Jak prawidłowo parzyć zieloną herbatę?

Jak prawidłowo parzyć zieloną herbatę?

herbata zielona herbata

Jedno z chińskich przysłów mówi nam o tym, że herbata da nam wszystkie swoje cudowne składniki, jeśli tylko my damy jej to, czego potrzebuje do tego procesu. Nie dotyczy to jednak herbaty czarnej, ale zwłaszcza popularnej herbaty zielonej, która w ostatnich czasach jest nałogowo pita przez wiele osób w szczególności te, które marzą o szczupłej sylwetce. 

Co jest potrzebne do parzenia zielonej herbaty?

Przede wszystkim woda, która zawiera dość mało minerałów następnie zielona herbata taka jak na przykład Hyson-Emperor`s dream albo Jasmine Mistique, czajnik z termometrem, porcelanowe lub szklane filiżanki oraz dzbanek przyda nam się również zaparzacz do herbaty oraz łyżeczki do herbaty.

Przede wszystkim woda

Co przede wszystkim decyduje o smaku naszej herbaty? Oczywiście woda. Aby smak był jak najlepszy powinna to być woda źródlana, która ma niską zawartość minerałów. Pamiętajmy także, że bardzo ważne jest samo gotowanie wody. Powinniśmy, więc jej dokładnie piłować oraz wyłączyć w momencie tak zwanego: białego wrzenia”. O co konkretnie chodzi i jaki to moment?

Gotowanie się wody zachodzi w trzech etapach. Jeśli chodzi o pierwszy to mamy tu do czynienia z pęcherzykami powietrza, które po oderwaniu się od dna oraz ścianek czajnika wychodzą na powierzchnię wody. Kolejny proces polega na unoszeniu się do góry bąbelek powietrza, czemu towarzyszy lekkie zmętnienie wody. To jest właśnie odpowiedni moment na ściągnięcie czajnika z gazu- mamy właśnie do czynienia z wyżej wymienionym białym wrzeniem”. Trzeba jednak być maksymalnie czujnym, ponieważ moment ten trwa dosłownie chwilkę i bardzo łatwo go przegapić. A gdy woda zaczyna już intensywnie się gotować to taka nie jest odpowiednia do zaparzenia zielonej herbaty. Dlaczego? Ponieważ została ona poprzez wrzenie pozbawiona ważnego tlenu, przez co staje się zbyt twarda, więc aromat naszej herbaty się ulatnia. 

Gdy już wodę mamy w odpowiedni sposób ugotowaną powinniśmy ją schłodzić do temperatury mniej więcej 70 stopni. W przypadki, gdy czajnika z termometrem nie posiadamy to wystarczy odstawić wodę na około 10 minut. Po upływie takiego czasu jest ona odpowiednio ciepła do parzenia zielonej herbaty. 

Akcesoria niezbędne do parzenia

Aby zaparzyć zieloną herbatę to będziemy potrzebować odpowiedniego czajniczka. Najlepszy będzie porcelanowy lub szklany, który posiada również zaparzacz. Pamiętajmy jednak, aby wpierw przelać go gorącą wodą. Zapewnia to naszej herbacie dłuższe utrzymanie ciepła. Ze względu na to, że liście herbaty bardzo szybko pochłaniają różne zapachy z otoczenia, więc niezbędne jest trzymanie takiej herbaty w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Jak powinniśmy parzyć herbatę zieloną?

Odpowiednia ilość herbaty to około cztery łyżeczki. Zależy to jednak od wielkości naczynia, w którym parzymy. Małą ilością wody zalewamy liście na około 30 sekund- jest to ich płukanie. Wylewamy pierwszy napar, a następnie ponownie zalewamy liście już na herbatę. Możemy tych samych liści użyć jeszcze na 3 parzenia.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zielona herbata

Olimp Zielona Herbata Ekstrakt

4.679 opinii:
Kapsułki Olimp Zielona Herbata Ekstrakt to suplement diety przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Olimp Cla z Zieloną herbatą plus L-karnityna

4.6715 opinii:
Olimp Cla z Zieloną herbatą plus L-karnityna to suplement diety w postaci kapsułek....
Zobacz ofertę

BioSlim Forte

4.679 opinii:
BioSlim Forte to suplement diety rekomendowany w szczególności dla osób...
Zobacz ofertę

LINEA meno

4.638 opinii:
Tabletki LINEA meno to suplement diety przeznaczony dla kobiet, które chcą pozbyć się...
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line Fast

4.5714 opinii:
Suplement diety Olimp Therm Line Fast to tabletki powlekane przenaczone dla osób...
Zobacz ofertę

Linea Detox

4.569 opinii:
Tabletki Linea Detox to suplement diety polecany dla osób, które pragną...
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line 30+

4.56 opinii:
Tabletki Olimp Therm Line 30+ to suplement diety rekomendowany dla osób...
Zobacz ofertę

Młody Jęczmień + 4 składniki aktywne

4.437 opinii:
Młody Jęczmień + 4 składniki aktywne to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Produkt jest...
Zobacz ofertę

Noble Health Get Slim DayTime

4.339 opinii:
Noble Health Get Slim DayTime to suplement diety dostępny w postaci saszetek. Preparat...
Zobacz ofertę

Be Slim Fast

4.138 opinii:
Tabletki Be Slim Fast to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych,...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.