Najpopularniejsze mity odchudzania

Najpopularniejsze mity odchudzania

wyszczuplanie odchudzanie

Szczupła sylwetka to zdrowie, lepsze samopoczucie, atrakcyjny wygląd. Zdarza się, że wiele osób dążąc do wymarzonej sylwetki  popełnia błędy w procesie odchudzania. W natłoku informacji o kolejnych dietach trudno rozpoznać co jest prawdą, a co mitem. Niestety nieprawidłowe odchudzanie może bardzo wyniszczyć organizm. Dlatego koniecznie przeczytaj artykuł, a poznasz największe mity odchudzania. 

 

MIT 1.  Mity odchudzania dotyczące diety- od ziemniaków utyjesz
To jeden z najpopularniejszych mitów odchudzania. Ziemniaki nie są tuczące, zawierają dużo wody oraz są cennym źródłem minerałów. 100g ugotowanych ziemniaków to 90 kcal. Należy pamiętać, że dodawanie do nich sosów, masła, tłustych mięs, jak również robienie  z nich klusek czy  frytek drastycznie zwiększa kaloryczność. 

 

MIT 2   Mrożone warzywa i owoce są mniej wartościowe niż świeże. 
Prawidłowe mrożenie w pełni zachowuje wszystkie właściwości odżywcze warzyw i owoców. Dlatego zachęcam do sięgania po nie w okresie zimowym.Dodatkową zaletą mrożonek jest ich łatwa dostępność. Pamiętaj, że powinniśmy jeść 5-6 porcji owoców i warzyw dziennie przez cały rok. 

 

MIT 3.  Mogę jeść owoce  bez ograniczeń
Owoce zawierają cukier np. 100g winogron to 17,2 g cukru. Dlatego jedz owoce najlepiej rano i przed południem. Jedzenie ich wieczorem może powodować wzrost wagi. Najlepiej jeść owoce jagodowe, jabłka i arbuzy. Unikaj gotowych soków – zawierają duże ilości cukru i dodatkowe słodziki. 


MIT 4.  Jeden z największych mitów  odchudzania- ćwiczenia mogą zmienić tłuszcz w mięśnie
Tkanka  mięśniowa i tłuszczowa zbudowane są z innych typów komórek. Ćwiczenia oczywiście są konieczne  w odchudzaniu, przyspieszają metabolizm, podnoszą temperaturę ciała, tym samym pomagają spalić tkankę tłuszczową i rozbudowują mięśnie. 


MIT 5. Kolację muszę zjeść najpóźniej o 17.00
Ostatni posiłek powinniśmy jeść ok. 2-3 godziny przed snem. Musimy dać organizmowi czas na strawienie posiłku. Kolacja powinna być lekkostrawna.  Obciążenie układu pokarmowego powoduje zwiększone wytwarzanie enzymów i produkcję żółci. Jeśli zjemy kolację zbyt wcześnie, uczucie głodu spowoduje problemy z zasypianiem i nocne podjadanie. 

 

MIT 6.  Moi rodzice byli otyli i dlatego nie schudnę
To bardzo powszechny mit odchudzania. Skłonność do tycia jest dziedziczna, ale zdrowym stylem życia możemy wpłynąć na to jaka będzie nasza sylwetka.  To nasz wybór czy jemy zdrowo i uprawiamy sport.  Nawet jeśli geny Ci nie sprzyjają nie poddawaj się. Pamiętaj! Wszystko zależy od Ciebie!

 

Błędnych informacji na temat odchudzania jest oczywiście o wiele więcej. Mam nadzieję, że przedstawione tutaj mity odchudzania pomogą ci w uzyskaniu wymarzonej, wyszczuplonej sylwetki. Pamiętaj, że odchudzanie to złożony proces składający się z indywidualnie dobranej przez specjalistę diety, dostarczania do organizmu wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, usuwaniu toksyn i systematycznej aktywności fizycznej.(O skutecznych  sposobach na utratę wagi można przeczytać tutaj). Odchudzając się nie warto niczego przyspieszać. Optymalna ilość zrzuconych kilogramów to 1-3 miesięcznie. 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - odchudzanie

Amlan FORTE

4.8895 opinii:
Amlan FORTE to naturalny suplement diety dostępny w postaci kapsułek do przyjmowania doustnego....
Zobacz ofertę

Fitt spray PRO

4.88129 opinii:
23.05.2018 r. produkt Fitt spray PRO został laureatem nagrody magazynu...
Zobacz ofertę

African MANGO

4.88176 opinii:
African MANGO to naturalny suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Produkt ten polecany...
Zobacz ofertę

Olimp Zielona Herbata Ekstrakt

4.836 opinii:
Kapsułki Olimp Zielona Herbata Ekstrakt to suplement diety przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line Man

4.810 opinii:
Tabletki Olimp Therm Line Man to suplement diety przeznaczony dla dorosłych mężczyzn...
Zobacz ofertę

Noble Health Hydrodren

4.758 opinii:
Tabletki Noble Health Hydrodren to naturalny suplement diety, przeznaczony w...
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line HydroFast

4.7311 opinii:
Tabletki Olimp Therm Line HydroFast to suplement diety przeznaczony dla osób...
Zobacz ofertę

Zdrowy Duet Odchudzanie

4.717 opinii:
Zdrowy Duet Odchudzanie to naturalny suplement diety wspomagający odchudzanie...
Zobacz ofertę

Adipobon mono

4.717 opinii:
Adipobon mono to suplement diety wspomagający odchudzanie oraz redukcję cellulitu. Kapsułki...
Zobacz ofertę

L-Karnityna GoldStrong

4.717 opinii:
L-Karnityna GoldStrong to suplement diety w postaci tabletek musujących. Produkt skraca...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.