Dlaczego otyłość brzuszna jest niebezpieczna?

Dlaczego otyłość brzuszna jest niebezpieczna?

odchudzanie

W przypadku otyłości brzusznej tak naprawdę tłuszcz nie pojawia się tylko i wyłącznie pod skórą, ale również w narządach wewnętrznych co staje się szczególnie niebezpieczne, gdyż natłuszczone organy naszego organizmu będą gorzej pracować. Co za tym idzie będzie pojawiało się zwiększone ryzyko nowotworów jelita grubego, trzustki a niekiedy nawet prostaty. 

Tłuszcz, który pojawia się w brzuchu jest aktywnym narządem wydzielania wewnętrznego. Gdy pojawia się nadmierna ilość kwasów tłuszczowych będzie prowadzona również większa produkcja insulity i substancji zapalnych. Za nimi będą również szły substancje, które prowadzić będą do nadciśnienia tętniczego. Oczywiście tłuszcz, który znajduje się na brzuchu będzie także wpływał na zwiększony poziom cukru we krwi a także zmniejszenie dobrego cholestrolu oraz podwyższenie cholesterolu złego LDL. 

Przy otyłości brzusznej bardzo często pojawia się również cukrzyca typu 2 co związane jest z tym, że pojawiają się zaburzenia przy przemianie tłuszczów. Komórki, które mają czerpać energię z glukozy nie mogą jej otrzymać, gdy nie pojawia się insulinowy klucz. By poradzić sobie z tą trudnością trzeba oczywiście wydzielać więcej insuliny. Trzustka, która jest mocno otłuszczona nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Dlatego cukier, który tam się pojawia sprawia, że więcej pojawia się jej we krwi i wnika do komórek. 

Taka zaburzona gospodarka tłuszczowa będzie zwiększąć ryzyko zachorowania na problemy miażdżycowe oraz układ krążenia. W momencie, gdy będzie odkładać się cholesterol będziemy mogli mieć również problem z chorobami niedokrwiennymi serca czy też z wydolnością mózgu, która będzie na mniejszym poziomie. Natomiast, gdy miażdżyca doprowadzi do zamknięcia się naczyń w sercu dojdzie do zawału. Gdy będzie pojawiała się niedrożność tętnic może się natomiast pojawić udar mózgu. Zmiany miażdżycowe mogą bardzo źle wpływać na pracę całego organizmu i tym samym niekiedy nawet zostaje uszkodzony wzrok. 

Nadmierne kilogramy, które będą prowadzić do wielu chorób stają się niezwykle niebezpieczne, dlatego trzeba sobie z nimi jak najszybciej poradzić. Przez naczynia krwionośne zaczyna przepływać coraz więcej krwi i to pod większym ciśnieniem, co także staje się niebezpieczne. Tłuszcz, który pojawia się na brzuchu wpływa również na to, że pojawiają się liczne zakrzepy krwi, które mogą prowadzić do jeszcze większych problemów. Otłuszczenie serca prowadzi do licznych chorób i bardzo mocno zaburza jego pracę, co w dłuższej perspektywie może okazać się wielkim problemem.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - odchudzanie

Fitt spray PRO

4.88134 opinii:
23.05.2018 r. produkt Fitt spray PRO został laureatem nagrody magazynu...
Zobacz ofertę

African MANGO

4.83184 opinii:
African MANGO to naturalny suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Produkt ten polecany...
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line Man

4.810 opinii:
Tabletki Olimp Therm Line Man to suplement diety przeznaczony dla dorosłych mężczyzn...
Zobacz ofertę

Noble Health Hydrodren

4.789 opinii:
Tabletki Noble Health Hydrodren to naturalny suplement diety, przeznaczony w...
Zobacz ofertę

Amlan FORTE

4.7799 opinii:
Amlan FORTE to naturalny suplement diety dostępny w postaci kapsułek do przyjmowania doustnego....
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line HydroFast

4.7311 opinii:
Tabletki Olimp Therm Line HydroFast to suplement diety przeznaczony dla osób...
Zobacz ofertę

Zdrowy Duet Odchudzanie

4.717 opinii:
Zdrowy Duet Odchudzanie to naturalny suplement diety wspomagający odchudzanie...
Zobacz ofertę

Adipobon mono

4.717 opinii:
Adipobon mono to suplement diety wspomagający odchudzanie oraz redukcję cellulitu. Kapsułki...
Zobacz ofertę

L-Karnityna GoldStrong

4.717 opinii:
L-Karnityna GoldStrong to suplement diety w postaci tabletek musujących. Produkt skraca...
Zobacz ofertę

Silvets

4.717 opinii:
Kapsułki Silvets to suplement diety wspomagający odchudzanie i wyszczuplanie ciała...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.