Jak leczyć katar przy zdradliwej pogodzie?

Jak leczyć katar przy zdradliwej pogodzie?

przeziębienie

Bez wątpienia przeziębienie to jedna z chorób, z którą większość z nas spotyka się najczęściej i musi sobie z nią radzić. Najczęściej będzie pojawiać się w okresie wiosennym i jesiennym, gdy pogoda, która jest zmienna okazuje się być szczególnie niekorzystna dla nas. Należy więc zadbać o zastosowanie odpowiednich działań profilaktycznych a gdy mimo tego nie będziemy w stanie uniknąć kataru można skorzystać ze sprawdzonych metod leczenia. 

Nieżyt nosa, który określany jest powszechnie jako katar to zapalenie błon śluzowych nosa powiązane niekiedy również z zapaleniem zatok. Przez to dochodzi do pojawiającego się na błonie śluzowej obrzęku. Szczególnie uciążliwa będzie jednak wydzielina, która pojawia się w tym czasie w naszym nosie. Może ona mieć charakter wodnisty i cieknący bądź też prowadzić do zatkania nosa co będzie wiązać się z utrudnionym oddychaniem. Jeśli chodzi o katar jest on spowodowany wirusami i może się pojawiać przy ponad 200 różnych rodzajach wirusów. Jest to jednocześnie jednak z najczęściej pojawiających się chorób. Może być również tak, że infekcja będzie powiązana z bakteriami a niekiedy również z alergią. Do występowania kataru wyraźnie przyczynia się również niestabilna pogoda. Na nagle zmieniające się warunki pogodowe niekiedy w ogóle nie jesteśmy przygotowani i gdy po ciepłym dniu mamy deszcz może się okazać, że nasz strój nie będzie odpowiedni. Gdy dojdzie do przemoknięcia, przemarznięcia i chodzenia w mokrych butach musimy zdawać sobie sprawę z tego, że tworzymy idealne warunki do tego, by katar się rozwijał. 

Jak skutecznie leczyć katar?

W infekcji, którą możemy określić jako katar wyróżnia się trzy fazy, które będą występować kolejno po sobie. Pierwsza faza naczyniowa może trwać do 5 i w tym czasie katar będzie wodnisty a nasz organizm osłabiony, gdy staje się do walki z infekcją. Druga faz komórkowa to okres, gdy pojawiająca się wydzielina będzie prowadzić do zatkania nosa. Gdy w tym momencie nie uda nam poradzić sobie z katarem dojdzie do trzeciej fazy, którą można określić jako wtórne zakażenie bakteryjne, które w dłuższej perspektywie może spowodować również inne dolegliwości. Nie można więc lekceważyć kataru i powinno się jak najszybciej rozpocząć z nim walkę, by poprawić ogólny stan zdrowia i uchronić się przed chorobami, które mogłyby się rozwijać, gdybyśmy nie poradzili sobie katarem. Dobrym rozwiązaniem będą wszelkie leki, w ramach których będziemy mogli zadbać o to, by obrzęk oraz pojawiające się na błonie śluzowej przekrwienia były mniejsze. Chodzi o to, by doprowadzić do maksymalnego udrożnienia nosa i zmniejszenia wydzieliny. Możemy stosować doustne preparaty, które jednak mogą prowadzić do pewnych niepożądanych działań i komplikacji. Lepiej więc sięgnąć po aerozole do nosa, które skutecznie będą radzić sobie z taką dolegliwością, a co ważne nie będzie żadnych efektów ubocznych ich stosowania. 

Domowe sposoby na katar

Przy leczeniu kataru można również wykorzystywać domowe sposoby. Mamy wiele substancji, które mogą poradzić sobie z katarem. Trzy najbardziej popularne to czosnek, cebula oraz chrzan. Poza tym można oczywiście spożywać ciepła herbatę z miodem, cytryną oraz sokiem malinowym. Niektórym pomaga również mleko z miodem. Rozwiązaniem są również specjalne naturalne inhalacje, dzięki którym będzie można zadbać o lepsze nawilżanie błony śluzowej. 

W okresie wiosennego przesilenia wielu z nas musi sobie radzić z katarem, który staje się dużym problemem. Warto więc poznać sposoby na to, by skutecznie sobie z nim radzić.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeziębienie

Althaeae

4.789 opinii:
Althaeae to lek dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla...
Zobacz ofertę

ACC Mini

4.710 opinii:
ACC Mini to lek dostępny w postaci tabletek musujących. Preparat skutecznie rozdziela wydzielinę...
Zobacz ofertę

Olbas Oil

4.679 opinii:
Olbas Oil to lek dostępny w postaci płynu do inhalacji parowej. Płyn Olbas Oil składa się z...
Zobacz ofertę

HerbaPini

4.676 opinii:
HerbaPini to preparat dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany...
Zobacz ofertę

Sinulan Express Forte

4.676 opinii:
Sinulan Express Forte to wyrób medyczny dostępny w postaci aerozolu do nosa. Preparat...
Zobacz ofertę

Tymianek i podbiał

4.610 opinii:
Lek Tymianek i podbiał dostępny jest w formie pastylek do ssania. Lekarze zalecają swoim...
Zobacz ofertę

Immunofort

4.510 opinii:
Immunofort  to lek roślinny stosowany w krótkoterminowym leczeniu przeziębień oraz...
Zobacz ofertę

IBUM FORTE

4.4314 opinii:
Kapsułki Ibum Forte to lek, który zawiera ibuprofen – substancję z grupy...
Zobacz ofertę

POLOPIRYNA MAX

4.3918 opinii:
Polopiryna MAX jest lekiem i działaniu przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym oraz...
Zobacz ofertę

Homeovox

4.388 opinii:
Homeovox to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w formie tabletek do ssania. Preparat...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.