Jak ograniczyć spożywanie cukru.

Jak ograniczyć spożywanie cukru.

poziom cukru stres zdrowe odżywianie

Do początku lata 2017 zostało już tylko 140 dni! To odpowiedni czas, żeby zadbać o swój wygląd. Jednym z produktów, który skutecznie niszczy nasz wygląd, jest cukier. Czy wiedziałeś, że przeciętny Polak zjada 40 kg cukru w ciągu roku? To daje nam 25 łyżeczek cukru dziennie, czyli o 15 więcej niż przewiduje norma. Ograniczenie cukru nie tylko wpłynie korzystnie na nasze zdrowie i poziom glukozy we krwi ale przyczyni się do naszego zgrabnego wyglądu. Jak więc go ograniczyć? Dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Warzywa i owoce, a cukier.

Postaraj się w ciągu dnia jeść więcej warzyw i owoców. Szczególnie zwróć uwagę na pierwszą część dnia. Badania naukowe dowiodły, że spożycie większej ilości owoców w pierwszej połowie dnia przyczynia się do zmniejszenia łaknienia na słodycze. Osoby, których poranne posiłki składały się głównie z owoców, całkowicie straciły ochotę na słodycze.

Słodzona herbata.

Jeśli tak jak ja nie wyobrażasz sobie wypicia gorzkiej herbaty, warto pomyśleć o zastąpieniu cukru czymś zdrowym. Doskonale w tej roli sprawdza się miód. Mimo że jest on słodki, to jest naturalnym produktem spożywczym, który niszczy rozwój bakterii, wirusów czy grzybów. Herbata z miodem smakuje bardzo podobnie do tej z cukrem. Dla nas jest to więc niewielka zmiana, ale dla naszego zdrowia- ogromna!

Uzależnienie od cukru.

Często, nawet nie czując głodu, zwyczajnie mamy ochotę na cukier. Chcemy zjeść pizzę, czekoladę czy późną kolację, bo nasz mózg wysyła nam taki znak, mimo że żołądek nie jest pusty. To oznaki uzależnienia od cukru. Nie potrafimy się temu oprzeć tak długo, jak nie zrozumiemy, że to uzależnienie. Ważne, by w takiej sytuacji świadomie patrzeć na sytuację. Uświadomienie sobie, że jest to tylko nagła ochota, a nie potrzeba da nam pogląd na wielkość problemu. Jeśli zdarza się to stosunkowo rzadko, możemy sami z tego wyjść, zastępując w takim momencie zachciankę czymś zdrowym. Jeśli jednak sytuacja powtarza się częściej, warto udać się z tym do specjalisty, który odkryje prawdziwe źródło tego problemu. Często bowiem uzależnienia są wynikiem traumy, braku wiary w siebie czy stresu.

Pracuj nad stresem.

Czy wiedziałeś, że stres zwiększa naszą potrzebę na zjedzenie cukru? To dlatego, że kiedy się stresujemy, nasz mózg wydziela kortyzol, który właśnie powoduje większe łaknienie na cukier. Warto zadbać o swoje zdrowie podwójnie. Zwalczając szkodliwy stres, przyczynimy się do zmniejszenia ochoty na słodkie czy niezdrowe jedzenie. Jak zatem poradzić sobie ze stresem? Sprawdzony sposób na stres opisała nasza pani psycholog w artykule “Jak zwalczyć złe samopoczucie?” (link tutaj). Zapoznajcie się z nim koniecznie i zastosujcie podaną tam metodę, a uwolnicie się od stresu.

 

“Jesteś tym, co jesz” ma tu naprawdę spore potwierdzenie. Na całe szczęście mamy pełną kontrolę nad swoim życiem i w każdym momencie możemy wypracować w sobie nowe nawyki żywieniowe. Mam nadzieję, że przedstawione tutaj rady bardzo Ci w tym pomogą. Trzymam kciuki, powodzenia.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - poziom cukru

Liponexin

5.06 opinii:
Liponexin to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, dostępny w...
Zobacz ofertę

Colon C

4.8715 opinii:
Colon C to suplement diety w formie proszku. Niniejszy preparat wpływa korzystnie na...
Zobacz ofertę

Błonnik z ananasem + Chrom

4.836 opinii:
Tabletki Błonnik z ananasem + Chrom to suplement diety dedykowany osobom odchudzającym...
Zobacz ofertę

Olimp Młody Jęczmień Premium

4.2825 opinii:
Suplement diety Olimp Młody Jęczmień Premium w szczególności rekomendowany jest...
Zobacz ofertę

Nasienie kozieradki

4.176 opinii:
Nasienie kozieradki to lek pod postacią ziół do zaparzania przeznaczony do stosowania w...
Zobacz ofertę

SlimBurn Forte

4.176 opinii:
Suplement diety SlimBurn Forte to tabletki przeznaczone dla osób odchudzających...
Zobacz ofertę

Noble Health Get Slim DayTime

4.06 opinii:
Noble Health Get Slim DayTime to suplement diety dostępny w postaci saszetek. Preparat...
Zobacz ofertę

Detox + Cholester

4.09 opinii:
Detox + Cholester to suplement diety w postaci tabletek, którego składniki...
Zobacz ofertę

Zielona Kawa Gorvita

4.07 opinii:
Suplement diety w kapsułkach Zielona Kawa Gorvita zawiera kwas chlorogenowy, który...
Zobacz ofertę

Błonnik Complex

3.9213 opinii:
Błonnik Complex to suplement diety w postaci tabletek. Produkt ten wspomaga utrzymanie...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.