Wino dodaje urody

Wino dodaje urody

zdrowe odżywianie

Decydując się na spożycie niewielkiej ilości wina, np. jednej lampki wina możemy zyskać w oczach innych ludzi. Nie można jednak przesadzić jeśli chodzi o ilość spożywanego alkoholu, gdyż bardzo szybko przestanie działać na korzyść naszej osoby. 

Badania pokazują, że ludzie, którzy są po spożyciu niewielkiej ilości wydają się być nam ładniejsi. Oczywiście można się zastanowić kto tą ilość alkoholu niewielką miałby wypić. Do tego momentu uważano, że jedynie oceniający, który wypije będzie inaczej patrzył na świat. Alkohol miał działać na nas w taki sposób, że będziemy postrzegać piękno w inny sposób. Przede wszystkim w stanie po spożyciu mamy dostrzegać piękno tam gdzie wcześniej go nie widzieliśmy. Naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu przygotowali dla nas badania, w których starają się przekonać do tego, że alkohol może wpływać na miary atrakcyjności i dodawać urody również osobie pijącej, a wiec tej która jest oceniana. Oczywiście będzie się tak działo jedynie pod warunkiem, gdy spożywanie będzie w umiarkowanej ilości. 

Pokazując dwudziestu kobietom i mężczyzną zdjęcia zrobione osobom na trzeźwo i po wypiciu najpierw 250 ml wina a potem poł litra wszyscy uczestnicy badania mieli określić, które według nich fotografie były najbardziej korzystne. Najczęściej badanie przynosiło wyniki, w których wybierano zdjęcia z osobami, które wypiły 250 ml wina. W takim stanie osoby były dla oglądających najbardziej atrakcyjni. Atrakcyjność była większa niż w przypadku zdjęć osoby trzeźwej czy też po wypiciu pół litra wina. Według badaczy spożycie niewielkiej ilości alkoholu ma dodawać nieco urody, gdyż będzie powodowało niewielkie zmiany w wyglądzie. Poprzez powiększenie się naczynek krwionośnych na twarzy osoby pijącej pojawią się rumieńce, które uznaje się za okaz zdrowia i atrakcyjności. Dodatkowo przez relaks związany ze spożyciem alkoholu rozluźniają się mięśnie i również pojawia się na twarzy delikatny uśmiech. Dlatego po niewielkiej ilości alkoholu osoby mogą się nam wydawać nieco ładniejsze. 

Więcej na temat wyników badań można znaleźć w gazecie. „Alcohol and Alcoholism”.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zdrowe odżywianie

Olej Rzepakowy

5.06 opinii:
Olej rzepakowy nazywany jest również "eliksirem młodości". Z czego to...
Zobacz ofertę

Olej Z Oregano Esencja

5.06 opinii:
Oregano to przyprawa, która stanowi niezbędnik w kuchni każdej Pani Domu. Mimo...
Zobacz ofertę

Herbata Rooibos Słoneczna Afryka

5.07 opinii:
Herbata Rooibos Słoneczna Afryka przywodzi na myśl gorące słońce afrykańskiej sawanny....
Zobacz ofertę

Olej Kokosowy VIRGIN

4.9212 opinii:
Olej kokosowy virgin potocznie nazywany jest bombą kaloryczną. Kalorie z reguły kojarzą nam...
Zobacz ofertę

Miód Kremowany Z Propolisem

4.899 opinii:
Właściwości miodu kremowanego Naturalny miód pszczeli z upływem czasu zmienia...
Zobacz ofertę

Olej Z Pestek Moreli

4.867 opinii:
Pestki z moreli uznawane są za naturalny lek, który skutecznie walczy z...
Zobacz ofertę

Zioła Prowansalskie

4.867 opinii:
Zioła prowansalskie to niezwykle aromatyczna mieszanka ziół z Prowansji. Są popularne...
Zobacz ofertę

Miód Wielokwiatowy Z Malinami

4.836 opinii:
Miód wielokwiatowy z malinami to świetny wybór dla osób, które...
Zobacz ofertę

Granat - Sok Z Granatu

4.836 opinii:
Granat - Sok Z Granatu to suplement diety w postaci soku gotowego do spożycia. Granat...
Zobacz ofertę

Czarnuszka Nasiona

4.836 opinii:
Czarnuszka i jej właściwości Czarnuszka to jeden z tych środków, dla których...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.