Syrop Herbapect już od wielu jest częstym gościem w wielu domowych apteczkach. Zdecydowaną zaletą niniejszego produktu leczniczego jest jego dostępność bez recepty (lek OTC) oraz deklarowane przez producenta zwalczanie obu rodzajów kaszlu – zarówno suchego, jak i mokrego, co zdecydowanie zmniejsza konieczność kupowania wielu medykamendów na jedną dolegliwość. Herbapect zwalnia nas także z obowiązku dociekania rodzaju kaszlu, który nas męczy. Jak jest faktycznie? Czy syrop Herbapect jest w tym przypadku hitem czy też może mitem?

Jak działa Herbapect?

Infekcje górnych dróg oddechowych, jak np. grypa i przeziębienie, najczęściej przebiegają z męczącym i nieprzyjemnym kaszlem. W wielu przypadkach na początku choroby kaszel jest suchy, a następnie przechodzi w mokry. Idea zastosowania syropu, który celuje w oba rodzaje kaszlu jest dla pacjenta niezwykle wygodna.

Formuła syropu Herbapect oparta została na  naturalnych wyciągach roślinnych. W skład leku wchodzą ekstrakty z ziela tymianku (Thymus vulgaris L., herba), korzenia pierwiosnka lekarskiego (Primula veris L., radix), a także sulfogwajakol. Wszystkie z wymienionych substancji czynnych wykazują udowodnione badaniami klinicznymi działanie w zwalczaniu mokrego kaszlu, a także pomagają upłynnić i odkrztusić zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę. 

Dla kogo Herbapect?

Herbapect kierowany jest do szerokiego grona pacjentów zmagających się z infekcjami dróg oddechowych przebiegających z kaszlem. Syrop może być bezpiecznie stosowany przez osoby dorosłe oraz dzieci – już od 4 roku życia! 

W pewnych przypadkach, jak np. w okresie ciąży, karmienia piersią, chorób wątroby, czy padaczki, należy jednak zachować szczególna ostrożność i stosowanie leku nie jest zalecane. Syrop Herbapect, ze względu na zawartość etanolu (ekstrahenta substancji czynnych leku) może być szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do przyjmowania leku jest nadwrażliwość na składniki produktu leczniczego oraz astma oskrzelowa.

Dobrą wiadomością dla osób chorujących na cukrzycę jest fakt, iż syrop Herbapect nie zawiera cukru i z tego względu może być przyjmowany przez diabetyków.

Czy syrop Herbapect jest hitem czy mitem? – na to pytanie odpowiedź jest raczej jednoznaczna. Dostępność, wygoda i ogromna popularność tego leku to jego najlepsza rekomendacja.

Co jeszcze może okazać się pomocne na kaszel?

Osoby, które od picia syropów wolą łykanie tabletek, polecamy Thiocodin. Podobnie jak Herbapect, lek ten jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla pacjenta, gdyż działa na oba rodzaje kaszlu. Jeśli zależy Ci na skutecznym pozbyciu się gęstej i lepkiej flegmy, wypróbuj ACC Optima. Tabletki musujące z acetylocysteiną działają mukolitycznie, rozrzedzając wydzielinę oskrzelową. Silne działanie wykrztuśne wykazuje również ciesząca się niesłabnącą popularnością Flegamina. W ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych nieoceniony może zaś okazać się Flavamed, który oprócz kaszlu dodatkowo pomoże zwalczyć nam stan zapalny.

Pamiętaj! 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.
 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - kaszel

Vicks VapoRub maść

4.9111 opinii:
Maść Vicks VapoRub to produkt leczniczy przeznaczony dla osób, które zmagają się...
Zobacz ofertę

ACystein C

4.899 opinii:
ACystein C to  środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w...
Zobacz ofertę

Pelavo Oskrzela

4.899 opinii:
Pelavo Oskrzela to suplement diety w postaci syropu o smaku wiśniowym, przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Flegamina tabletki

4.867 opinii:
Lek Flegamina to tabletki, które stosuje się w przypadku kaszlu i trudności z...
Zobacz ofertę

Syrop Islandzki

4.8513 opinii:
Syrop Islandzki na kaszel to wyrób medyczny leczniczy, który zalecany jest...
Zobacz ofertę

Bronchopect

4.836 opinii:
Bronchopect to suplement diety w postaci syropu, którego składniki...
Zobacz ofertę

Althaeae

4.8211 opinii:
Althaeae to lek dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla...
Zobacz ofertę

SYROP PRAWOŚLAZOWY

4.7919 opinii:
SYROP PRAWOŚLAZOWY  to produkt leczniczy w postaci syropu przeznaczony do stosowania przez...
Zobacz ofertę

Koper Włoski Fix

4.758 opinii:
Koper Włoski Fix to preparat leczniczy w postaci ziół do zaparzania w saszetkach....
Zobacz ofertę

Rubital

4.758 opinii:
Rubital to tradycyjny lek roślinny w postaci syropu o działaniu łagodzącym na podrażnione...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.