Polacy uwielbiają pić kawę. Najczęściej wybierają rozpuszczalną, mieloną, z dodatkiem mleka, śmietanki lub cukru. Mało kto wie, że na rynku dostępna jest też inna kawa, znacznie zdrowsza. To kawa zielona, czyli niepalone dojrzałełe lub niedojrzałe zaiarna kawy z gatunku Robusta. Chociaż w smaku jest mniej aromatyczna od swojej palonej siostry za to zawiera więcej nielotnych zawiązków i kwas chlorogenowy - prawdziwy hit w odchudzaniu.

Co zawiera zielona zielona kawa?

Kwas chlorogenowy (zawany także kawasem kawoilochinowym) jest silnym przeciwutleniaczem. Poza zielona kawą znajdziemy go karczochach, pokrzywie, śliwkach suszonych i głogu. Ma działanie antyoksydacyjne, przeciwwirusowe, bakteriobójcze, antygrzybiczei hepatoprotekcyjne (chroni wątrobę i ułatwia jej regenerację). Obniża poziom cukru we krwi, zwiększa czułość komórek na insulinę, a także wpływa na metabolizm tłuszczu.

Wsród polifenoli zawartych z zielonej kawie znajdziemy też kwasy gentyzynowy i galusowy, które niszczą bakterie i wirusy, oraz kwas salicylowy, który działa przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Kolejnym ważnym składnikiem zielonej kawy jaest kofeina., która zmniejsza zmęczęnie, pobudza i poprawia przemianę materii. Kofeina razem z kwasem chlorogenowym obniża stopień przyswajania glukozy i zmniejsza możliwość magazynowaia glukozy pod postacią tłuszczu.

Uwaga!

Należy pamiętać, że zielona kawa działa tylko przy diecie niskotłuszczowej. Kwas chlorogenowy wspomoże walkę z nadwagą kiedy ograniczymy ilość spożywanych tłuszczy.

Działanie zielonej kawy

Zielona kawa:

- odchudza
- przyspiesza przemianę materii
- zmniejsza apetyt
- pomaga utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu
- dodaje energii
- wspomaga redukcję cellulitu
- zwiększa odporność organizmu
- chroni przed nowotworami (piersi, prostaty, odbytu)
- opóźnia procesy starzenia
- poprawia funkcjonaowanie nerek
- zmniejsza ryzyko cukrzycy

Przeciwskazaniem do stosowaia kuracji odchudzającej zieloną kawą są choroby takie jak: choroby serca, nadciśnienie, cukrzyca, a także ciąża , karmienie piersią i wiek poniżej 16 roku życia.

Jak przyrządzić zieloną kawę?  

Ziarna kawy najlepiej rozgnieść w moździerzu, są twarde i sprężyste. Po wrzuceniu do młynka mogłyby go uszkodzić. Wstępnie rozdrobnione ziarna można już wrzucić do młynka. Następnie dwie – trzy łyżeczki zmielonej kawy zalewamy wrzątkiem (optymalna temperatura to ok.90-95 stopni) około 200-250 ml. Należy odczekać kilka minut aż fusy opadną na dno. Zieloną kawę można posłodzić np. miodem, cukrem brzozowym, dodać mleko, cynamon lub kardamon. Smak zielonej kawy jest dość specyficzny – ziołowy, odrobinę goryczkowy, niektórym przypomina zieloną herbatę. Można więc mieszać zieloną kawę z klasyczną w proporcjach 2 części palonej na 1 część zielonej. Zalecana dzienna porcja to 2-3 filiżanki kawy dziennie. Można stosować ją profilaktycznie, może być także ważnym elementem diety podczas odchudzania.  Zieloną kawę możemy kupić w postaci ziaren, mieloną lub w postaci kapsułek.

Źródła zdjęć:

https://www.instagram.com/p/BCfJW5Lp48F/
https://www.instagram.com/p/9ldBZeo-41/


 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zielona kawa

Olimp Therm Line Fast

4.5714 opinii:
Suplement diety Olimp Therm Line Fast to tabletki powlekane przenaczone dla osób...
Zobacz ofertę

Zielona Kawa AlterMedica

4.437 opinii:
Zielona Kawa AlterMedica to naturalny suplement diety dedykowany osobom odchudzającym się,...
Zobacz ofertę

Olimp Zielona kawa Premium

4.388 opinii:
Olimp Zielona kawa Premium to suplement diety w postaci kapsułek. Preparat przeznaczony jest...
Zobacz ofertę

Aliness Green Coffee

4.336 opinii:
Aliness Green Coffee to suplement diety rekomendowany dla osób...
Zobacz ofertę

Noble Health Get Slim DayTime

4.339 opinii:
Noble Health Get Slim DayTime to suplement diety dostępny w postaci saszetek. Preparat...
Zobacz ofertę

Be Slim Zielona Kawa

4.258 opinii:
Tabletki Be Slim Zielona Kawa to złożony suplement diety, który wspiera proces...
Zobacz ofertę

Zielona Kawa Gorvita

4.229 opinii:
Suplement diety w kapsułkach Zielona Kawa Gorvita zawiera kwas chlorogenowy, który...
Zobacz ofertę

A-Z Zielona Kawa

4.229 opinii:
Tabletki A-Z Zielona Kawa to suplement diety idealny dla osób, które chcą rozpocząć...
Zobacz ofertę

Figura Extraslim

4.138 opinii:
Figura Extraslim to suplement diety stworzony z myślą o osobach, które chcą skutecznie...
Zobacz ofertę

Be Slim Fast

4.138 opinii:
Tabletki Be Slim Fast to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych,...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.