Erytrytol - najzdrowszy cukier świata

Erytrytol - najzdrowszy cukier świata

słodzik

Miód, stewia, cukier brzozowy, fruktoza. Jest bardzo wiele różnych produktów, którymi możemy zastąpić cukier. Wśród nich jest erytrytol, który jest jednak mało znany, a warto po niego sięgać, ponieważ nie ma on praktycznie kalorii. Jego spożywanie nie będzie niszczyć zdrowia. Nie wpływa na poziom glukozy czy insuliny, dlatego może być stosowany również przez osoby chore na cukrzyce

Kilka faktów o cukrze

Badania statystyczne pokazują, że nasi rodacy zdecydowanie nadużywają cukru. Do każdej filiżanki herbaty dodajemy 2-3 łyżeczki. W sumie każdy spożywa dziennie około 10 łyżeczek cukru. Jest to niezgodne z zaleceniami Organizacji Zdrowia, która zakłada, że 55% energii powinno dziennie pochodzić z węglowodanów, ale jedynie 10 procent tego będzie z cukrów prostych. 


Koniecznie przeczytaj: Zdrowsze zamienniki białego cukru – który z nich wybrać?


Nadmiar cukru w naszej diecie ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Będzie to prowadziło do przybierania na wadze i zwiększać będzie ryzyko cukrzycy typu 2 czy chorób serca. Będzie prowadziło do psucia się zębów oraz problemów skórnych. Jak się jednak okazuje badania mówią, że cukier uzależnia tak jak wiele innych substancji i niestety wielu osobom bardzo trudno jest z niego zrezygnować

Erytrytol - czym jest?

Erytrytol to produkt, który wystepuje naturalnie w takich produktach jak melony, gruszki, winogrona. Poza tym znajduje się w niektórych porostach i wodorostach, kukurydzy, grzybach, winie czy sosie sojowym. Określany jest symbolem E968. Pozyskiwany będzie w ramach naturalnej fermentacji, w czasie której pod wpływem drożdży glukoza będzie zamieniona w erytrytol. 


Może intersuje cię dla kogo najlepsza jest jest biała herbata?


Łagodny wpływ na organizm

Spożywanie erytrytolu nie będzie powodowało psucia się zębów, nie będzie drażniło jelit. Nie będzie efektu przeczyszczającego jaki się pojawia np. w przypadku spożycia ksylitolu. Mogą sięgać po ten produkt diabetycy dzieci i osoby z Candidą. Nie jest on praktycznie przyswajany przez organizm. Zostaje wydalony w niezmienionej postaci w ciągu około doby po spożyciu. Wydalenie dokonuje się przez układ moczowy. Produkt ma działanie antyoksydacyjne i nie będzie uzależniał osób, które zdecydują się na jego regularne użytkowanie. 

Erytrytol wygląda tak samo jak biały cukier. Będzie jednak od niego mniej słodki i można mówić o tym, że będzie miał około 80% słodkości sacharozy, która to jest głównym składnikiem, gdy chodzi o cukier buraczany oraz trzcinowy. Nadaje się tak samo jak zwykły cukier do słodzenia zimnych oraz gorących napojów, wypieków czy w czasie gotowania. Erytrytol nadaje się także do wykorzystywania w czasie przygotowania ciasta drożdżowego, ale trzeba się liczyć z tym, że przedłuży się czas wyrastania.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - słodzik

Słodzik Clio

4.85 opinii:
Słodzik Clio jest substancją słodzącą przeznaczoną dla diabetyków oraz...
Zobacz ofertę

Ksylitol - Brzozowy Cukier

4.754 opinii:
Ksylitol to alternatywa dla cukru białego. Ksylitol z powodzeniem może być spożywany przez...
Zobacz ofertę

Fruktoza

4.673 opinii:
Fruktoza, znana także jako cukier owocowy, to zdrowa alternatywa dla białego cukru w codziennej...
Zobacz ofertę

Sussina Gold

4.54 opinii:
Sussina Gold to słodzik dostępny w postaci tabletek. Produkt ten stanowi rozwiązanie dla...
Zobacz ofertę

Sussina Stevia

4.45 opinii:
Sussina Stevia to preparat dostępny w postaci tabletek Niniejszy suplement diety oparty jest na...
Zobacz ofertę

Fruktoza - dla diabetyków Bartfan

4.45 opinii:
Fruktoza - dla diabetyków Bartfan to naturalny środek słodzący, który z...
Zobacz ofertę

Ksylitol Danisco

4.04 opinii:
Ksylitol Danisco to słodzik roślinnego pochodzenia, który z powodzeniem może...
Zobacz ofertę

Stewia Liść

4.05 opinii:
Stewia w liściach nadaje się do samodzielnego sporządzenia zdrowego słodzika, który warto...
Zobacz ofertę

Ksylitol fiński Vivio

3.9315 opinii:
Ksylitol fiński Vivio (cukier brzozowy) to substancja słodząca. Ksylitol należy do...
Zobacz ofertę

Cukier Brzozowy Ksylitol Fiński

3.867 opinii:
Jakie właściwości ma cukier brzozowy? Cukier brzozowy jest naturalnym słodzikiem,...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.