Dlaczego otyłość brzuszna jest niebezpieczna?

Dlaczego otyłość brzuszna jest niebezpieczna?

odchudzanie

W przypadku otyłości brzusznej tak naprawdę tłuszcz nie pojawia się tylko i wyłącznie pod skórą, ale również w narządach wewnętrznych co staje się szczególnie niebezpieczne, gdyż natłuszczone organy naszego organizmu będą gorzej pracować. Co za tym idzie będzie pojawiało się zwiększone ryzyko nowotworów jelita grubego, trzustki a niekiedy nawet prostaty. 

Tłuszcz, który pojawia się w brzuchu jest aktywnym narządem wydzielania wewnętrznego. Gdy pojawia się nadmierna ilość kwasów tłuszczowych będzie prowadzona również większa produkcja insulity i substancji zapalnych. Za nimi będą również szły substancje, które prowadzić będą do nadciśnienia tętniczego. Oczywiście tłuszcz, który znajduje się na brzuchu będzie także wpływał na zwiększony poziom cukru we krwi a także zmniejszenie dobrego cholestrolu oraz podwyższenie cholesterolu złego LDL. 

Przy otyłości brzusznej bardzo często pojawia się również cukrzyca typu 2 co związane jest z tym, że pojawiają się zaburzenia przy przemianie tłuszczów. Komórki, które mają czerpać energię z glukozy nie mogą jej otrzymać, gdy nie pojawia się insulinowy klucz. By poradzić sobie z tą trudnością trzeba oczywiście wydzielać więcej insuliny. Trzustka, która jest mocno otłuszczona nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Dlatego cukier, który tam się pojawia sprawia, że więcej pojawia się jej we krwi i wnika do komórek. 

Taka zaburzona gospodarka tłuszczowa będzie zwiększąć ryzyko zachorowania na problemy miażdżycowe oraz układ krążenia. W momencie, gdy będzie odkładać się cholesterol będziemy mogli mieć również problem z chorobami niedokrwiennymi serca czy też z wydolnością mózgu, która będzie na mniejszym poziomie. Natomiast, gdy miażdżyca doprowadzi do zamknięcia się naczyń w sercu dojdzie do zawału. Gdy będzie pojawiała się niedrożność tętnic może się natomiast pojawić udar mózgu. Zmiany miażdżycowe mogą bardzo źle wpływać na pracę całego organizmu i tym samym niekiedy nawet zostaje uszkodzony wzrok. 

Nadmierne kilogramy, które będą prowadzić do wielu chorób stają się niezwykle niebezpieczne, dlatego trzeba sobie z nimi jak najszybciej poradzić. Przez naczynia krwionośne zaczyna przepływać coraz więcej krwi i to pod większym ciśnieniem, co także staje się niebezpieczne. Tłuszcz, który pojawia się na brzuchu wpływa również na to, że pojawiają się liczne zakrzepy krwi, które mogą prowadzić do jeszcze większych problemów. Otłuszczenie serca prowadzi do licznych chorób i bardzo mocno zaburza jego pracę, co w dłuższej perspektywie może okazać się wielkim problemem.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - odchudzanie

Fitt spray PRO

5.09 opinii:
Fitt spray PRO to suplement diety dostępny w postaci spray’u przeznaczonego do stosowania w...
Zobacz ofertę

Błonnik z ananasem + Chrom

4.836 opinii:
Tabletki Błonnik z ananasem + Chrom to suplement diety dedykowany osobom odchudzającym...
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line HydroFast

4.836 opinii:
Tabletki Olimp Therm Line HydroFast to suplement diety przeznaczony dla osób...
Zobacz ofertę

Vita Slim Plastry wyszczuplające

4.789 opinii:
Vita Slim Plastry wyszczuplające to kuracja w postaci plastrów. Dedykowana jest ona dla...
Zobacz ofertę

Figura Błonnik Z Ananasem I Wiśnią

4.717 opinii:
Figura Błonnik Z Ananasem I Wiśnią  to suplement diety w postaci proszku, który...
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line Man

4.717 opinii:
Tabletki Olimp Therm Line Man to suplement diety przeznaczony dla dorosłych mężczyzn...
Zobacz ofertę

Colon Slim

4.6916 opinii:
Colon Slim to suplement diety stworzony z myślą o osobach, które chcą w końcu dobrze czuć...
Zobacz ofertę

Noble Health Hydrodren

4.676 opinii:
Tabletki Noble Health Hydrodren to naturalny suplement diety, przeznaczony w...
Zobacz ofertę

BioSlim Forte

4.679 opinii:
BioSlim Forte to suplement diety rekomendowany w szczególności dla osób...
Zobacz ofertę

Be Slim 3

4.638 opinii:
Tabletki Be Slim 3 to specjalistyczny, trójfazowy suplement diety....
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.