Skuteczne sposoby na zwiększenie masy mięśniowej

Skuteczne sposoby na zwiększenie masy mięśniowej

odżywki na masę sport kulturystyka

Określenie to wykorzystywane jest na opisanie naturalnego procesu, w czasie którego trening siłowy przyczynia się do zwiększenia obwodu mięśni. Jego celem jest przy tym budowa tak zwanej suchej masy mięśniowej, co oznacza ograniczenie do minimum przyrostu tkanki tłuszczowej. Oczywiście, budowa masy nie jest możliwa bez odpowiedniej diety, ta ostatnia nie ma jednak nic wspólnego z folgowaniem swoim zachciankom, jak wydaje się to wielu osobom. 

Na co zwracać uwagę komponując dietę?

Jeśli zastanawiamy się nad tym, co jeść, aby nasza masa mięśniowa rosła, a jednocześnie problemem nie stał się nadmiar tłuszczu, w pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o białku i o roli, jaką ma ono do odegrania. Szacuje się, że dziennie powinniśmy przyjmować od 1,6 do nawet 2 gramów białka na każdy kilogram masy naszego ciała. Jego idealnym źródłem jest chude, czerwone mięso, warto jednak sięgać również po ryby, podroby oraz owoce morza, nabiał, przetwory mleczne, a przede wszystkim – jaja kurze.

Ignorowanie znaczenia białka w naszej diecie szybko daje o sobie znać. Najczęściej przyczynia się do tego, że nasze wysiłki nie przynoszą oczekiwanych efektów. Czysta masa mięśniowa nie zmienia się, a do tego zaczynamy mieć do czynienia ze stagnacją mięśni. Nie powinniśmy zapominać także o tym, że białko jest jednym z najważniejszych składników, z jakich zbudowany jest nasz organizm. Pojawia się zwłaszcza w strukturach mięśniowych i tylko zaspakajając zapotrzebowanie na aminokwasy mamy pewność, że zapewniamy odpowiedni rozwój muskulatury – a więc realizujemy nasz nadrzędny cel.

Mówiąc o białku w naszej codziennej diecie powinniśmy mieć na uwadze i to, że jest ono dzielone na dwa rodzaje. Białko pochodzenia zwierzęcego jest uważane za pełnowartościowe, podczas gdy te, które pochodzi z roślin, nie może być za takie uważane. Jednym z najpopularniejszych źródeł roślinnych protein jest obecnie soja, warto jednak wzbogacać nasza dietę także o orzechy. Te ostatnie zasługują na naszą uwagę również dlatego, że odznaczają się dużą różnorodnością gatunkową, nie możemy więc narzekać, że wybór, jaki otwiera się przed nami, jest ograniczony.

Przegląd suplementów

Praca nad masą mięśniową wymaga też odpowiedniej suplementacji. Wśród preparatów, które cieszą się w tym kontekście największym zainteresowaniem znajduje się między innymi GH Balance. Jest to naturalny hormon wzrostu przyjmujący postać łatwych do stosowania pigułek. Pozwala to na zbudowanie masy mięśniowej w szybki sposób, bez konieczności obawiania się o ewentualny przyrost tłuszczu jako skutek uboczny takiego przedsięwzięcia. W czasie jego stosowania można zaobserwować także wzrost naszej siły i wytrzymałości, preparat dodaje nam przy tym również energii. Dzięki temu pobyt na siłowni staje się jeszcze przyjemniejszy niż zazwyczaj, może okazać się przy tym znacznie bardziej efektywny.

Somatodrol zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje się zawansowaną formułą. O przyroście naszej masy mięśniowej zwykle decyduje testosteron oraz HGH będący hormonem wzrostu. Tu jednak pojawiają się problemy, poziom tego hormonu nie jest bowiem stały u każdego mężczyzny, a tym samym przyrost masy mięśniowej jest w przypadku wielu z nich wyzwaniem, któremu trudno sprostać. Suplementacja pozwala na zatarcie tych różnic i pozwala cieszyć się znakomitymi wynikami nawet tym osobom, którym jeszcze do niedawna przychodziło to z trudem.

Kimera także jest suplementem, którym warto się zainteresować. W tym przypadku kluczowym zadaniem wydaje się być poprawa metabolizmu, choć nie bez znaczenia jest i to, że Kimera pozwala na znacznie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Tłuszcze, które znajdują się w naszym organizmie, mogą okazać się cennym źródłem energii, suplement znajduje więc dla nich pożyteczne zastosowanie.

Innym ciekawym suplementem jest Probolan 50. W tym przypadku mamy do czynienia z rozwiązaniem, które przyczynia się do podnoszenia znajdującego się w ludzkim organizmie testosteronu. Nie można tego nie docenić wiedząc, że to właśnie testosteron jest odpowiedzialny za pewność siebie, determinację, a także za agresję. Co ważne, składniki zawarte w preparacie są tymi, które naturalnie występują w środowisku, nie trzeba więc obawiać się, że jego stosowanie zaszkodzi naszemu organizmowi. Efekty będą widoczne już podczas pierwszych intensywnych treningów, w czasie których organizm nie będzie miał większych problemów ze spalaniem tłuszczu.

Jeśli naszym celem jest rzeczywisty przyrost masy mięśniowej, naszym zainteresowaniem powinien cieszyć się także Metadrol. Jeśli będziemy stosować wspomniany preparat regularnie, szybko zaczniemy cieszyć się mięśniami odznaczającymi się szczególnie dużą wytrzymałością. Pomaga to zwłaszcza podczas dłuższych treningów, w czasie których można zapomnieć o tłuszczu ciesząc się jednocześnie przyrostem masy mięśniowej. Metadrol ma zresztą jeszcze jedną zaletę, jego stosowanie sprawia bowiem, że mięsnie stają się bardziej elastyczne. Może by stosowany tak przez zawodowców, jak i przez amatorów.

Interesującym rozwiązaniem jest też Therma CUTS stanowiący połączenie spalacza tłuszczu z preparatem, który trzyma na wodzy nasz apetyt. Jego stosowanie sprawia, że jesteśmy w stanie w szybkim tempie pozbyć się tkanki tłuszczowej, a jednocześnie nie musimy obawiać się o to, że apetyt, jaki mamy już po zakończeniu ćwiczeń, zniweczy efekty, jakie udało się nam osiągnąć podczas treningu. 

Ostatnim suplementem, na który warto zwrócić uwagę jest Ultra Slim, a więc tabletki, które przyspieszają wysiłki, jakie wkładamy w to, aby cieszyć się szczupłą sylwetką. Składniki w nich zawarte nie są w stanie zastąpić diety i treningu, przyczyniają się jednak do tego, że odchudzanie przebiega znacznie szybciej niż moglibyśmy tego oczekiwać. Co więcej, pozwalają one na poprawę procesu trawienia i sprawiają, że można łatwiej sprostać nawet najbardziej intensywnym treningom.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - odżywki na masę

Trec Solid Mass

5.08 opinii:
Trec Solid Mass to wysokiej klasy suplement diety,...
Zobacz ofertę

Olimp Gain Bolic 6000

4.7315 opinii:
Olimp Gain Bolic 6000 to suplement diety w postaci proszku, który wspomaga przyrost masy...
Zobacz ofertę

Olimp System Protein 80

4.5714 opinii:
Olimp System Protein 80 to kompleksowa odżywka białkowa o doskonałej przyswalajności przez...
Zobacz ofertę

Olimp Pure Whey Isolate 95

4.569 opinii:
Odżywka dla sportowców Pure Whey Isolate 95 jest suplementem diety przeznaczonym...
Zobacz ofertę

Olimp Gainer Mct

4.5511 opinii:
Węglowodanowo-białkowy koncentrat w proszku Olimp Gainer Mct to wysokiej...
Zobacz ofertę

Olimp Egg Protein 80

4.58 opinii:
Odżywka dla sportowców Olimp Egg Protein to preparat wspomagający przyrost...
Zobacz ofertę

Olimp Zma

4.388 opinii:
Olimp ZMA to suplement diety dla kobiet i mężczyzn. Dostarcza łatwo przyswajalnych...
Zobacz ofertę

Somatodrol

4.3517 opinii:
Somatodrol, który jest suplementem na masę, to najlepszej jakości nowoczesny preparat,...
Zobacz ofertę

Scitec Jumbo

4.297 opinii:
Odżywka węglowodanowo-białkowa Scitec Jumbo to wysokiej klasy suplement diety dla...
Zobacz ofertę

Olimp Tribusteron

4.08 opinii:
Olimp Tribusteron  to suplement anaboliczny działający wzmacniająco i stymulująco. Środek...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.