Jak się przygotować do wiosny? 5 sposobów na dodanie sobie energii!

Jak się przygotować do wiosny? 5 sposobów na dodanie sobie energii!

zdrowe odżywianie zdrowie odchudzanie

Wiosna jest okresem, kiedy wszystko – również ludzie – budzi się z zimowego letargu. Są sposoby, aby w jednej chwili nabrać energii do życia i powitać wiosnę z prawdziwie radosnym nastrojem.

1. POBUDZAJĄCA CYTRYNA

Dobrze mieć przy sobie wodę z dodatkiem cytryny. Ustawmy ją przy łóżku, aby mogła nas obudzić oraz ukołysać do snu. To wspaniały, pobudzający pomysł na początek dnia oraz bardzo zdrowy sposób na zaśnięcie! Woda z cytryną wspaniale bowiem nawadnia organizm.

2. POŻYWNE ŚNIADANIE

Wszystkim wydaje się, że jeśli pominą śniadanie, ich waga znacząco spadnie. Tymczasem jest to najistotniejszy posiłek w ciągu dnia, ponieważ dostarczone wówczas witaminy i kalorie muszą nam dać energię na większą jego część. Powtarza się, że należy jeść lekkie kolacje i uważać, by nie przejadać się w godzinach wieczornych. Jest to prawda – to śniadanie powinno być obfite i kaloryczne. Owe kalorie na pewno zdążymy spalić w ciągu dnia, więc nie ma się czego obawiać! 

Najlepiej wybrać takie produkty, które będą obfitować w stopniowo uwalniane do naszej krwi węglowodany. To zapewni nam konieczną dawkę energii! Rano dobrze jest zjeść jajka, pieczywo wieloziarniste, owsiankę oraz musli z owocami.

3. ROZGRZEWKA DLA MIĘŚNI

Nasz organizm będzie miał paradoksalnie więcej energii, jeśli zamiast leżeć o 10 minut dłużej w łóżku, urządzimy sobie kilkuminutowy trening poranny. To pobudzi ciało do działania, a nam doda zdrowia! Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie jesteśmy rano zbyt skorzy do ćwiczeń, wystarczy chociażby krótkie rozciąganie! Nasze mięśnie będą się czuły o wiele lepiej, a dzięki nim nasze samopoczucie także się poprawi!

4. KAWA DODA ENERGII

Wszyscy twierdzą, że zbyt duże ilości kawy nie są dobre dla naszego organizmu. Nikt jednak nie twierdzi, że nie powinno się jej pić w ogóle! Najlepiej nie pić więcej niż 3 filiżanki dziennie, żeby nie przesadzić – gdy organizm uodporni się na kofeinę, nie będzie nawet na nią reagował! Jednakże warto rozpocząć dzień od kawy, wypijając ją tuż po śniadaniu (pod żadnym pozorem przed!). 

Kolejną filiżankę możemy – w razie potrzeby – wypić w okolicach południa, to znaczy wówczas gdy pojawia się pierwszy kryzys, a zadań do wykonania jeszcze pod dostatkiem! Jeśli ktoś potrzebuje, może również napić się kawy popołudniu – w okolicach godziny 16. Dzięki temu będziemy mieć energię na wieczór, a nie będzie nam ona utrudniała zaśnięcia. 

Wieczór jest absolutnie nieodpowiednią porą na filiżankę kawy – wówczas lepiej orzeźwić się na świeżym powietrzu, spacerując przed snem, co pomoże nam spokojnie zasnąć, dobrze wypocząć i dotleni nasz organizm. Jeśli chcemy zdecydować się na kawę wieczorem, wybierzmy tę zbożową. 

5. RUCH NA POWIETRZU

Organizm ludzki jest tak zaprojektowany, że potrzebuje kontaktu z przyrodą i świeżym powietrzem. Wiosenne powietrze jest jeszcze chłodne, ale dzięki temu orzeźwiające – warto to wykorzystać i zdecydować się na krótki spacer co wieczór. 

Jeśli wolimy sobie odpocząć w domu po męczącym dniu, przystosowujmy się do wiosny powoli – przejdźmy któryś przystanek na piechotę, skoczmy do sklepu bez auta, dobrze przewietrzmy pomieszczenie, w którym będziemy spać. 

Takie drobne aktywności sprawią, że bardzo szybko poczujemy potrzebę spędzania na powietrzu większej ilości czasu – a to będzie bardzo korzystne dla naszego zdrowia i doda nam energii!

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zdrowie

Revitasens

5.035 opinii:
Revitasens to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Sapoven T

5.06 opinii:
Sapoven T to produkt leczniczy dostępny w postaci kapsułek miękkich. Preparat w...
Zobacz ofertę

Żel Veral

4.888 opinii:
Żel Veral to lek przeznaczony do miejscowego leczenia uszkodzonych tkanek skóry. Żel...
Zobacz ofertę

Asmag B

4.867 opinii:
Asmag B to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania niniejszego...
Zobacz ofertę

Rivanolum

4.836 opinii:
Rivanolum to lek dostępy w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania preparatu: są ropne...
Zobacz ofertę

Afrin ND Rumianek

4.836 opinii:
Lek Afrin ND Rumianek to produkt leczniczy dostępny w postaci aerozolu do nosa. Produkt ten...
Zobacz ofertę

Olej Lniany Tłoczony Na Zimno

4.8312 opinii:
Olej Lniany Tłoczony Na Zimno to produkt ekologiczny, który jest stosowany jako dodatek do...
Zobacz ofertę

Acerin - Płyn Na Odciski

4.789 opinii:
Acerin to produkt leczniczy dostępny w postaci płynu na odciski. Lek jest wskazany do stosowania...
Zobacz ofertę

Vitaleg

4.717 opinii:
Vitaleg to preparat kosmetyczny dostępny w postaci żelu. Preparat przeznaczony jest do...
Zobacz ofertę

ACC Optima Hot

4.676 opinii:
ACC Optima Hot to produkt leczniczy dostępny w postaci proszku do przyrządzenia roztworu do...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.