Dlaczego warto uprawiać sport? Jak dobrać aktywność do wieku?

Dlaczego warto uprawiać sport? Jak dobrać aktywność do wieku?

ćwiczenia siłownia bieganie fitness sport

Naukowcy znajdują coraz więcej dowodów na pozytywny wpływ sportu na zdrowie. Jak mówi prof. Martin Halle z Uniwersytetu Technicznego z Monachium: "Sport jest w stanie wyrównywać do pewnego stopnia pewne czynniki ryzyka". A co najważniejsze: nigdy nie jest za późno, aby zaczac ćwiczyć. Zawsze można znaleźć coś dla siebie. Podpowiadamy jak dobrać sport do wieku. 

 

Sport w wieku 20 lat

Zdrowi, silni dwudziestolatkowie mogą uprawiać każdy sport. Wskazane są ćwiczenia wzmacniające układ krążenia i oddechowy. Zajęcia w klubach fitness  (dance interwal, funk, hi-lo) poprawią kondycję. Bieganie  wzmocni serce, dotleni, poprawi nastrój. Jazda na rowerze  rozwinie mięśnie, a jazda na rolkach wzmocni mięśnie nóg i pośladków oraz pozwoli zachować zgrabną sylwetkę. 

 

Sport w wieku 30 lat

W wieku 30 lat zwykle jesteśmy nadal silni, ale już nie tak sprawni jak kilka lat wcześniej. Kobiety często są już matkami. Zazwyczaj mają też kilka dodadkowych kilogramów. Trudniej im znaleźć czas na uprawianie sportu. Po trzydziestce zmniejsza się tempo przemiany materii. Co zatem ćwiczyć w wieku 30 lat? Zacznij od siłowni. 2-3 miesiące regularnych ćwiczeń pozwoli Ci wrócić do formy, zwiększy wydolność organizmu i rozrusza zastałe mięśnie. Po kilku miesiącach możesz zapisać się do klubu fitness (ABT i TBC). Spalisz tam tkankę tłuszczową, wymodelujsz ciało i poprawisz samopoczucie. Regularne wizyty na basenie poprawią wydolność organizmu i sprawność ruchową. 

 

Sport w wieku 40 lat

W wieku 40 lat wykonywanie niektórych ćwiczen może sprawiać już problem. Mimo to nie rezygnuj. Sport to najlepszy sposób na spowolnioną przemianę materii. Ćwicząc systamatycznie zapobiegasz osteoporozie. Zapisz się do klubu fitness, najlepiej ćwicz z trenerem personalnym, który dobierze dla ciebie najlepszy zestaw ćwiczeń, uwzgledniający twoją sprawność i predyspozycje. Spaceruj jak najczęściej. Uprawiaj jogę, która wzmacnia mięśnie kręgosłupa, doskonale uwalnia od stresu i rekasuje. 


Sport w wieku 50 lat

W wieku 50 lat unikaj zbyt intensywnego wysiłku. Umiarkowana aktywność fizyczna łagodzi objawy niektórych schorzeń, wzmacnia układ kostny i mięśniowy, wyrównuje poziom ciśnienia krwi i cholesterolu. Zapisz się na aqua aerobik - ćwiczenia w wodzie, które są bezpieczne nawet dla osób mających problemy z kręgosłupem i układem krążenia. Jak najczęściej  spaceruj. Uprawiaj też jogę, która  poprawi koordynację ruchową. 


Nie zapominaj, że efekty daje tylko systematyczny ruch. Wymaga to silnej motywacji, wytrwalości i samodyscypliny. Jednak daje ogromne korzyści dla zdrowia. A przecież zdrowie jest najważniejsze, w każdym wieku.

 

Uprawiając sport warto wspomóc organizm suplementami przeznaczonymi dla osób aktywnych. Zapoznaj się z rankingami produktów wzmacniającymi siłę i wytrzymałość, aby cieszyć sie jeszcze lepszymi zdrowiem i samopoczuciem przez całe życie. 
 

 

 

 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - sport

Trec Solid Mass

5.08 opinii:
Trec Solid Mass to wysokiej klasy suplement diety,...
Zobacz ofertę

Gear Mass Shock

5.06 opinii:
Gear Mass Shock, suplement diety Wielu mężczyzn marzy o atletycznej budowie ciała. Niemniej,...
Zobacz ofertę

Olimp Carbonox

5.07 opinii:
Olimp Carbonox to odżywka w postaci proszku dostępna w kilku smakach, polecana dla...
Zobacz ofertę

Olimp Whey Protein Complex

4.910 opinii:
Olimp Whey Protein Complex to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego,...
Zobacz ofertę

Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex

4.910 opinii:
Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, który jest w...
Zobacz ofertę

Fitmiss Bcaa

4.836 opinii:
FitMiss BCAA jest produktem aminokwasowym o doskonałej formule. Suplement chroni mięśnie...
Zobacz ofertę

Olimp Aakg

4.836 opinii:
Olimp AAKG Extreme to suplement diety w formie kapsułek, który zawiera w swoim składzie...
Zobacz ofertę

Olimp Iso Plus

4.836 opinii:
Olimp Iso Plus to bardzo dobrze przygotowany koncentrat w proszku, który będzie służył do...
Zobacz ofertę

Olimp Anabolic Amino 5500

4.758 opinii:
OLIMP  Anabolic Amino 5500  to produkt zawiera kompleks peptydów i wolnych...
Zobacz ofertę

Olimp BCAA Mega Caps 1100

4.758 opinii:
Olimp BCAA Mega Caps 1100 zawiera aminokwasy rozgałęzione (L-izoleucynę, L-leucynę,...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.