Korzyści z picia zielonej herbaty

Korzyści z picia zielonej herbaty

zielona herbata

Picie zielonej herbaty ma chyba same plusy! To najstarsza ze wszystkich odmian herbat, znana ze swoich właściwości leczniczych. Pozytywnie wpływa na ludzki organizm – hamuje procesy starzenia oraz przyspiesza proces odchudzania. 

Dlaczego warto się na nią zdecydować? 

1. Jest niezwykle smaczna i – jeśli jest z pierwszego parzenia – działa niezwykle pobudzająco. Działa podobnie jak kawa, a przy tym jest zdrowa – nie wypłukuje z naszego organizmu cennych pierwiastków i nie podrażnia żołądka! Przeciwnie do kawy – nie niszczy naszych zębów, a chroni je przed próchnicą - zawiera bowiem fluor. 

2. Wspomaga metabolizm, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Dlatego też polecana jest osobom, które się odchudzają. 

3. Nie zawiera szkodliwego dla naszego organizmu aspartamu – słodzika odpowiedzialnego za zawroty głowy, zmęczenie, bezsenność... i wiele innych uciążliwych dolegliwości. Narodowy Instytut Zdrowia i Badań Medical we Francji orzekł, że przyczynia się on także do wzrostu zachorowalności na cukrzycę typu II u kobiet. Jest obecny w większości napojów gazowanych – ograniczmy więc ich spożycie!

4. Zmniejsza ryzyko udaru – i to przy spożywaniu zaledwie jednej filiżanki dziennie! 

5. Zawiera antyoksydanty – przez co wspomaga nasze serce, pamięć i zapobiega powstawaniu zmarszczek. 

6.  Badanie przez III Wojskową Akademię Medyczną w Chinach wykazało, że przyczynia się do wytwarzania komórek progenitorowych, usprawniających funkcje poznawcze mózgu.

7. Zapobiega tworzeniu się komórek nowotworowych. Pobudza bowiem produkcję enzymów, które oczyszczają ludzki organizm z rakotwórczych toksyn oraz jest źródłem flawonoidów, odpowiedzialnych za neutralizację wolnych rodników. To one zaś przyczyniają się przemian zdrowych komórek w nowotworowe. 

8. Wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi. W ten sposób chroni nasz układ krwionośny oraz serce. 

9. Dla naszych oczu działa jak najlepszy kosmetyk! Nie tylko pomaga utrzymać sprężystą skórę wokół nich, ale przeciwdziała rozwojowi bakterii i skutecznie leczy stany zapalne – również spojówki oka.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zielona herbata

Olimp Cla z Zieloną herbatą plus L-karnityna

4.836 opinii:
Olimp Cla z Zieloną herbatą plus L-karnityna to suplement diety w postaci kapsułek....
Zobacz ofertę

Noble Health Get Slim DayTime

4.54 opinii:
Noble Health Get Slim DayTime to suplement diety dostępny w postaci saszetek. Preparat...
Zobacz ofertę

Bio-CLA z zieloną herbatą

3.8126 opinii:
Bio-CLA z zieloną herbatą to suplement diety, który wykazuje działanie...
Zobacz ofertę

Herbata 7 Zielonych Skarbów

3.333 opinii:
Olej avocado kosmetyczny polecany jest dla osób, które borykają się z nadmiernie...
Zobacz ofertę

Drenafast

3.119 opinii:
  Jeśli myślicie o oczyszczaniu organizmu warto wybrać Drenafast. Jest to świetny...
Zobacz ofertę

SlimGreen Trio

3.0824 opinii:
  Jest to środek, który działa wspomagająco na utratę zbędnych kilogramów....
Zobacz ofertę

Verbena Zielona herbata

3.04 opinii:
Verbena zielona herbata to żywność wzbogacana w postaci cukierków. Cukierki Verbena...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.