Sposoby na uciążliwe chrapanie

Sposoby na uciążliwe chrapanie

chrapanie leczenie chrapania

Z chrapaniem spotyka się znaczna liczba osób. Albo na nie cierpimy, albo dostrzegamy, jak z chrapaniem spotykają się nasi najbliższy krewni. W rodzinie zapewne chociaż jedna, jak nie więcej osób cierpi na tą dolegliwość. I właśnie w taki sposób powinniśmy ją traktować. Jeśli nasz współmałżonek chrapie, to mamy wtedy ogromne problemy z zasypianiem. Stosujemy wtedy pewne środki, jak poduszka na głowę czy stopery w uszach. Ale takie remedium nic nie daje i dalej męczymy się z naszymi bliskimi. O wiele lepiej będzie podjąć inne działanie. Ma ono całkowicie zniwelować chrapanie. Trzeba uświadomić sobie, że często jego przyczyną, bądź konsekwencją jest bezdech, nadwaga, skrzywiona przegroda nosowa, a także zawał. 

Jaka jest etiologia chrapania? Kiedy zasypiamy, mięśnie twarzy, języka i wszelkie inne zaczynają być wiotkie. Wdychane powietrze przechodzi wtedy przez rozluźnione ściany gardła, które następnie wibrują i następuje chrapanie. Przyczyną może być skrzywiona przegroda nosowa, przerośniete migdałki. Środki nasenne, jak również alkohol sprawiają, że mięśnie stają się bardziej zwiotczałe, co jeszcze bardziej potęguje chrapanie. Ci, którzy śpią na wznak najszczęściej spotykają się z problemem chrapania. Skłonność do chrapania wzrasta z wiekiem i spotyka się je zazwyczaj u mężczyzn, panie w mniejszym stopniu cierpią na tą dolegliwość. Nadprogramowe kilogramy także predysponują do wystapienia problemu.

Jak niebezpieczne jest chrapanie? 

Podczas chrapania często dochodzi do występowania tak zwanych przerw w oddychaniu. Nazywa się je bezdechem sennym, więc większość narządów jest wtedy niedotleniona. Przyczynia się to do powstawania nadciśnienia, arytmii, przerostu prawej komory serca, a nawet do zawału. Najlepiej, aby osoba cierpiąca na chrapanie jak najszybciej zgłosiła się do laryngologa, wtedy będzie mógł on dokładnie przejrzeć stan naszych dróg oddechowych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zleci nam przeprowadzenie polisomnografii. 

Oczywiste jest, że chrapanie może wpłynąć negatywnie na relacje z bliskimi. Dlatego też sugerujemy konsultacje lekarską, bądź też zapoznanie się z różnymi specyfikami dostępnymi w aptekach pomagającymi w walce z chrapaniem. Poznaj opinie listków Snoreeze,  Puranox (przeczytaj recenzje), lub też jeżeli wolisz spray do gardła - poczytaj opinie Datong. Nas serwis - Supple.pl zajmuje się zbieraniem niezaleznych opinii na temat różnorakich suplementów, w tym także środków pomagających zwalczać chrapanie.

W jaki sposób niwelować chrapanie? 

Osoby borykające sie z problemami stosują przeróżne sposoby na pozbycie się chrapania. Najlepiej jest wypróbować te sposoby, które zostały już sprawdzone na ogromnej ilości osób. Eksperci w tym wypadku polecają chrapiącemu wyznaczenie i stosowanie się do właściwej diety. Umożliwi to uzyskanie właściwej wagi. Szyja dzięki temu będzie szczuplejsza, więc nie będzie wywierać nacisku na drogi oddechowe. Specjaliści zalecają, aby przed snem nie pić alkoholu, jak również nie łykać środków nasennych czy uspokajających. Następnie, już w samej sypialni można poczynić pewne kroki, aby zniwelować chrapanie. W takim pomieszczeniu powinna panować temperatura od 18 do 21 stopni Celsjusza. Warto jest wietrzyć to pomieszczenie, dzięki czemu zostanie w nim zachowana właściwa wilgotność powietrza.

Możemy się jeszcze posiłkować leczeniem farmaceutycznym w walce z chrapaniem. W takim wypadku można wypróbować krople do nosa, płukanki do ust i gardła. Dostępne są jeszcze spraye, które służą udrożnieniu dróg oddechowych. 

Aby dokładnie sprawdzić przyczynę i wyznaczyć najskuteczniejsze leczenie, warto wybrać się do laryngologa. Może on stwierdzić anatomiczną wadę, która powoduje chrapanie. W takim wypadku jedynym wyjściem jest operacja. Ma ona na celu zmniejszenie masy podniebienia miękkiego oraz języczka. Jest to zabieg przeprowadzany w przeciągu kilkudziesięciu minut, nieinwazyjny.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - chrapanie

Desnoran

4.676 opinii:
Desnoran to wyrób medyczny w postaci sprayu do nosa. Wskazaniem do stosowania produktu są...
Zobacz ofertę

Snoreeze Listki do gardła

4.041 opinii:
Snoreeze Listki do gardła​ to wyrób medyczny dostępny w postaci listków. Produkt...
Zobacz ofertę

Datong spray do gardła

4.024 opinii:
Datong spray do gardła to wyrób medyczny dostępny w postaci sprayu. Produkt rekomendowany...
Zobacz ofertę

Silence - innowacja przeciw chrapaniu

3.8622 opinii:
Preparat Silence to wyrób medyczny przeznaczony dla osób, które borykają się...
Zobacz ofertę

DATONG spray do nosa

3.6718 opinii:
DATONG spray do nosa to wyrób medyczny przeznaczony w postaci sprayu do nosa. Wskazaniem...
Zobacz ofertę

Puranox

3.6327 opinii:
Puranox to wyrób medyczny w postaci aerozolu dedykowany osobom zmagającym się z...
Zobacz ofertę

NIE CHRAP - spray do gardła

3.2330 opinii:
NIE CHRAP jest wyrobem medycznym leczniczym, dostępnym w postaci spray'u. Produkt ten...
Zobacz ofertę

SnoreBlock

3.1817 opinii:
Chrapanie nigdy nie powinno być ignorowane, stanowi bowiem najlepszy dowód na to, że nie...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.