Czystek zamiast zielonej herbaty

Czystek zamiast zielonej herbaty

zdrowe odżywianie

Czy wiesz, że istnieje roślina, z której robi się herbatę, która jest kilka razy silniejsza w działaniu niż zielona herbata? A może znudziła Ci się zielona herbata i szukasz czegoś nowego? Mam dla Ciebie propozycję - herbata z czystka. Dlaczego warto ją pić, kupować, jak parzyć? I czym właściwie jest czystek?

Czystek to roślina lecznicza rosnąca głównie w rejonie morza śródziemnego. W lecznictwie stosowana od ponad 2000 lat. Według niektórych autorów ziele czystka to biblijna mirra. Czystek polecała św. Hildegarda z Bingen.

 

Naukowcy wnikliwie zbadali czystek i odkryli szereg dobroczynnych właściwości dla zdrowia, bez żadnych skutków ubocznych.

Czystek wspiera układ immunologiczny. Działa przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwhistaminowo, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Zioło to zawieraduże ilości polifenoli. Polifenole są związkami fenolowymi, które działają antyoksydacyjnie i wzmacniająco na naszą odporność. Potencjał antyoksydacyjny naparu z czystka jest trzykrotnie wyższy od potencjału antyoksydacyjnego zielonej herbaty. Zatem czystek przyniesie ulgę osobom cierpiącym na łupież, łuszczycę, trądzik, egzemy, rozrost candida albicans, chroniczne infekcję zatok, rozmaite grzybice skóry, paznokci, infekcje spowodowane przez gronkowca złocistego, wirusa opryszczki, wirusa półpaśca, zakażenie Helicobakter Pylori i inne schorzenia spowodowane namnożeniem się w ustroju niechcianych wirusów, bakterii i grzybów. Pomoże nawet tym, którym nie pomagają już antybiotyki. Ma także działanie antyalergiczne. 

Czystek działa też na krętka wywołującego boreliozę i to zarówno chroniąc przed zakażeniem (jeśli lubisz wycieczki do parku czy lasu to włącz koniecznie czystka do swojego codziennego menu, ponieważ odstraszają kleszcze) jak i będąc ważną częścią ziołowego protokołu gdy zakażenie już miało miejsce. Substancje zawarte w czystku „oklejają” krętki, przez co zostają one unieszkodliwione. Można zastosować czystka również u zwierząt domowych w celu ochrony przed pchłami i kleszczami.

Czystek nie zawiera żadnych substancji psychoaktywnych. W odróżnieniu od zielonej herbaty susz z czystka nie zawiera teiny, teofiliny, teobrominy. Napar z czystka z powodzeniem może pić każdy: osoby starsze, dzieci od trzeciego roku życia, kobiety w ciąży oraz matki karmiące. 

Czystek usuwa metale ciężkie z organizmu. Organizm palaczy i osób pracujących w zanieczyszczonym środowisku i osób palących szczególnie  narażony jest na kumulację rtęci, ołowiu, kadmu. Duża ilość metali ciężkich w tkankach może grozić zaburzeniem i pracy i nieprawidłowym rozwojem. Czystek wiąże toksyczne substancje a następnie  usuwa je z organizmu.

Czystek wpływa na higienę jamy ustnej i działa alkalizująco. Antybakteryjne działanie czystka wpływa na stan zdrowia jamy ustne j- niszczy drobnoustroje i ma działanie lekko wybielające. Można profilaktycznie przepłukiwać usta naparem z czystka w  sposób, w jaki płucze się zęby płynem antybakteryjnym.

Czystek zmienia zapach naszego ciała. Właściwość ta  jest spowodowana umiejętnością usuwania toksyn z organizmu. Bardzo często to one właśnie powodują nieprzyjemny zapach naszego potu. Już po kilku tygodniach regularnego stosowania czystka wydzieliny ciała są znacznie łagodniejsze. Działają lepiej niż antyperspirant, ponieważ rozprawiają się z przykrym zapachem „od wewnątrz”.

 

Gdzie kupować czystek?

Czystek najlepiej kupujmyw aptekach i sklepach zielarskich. Ziele czystka należy zakupić cięte, a nie mielone- wtedy widać zawartość, czy nie ma nadmiaru gałązek itd. Dobrej jakości herbatka z czystka powinna składać się niemal w całości z suszonych listków kwiecia.

 

Jak stosować czystek?

Należy zalać wrzątkiem 1 łyżeczkę czystka i parzyć go pod przykryciem przez około 10 minut. Po ostudzeniu przecedzić i pić 2-3 razy dziennie. Jedną porcję można zalewać nawet trzy razy tak jak zieloną herbatę. Czystek można pić codziennie, o każdej porze przez cały rok, bez ryzyka przedawkowania. Można dodać do niej miód, naturalny sok z malin, aronii, lub dzikiej róży.

W przypadku czystka tak jak i innych ziół ważne jest systematyczne picie naparu przez okres minimum 4 tygodni, aby zauważyć widoczne efekty.Dla osób nie lubiących pić ziółek, a lubiących łykać stałe postacie leku istnieje ziele czystka w kapsułkach.


 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zdrowe odżywianie

Kwas hialuronowy 1%

5.03 opinii:
W każdej kuchni powinna zagościć mąka jaglana- to samo zdrowie! Dla zwolenników zdrowej...
Zobacz ofertę

Olej Rycynowy Kosmetyczny

5.02 opinii:
Olejek rycynowy to jeden z najbardziej znanych olejków. Nasze babcie uznawały go za lek na...
Zobacz ofertę

Olej Macadamia Kosmetyczny

5.01 opinii:
Biozgodność olejku macadamia została potwierdzona badaniami w latach 80. Olejek stał się...
Zobacz ofertę

Przyprawa Do Rosołu

5.01 opinii:
Nie można poddać wątpliwości, iż orzechy nerkowca to samo zdrowie. Okazuje się, że to...
Zobacz ofertę

Curry Mielone

5.02 opinii:
Curry – jedna z najpopularniejszych przypraw na świecie Żółta, aromatyczna...
Zobacz ofertę

Czarnuszka Nasiona

5.05 opinii:
Czarnuszka i jej właściwości Czarnuszka to jeden z tych środków, dla których...
Zobacz ofertę

Sok Z Żurawiny

5.01 opinii:
Żurawina – mały owoc z wielkim potencjałem Żurawina to mały, wiecznie zielony krzew,...
Zobacz ofertę

Shoarma

5.01 opinii:
Produkty w naszym sklepie zadowolą nawet najbardziej wymagającego konsumenta. W...
Zobacz ofertę

Herbata Rooibos Żurawinowy

5.01 opinii:
n/a Żurawinowa herbatka od Rooibos to tylko jeden z wielu produktów, który mogą...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.