Wino dodaje urody

Wino dodaje urody

zdrowe odżywianie

Decydując się na spożycie niewielkiej ilości wina, np. jednej lampki wina możemy zyskać w oczach innych ludzi. Nie można jednak przesadzić jeśli chodzi o ilość spożywanego alkoholu, gdyż bardzo szybko przestanie działać na korzyść naszej osoby. 

Badania pokazują, że ludzie, którzy są po spożyciu niewielkiej ilości wydają się być nam ładniejsi. Oczywiście można się zastanowić kto tą ilość alkoholu niewielką miałby wypić. Do tego momentu uważano, że jedynie oceniający, który wypije będzie inaczej patrzył na świat. Alkohol miał działać na nas w taki sposób, że będziemy postrzegać piękno w inny sposób. Przede wszystkim w stanie po spożyciu mamy dostrzegać piękno tam gdzie wcześniej go nie widzieliśmy. Naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu przygotowali dla nas badania, w których starają się przekonać do tego, że alkohol może wpływać na miary atrakcyjności i dodawać urody również osobie pijącej, a wiec tej która jest oceniana. Oczywiście będzie się tak działo jedynie pod warunkiem, gdy spożywanie będzie w umiarkowanej ilości. 

Pokazując dwudziestu kobietom i mężczyzną zdjęcia zrobione osobom na trzeźwo i po wypiciu najpierw 250 ml wina a potem poł litra wszyscy uczestnicy badania mieli określić, które według nich fotografie były najbardziej korzystne. Najczęściej badanie przynosiło wyniki, w których wybierano zdjęcia z osobami, które wypiły 250 ml wina. W takim stanie osoby były dla oglądających najbardziej atrakcyjni. Atrakcyjność była większa niż w przypadku zdjęć osoby trzeźwej czy też po wypiciu pół litra wina. Według badaczy spożycie niewielkiej ilości alkoholu ma dodawać nieco urody, gdyż będzie powodowało niewielkie zmiany w wyglądzie. Poprzez powiększenie się naczynek krwionośnych na twarzy osoby pijącej pojawią się rumieńce, które uznaje się za okaz zdrowia i atrakcyjności. Dodatkowo przez relaks związany ze spożyciem alkoholu rozluźniają się mięśnie i również pojawia się na twarzy delikatny uśmiech. Dlatego po niewielkiej ilości alkoholu osoby mogą się nam wydawać nieco ładniejsze. 

Więcej na temat wyników badań można znaleźć w gazecie. „Alcohol and Alcoholism”.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zdrowe odżywianie

Kwas hialuronowy 1%

5.03 opinii:
W każdej kuchni powinna zagościć mąka jaglana- to samo zdrowie! Dla zwolenników zdrowej...
Zobacz ofertę

Olej Rycynowy Kosmetyczny

5.02 opinii:
Olejek rycynowy to jeden z najbardziej znanych olejków. Nasze babcie uznawały go za lek na...
Zobacz ofertę

Olej Macadamia Kosmetyczny

5.01 opinii:
Biozgodność olejku macadamia została potwierdzona badaniami w latach 80. Olejek stał się...
Zobacz ofertę

Przyprawa Do Rosołu

5.01 opinii:
Nie można poddać wątpliwości, iż orzechy nerkowca to samo zdrowie. Okazuje się, że to...
Zobacz ofertę

Curry Mielone

5.02 opinii:
Curry – jedna z najpopularniejszych przypraw na świecie Żółta, aromatyczna...
Zobacz ofertę

Czarnuszka Nasiona

5.05 opinii:
Czarnuszka i jej właściwości Czarnuszka to jeden z tych środków, dla których...
Zobacz ofertę

Sok Z Żurawiny

5.01 opinii:
Żurawina – mały owoc z wielkim potencjałem Żurawina to mały, wiecznie zielony krzew,...
Zobacz ofertę

Shoarma

5.01 opinii:
Produkty w naszym sklepie zadowolą nawet najbardziej wymagającego konsumenta. W...
Zobacz ofertę

Herbata Uśmiech Gajowego

5.01 opinii:
Olej z krokosza barwierskiego to źródło NNKT. Cudowne właściwości oleju sprawiły, że jest...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.