Siemię lniane - naturalny produkt na problemy z układem pokarmowym

Siemię lniane - naturalny produkt na problemy z układem pokarmowym

zdrowa żywność układ pokarmowy

Niezwykłe właściwości siemienia lnianego są dzisiaj mało znane. Z całą pewnością, siemię lniane cieszy się zbyt małą popularnością na jaką zasługuje.

Siemię lniane, czyli nasiona lnu, od wieków stosowane jest w ludowej medycynie na dolegliwości układu pokarmowego. Przyspiesza regenerację błony śluzowej w przewodzie pokarmowym, chroni też przed podrażnieniami. Jest idealne dla osób borykających się z wrzodami żołądka oraz dwunastnicy. Obecniej można oczywiście sięgać po medykamenty skuteczne w walce wymienionymi wyżej dolegliwościami, ale siemię lniane można z powodzeniem stosować jako naturalne uzupełnienie terapii. 

Z czego składa się siemię lniane

Z wielką uwagę należy przyjrzeć się składnikom nasion nazywanych siemieniem lnianych. Są one prawdziwym bogactwem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które można również znaleźć w tłustych rybach morskich. Właściwie ilość kwasów omega-3 zawartych w siemieniu lnianym równoważy się z ilością znajdujących się w rybach. W siemieniu lnianym znajduje się ponadto spora ilość tłuszczów roślinnych. To właśnie w ich skład wchodzą kwasy omega-3 (stanowią one ponad 60% tłuszczów roślinnych) oraz kwasy omega-6 (ponad 15% tłuszczów roślinnych). Sam tłuszcz roślinny stanowi niemal 40% nasion lnu. Jednym z najważniejszych składników siemienia lnianego jest błonnik. Zawarty w nasionach lnu błonnik rozpuszczalny oraz nierozpuszczalny oczyszcza układ pokarmowy z zalegających resztek jedzenia. Siemię lniane zawiera również tak wartościowe składniki jak witamina E, fito-estrogeny, lecytyna, flawonoidy czy cynk.

Siemię lniane uzdrawia

Podane powyżej składniki sprawiają, że nasiona lnu nie tylko dostarczają wartościowej energii ale także działają lecznico. Przekładają się to na obniżenie poziomu cholesterolu, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko pojawienia się miażdżycy. Siemię lniane działa również antynowotworowo, ma właściwości przeciwzapalne, wpływa też pozytywnie na samopoczucie. Siemię lniane warto stosować zwłaszcza wtedy, gdy nie lubimy ryb lub spożywamy ich zbyt mało. 

 

W jaki sposób jeść siemię lniane?

Najczęściej stosowaną metodą przyjmowania siemienia lnianego jest picie go pod postacią wywaru. Od jednej do dwóch łyżeczek siemienia lnianego należy zalać wrzątkiem i pozostawić na kilka minut pod przykryciem. Tak sporządzony specyfik pozytywnie oddziałuje na cały układ pokarmowy. Nasiona lnu mogą również stanowić jeden ze składników surówek czy przekąsek. Siemię lniane świetnie smakuje również z miodem. Możliwości jest naprawdę całe mnóstwo, a wpływ siemienia lnianego na nasze zdrowie niezwykle pozytywny. 

Wady siemienia lnianego

Jedną z najważniejszych wad siemienia lnianego jest to, że jest ono dość kaloryczne. Należy również bardzo uważać na datę przydatności do spożycia siemienia lnianego. Można je przechowywać tylko przez bardzo krótki okres czasu. Jak widać negatywów stosowania siemienia lnianego jest stosunkowo niewiele. Z całą pewnością przeważają plusy, jakie siemię lniane daje naszemu organizmowi.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zdrowa żywność

Nonivita

4.754 opinii:
Nonivita to suplement diety w postaci soku z owoców noni 100%. Działa wspomagająco na...
Zobacz ofertę

Olej Z Pestek Dyni Dary Natury

4.6411 opinii:
Olej z pestek dyni Dary Natury tłoczony jest na zimno. Nasiona dyni pochodzą z polskich...
Zobacz ofertę

Apo Lady

4.54 opinii:
Apo Lady to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat w szczególności polecany...
Zobacz ofertę

Sok z karczocha

4.4717 opinii:
Sok z karczocha to produkt dedykowany osobom, które dbają o swoją dietę i chcą uzupełniać...
Zobacz ofertę

Sport Nitrate 3000 BEETIT

4.333 opinii:
  BEETIT Sport Nitrate 3000 to suplement diety w postaci skoncentrowanego soku z...
Zobacz ofertę

Dary Lasu Brzoza Naturalny Sok z brzozy

3.754 opinii:
Dary Lasu Brzoza Naturalny Sok z brzozy to świeży sok z pnia brzozy, młodych liści oraz...
Zobacz ofertę

A-Z Mangostan

3.45 opinii:
A-Z Mangostan to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Produkt przeznaczony jest da...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.