Trening siłowy - top 10 cennych wskazówek

Trening siłowy - top 10 cennych wskazówek

Dodano: 20-03-2017

sport ćwiczenia kulturystyka siłownia trening

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że  dobrze zaplanowany oraz konsekwentnie realizowany trening siłowy oddziałuje wszechstronnie na organizm? Poprawia nie tylko sprawność fizyczną, lecz również wzmacnia ciało psychicznie poprzez wzrost witalności. Zdecydowanie poprawia to jakość życia!  Zapoznaj się z top 10 cennych wskazówek, jak w łatwy sposób można wzmocnić efekty siłowego treningu.

 

1. Zawsze zaczynaj od rozgrzewki

Staraj się rozgrzać całe ciało, ze szczególnym uwzględnieniem tych partii, które w danym dniu zamierzasz trenować. Pamiętaj o mięśniach, ścięgnach i stawach. Kluczowym elementem  jest tutaj dobre pobudzenie układu krążenia.

2. Zoptymalizuj czas treningu

Staraj się trenować z umiarkowaną intensywnością przez 60 minut - nie za krótko, nie za długo. Pamiętaj, że trening trwający powyżej 90 minut niekoniecznie przyczyni się do poprawy wyglądu twojej sylwetki.

3. Nie zaniedbuj ćwiczeń mięśni stabilizujących sylwetkę

Zawsze pamiętaj o ćwiczeniu  mięśni brzucha, grzbietu i nóg. Tylko przez ich wzmocnienie  uzyskasz dużą siłę ogólną. Wymienione  grupy mięśni są bardzo ważne, aby uniknąć kontuzji!

4. Zachowaj prawidłową kolejność ćwiczeń

- zaplanuj ćwiczenia podstawowe (wielostawowe) przed ćwiczeniami pomocniczymi (izolowanymi);

- trenuj większe grupy mięśni naprzemiennie z mniejszymi;

- nie przeciążaj kręgosłupa poprzecznie bezpośrednio po wykonaniu ćwiczeń rozciągających go.

5. Intensywność treningu

Zastosuj obciążenia, którymi możesz wykonać maksymalnie 6-15 powtórzeń. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z treningiem siłowym, dobierz ciężar tak, by wykonać prawidłowo zakładaną ilość powtórzeń.

6. Zadbaj o stabilną pozycję

Przed rozpoczęciem każdego ćwiczenia ustabilizuj ciało. Zagwarantuje to właściwą pracę właściwych mięśni oraz ustrzeże Cię przed kontuzją.

7. Oddychaj właściwie

Unikaj wstrzymywania oddechu. W przeciwnym wypadku narażasz się na problemyi z ciśnieniem krwi.

8. Ćwicz systematycznie

Dostosuj częstotliwość treningu do możliwości regeneracyjnych własnego organizmu. Nie sugeruj się tutaj w żadnym wypadku przykładem innych osób.

9. Odżywianie

- masa: pamiętaj o zwiększeniu ilości kalorii o ok. 500 w stosunku do Twojego podstawowego zapotrzebowania;

- odchudzanie: ilość spożywanych kalorii zmniejsz o ok. 300-500. Nie zmniejszaj jednak drastycznie spożycia kalorii, ponieważ spowolnisz przemianę materii.

10. Zadbaj o różnorodność treningu

Postaraj się ćwiczyć w kilkutygodniowych cyklach. Organizm dostosowuje się do bodźców treningowych, dlatego trzeba je co jakiś czas zmieniać.

Trenuj! Dla kogo? Dla siebie. Ćwiczysz tylko dla własnego zdrowia, zadowolenia i kondycji! Po wprowadzeniu powyższych rad w życie trening na pewno będzie skuteczniejszy. A jeśli chcesz już na starcie wyeliminować największe potencjalne błędy treningowe, zapraszam do lektury tego arytykułu.

 

Produkty, które mogą Cię zainteresować

Dla osób aktywnych fizycznie godnym polecenia jest 4 Flex Sport. Suplement ten wpływa korzystnie na kondycję mięśni, stawów oraz chrząstki. Przy bardzo dużym wysiłku fizycznym warto zaopatrzyć się w NeoMag Sport lub Preparat Olimp Vita-Min Multiple Sport, aby uzupełnić niedobory witaminowe. Aby uzupełnić płyny utracone podczas treningu możesz sięgnąć po napój energetyczny Nutrend Unisport. A jako wzmacniającą siły przekąskę rozważ smaczne batony: Batonik Sport Flapjack oraz Sis Go Energy Bar.

 

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.