziemy wiele suplementów takich jak np. Hepatil. Ten suplement diety wykazuje pozytywne działanie oraz uzupełnia dietę w składniki wpływające korzystnie na wątrobę. Pomaga jej prawidłowo funkcjonować, jak również wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn. Poprawia także metabolizm tłuszczów dzięki czemu nie trzeba rezygnować w całości ze swoich ulubionych potraw. Hepatil skład: suplement zawiera cholinę – to właśnie ta substancja jest niezbędna o prawidłowego funkcjonowania organizmu i występuje w nim naturalnie. Dawkowanie doustne, dorośli i dzieci powyżej 7 roku życia od 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę popijając niewielką ilością wody.

Przed rozpoczęciem stosowania tabletek na wątrobę należy sprawdzić datę ważności umieszczoną na opakowaniu, a sam preparat należy przechowywać zgodnie z wytycznymi ustalonymi przez producenta. Nie należy przekraczać dziennej zalecanej dawki oraz nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie zaleca się stosowania tabletek na wątrobę kobietom w ciąży oraz karmiących piersią

Pamiętajmy jednak, że leki nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty oraz zdrowego trybu życia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Przed rozpoczęciem przyjmowania należy dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania, znajdziemy tam szereg zaleceń oraz przeciwwskazań, z którymi trzeba się zapoznać. Tabletki takie jak Hepatil – skład tego suplementu może pomóc na wątrobę ze względu na składniki m.in. cholinę, jednak pamiętajmy, że każdy organizm jest inny i u niektórych mogą wystąpić skutki uboczne. Dlatego też zapoznanie się z informacjami dołączonymi do opakowania jest tak ważne, a w razie złego samopoczucia konieczna jest wizyta u lekarza.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Ranking zamienników Najlepsze produkty - wątroba

Altra

4.679 opinii:
Kapsułki Altra to suplement diety. Produkt przeznaczony jest dla osób, które chcą...
Zobacz ofertę

Sylimarol Vita 150

4.6341 opinii:
Sylimarol Vita 150 to lek roślinny przyjmujący formę kapsułek. Może być stosowany wspomagająco...
Zobacz ofertę

Ulgix Trawienie

4.5714 opinii:
Ulgix Trawienie to suplement diety wspomagający utrzymanie prawidłowego funkcjonowania...
Zobacz ofertę

Hepatil Trawienie

4.5413 opinii:
Hepatil Trawienie jest suplementem diety w postaci tabletek, które zalecane są osobą,...
Zobacz ofertę

Olimp Hepaplus

4.518 opinii:
Olimp Hepaplus to suplement diety w postaci kapsułek stosowany, aby wspierać pracę wątroby i...
Zobacz ofertę

Ulgix ochrona wątroby

4.510 opinii:
Suplement diety Ulgix ochrona wątroby pod postacią tabletek to produkt stworzony z...
Zobacz ofertę

Beneflora

4.516 opinii:
Beneflora to suplement diety dostępny w postaci saszetek. W składzie preparatu znajdują się...
Zobacz ofertę

Sylicynar

4.4613 opinii:
Sylicynar jest lekiem stworzonym do stosowania w przypadku zatruć i toksycznych uszkodzeń...
Zobacz ofertę

Sylimarol

4.4573 opinii:
Sylimarol to produkt leczniczy w postaci tabletki drażowanej. Lek stosuje się w celu...
Zobacz ofertę

Ranimax Teva

4.4314 opinii:
Ranimax Teva to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, które hamują wydzielanie...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.