Korzyści z picia zielonej herbaty

Korzyści z picia zielonej herbaty

zielona herbata

Picie zielonej herbaty ma chyba same plusy! To najstarsza ze wszystkich odmian herbat, znana ze swoich właściwości leczniczych. Pozytywnie wpływa na ludzki organizm – hamuje procesy starzenia oraz przyspiesza proces odchudzania. 

Dlaczego warto się na nią zdecydować? 

1. Zielona herbata jest niezwykle smaczna i – jeśli jest z pierwszego parzenia – działa niezwykle pobudzająco. Działa podobnie jak kawa, a przy tym jest zdrowa – nie wypłukuje z naszego organizmu cennych pierwiastków i nie podrażnia żołądka! Przeciwnie do kawy – nie niszczy naszych zębów, a chroni je przed próchnicą - zawiera bowiem fluor. 

2. Wspomaga metabolizm, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Dlatego też polecana jest osobom, które się odchudzają. 

3. Zielona herbata nie zawiera szkodliwego dla naszego organizmu aspartamu – słodzika odpowiedzialnego za zawroty głowy, zmęczenie, bezsenność... i wiele innych uciążliwych dolegliwości. Narodowy Instytut Zdrowia i Badań Medical we Francji orzekł, że przyczynia się on także do wzrostu zachorowalności na cukrzycę typu II u kobiet. Jest obecny w większości napojów gazowanych – ograniczmy więc ich spożycie!

4. Zmniejsza ryzyko udaru – i to przy spożywaniu zaledwie jednej filiżanki dziennie! 

5. Zielona herbata zawiera antyoksydanty – przez co wspomaga nasze serce, pamięć i zapobiega powstawaniu zmarszczek. 

6.  Badanie przez III Wojskową Akademię Medyczną w Chinach wykazało, że zielona herbata przyczynia się do wytwarzania komórek progenitorowych, usprawniających funkcje poznawcze mózgu.

7. Zapobiega tworzeniu się komórek nowotworowych. Zielona herbata pobudza bowiem produkcję enzymów, które oczyszczają ludzki organizm z rakotwórczych toksyn oraz jest źródłem flawonoidów, odpowiedzialnych za neutralizację wolnych rodników. To one zaś przyczyniają się przemian zdrowych komórek w nowotworowe. 

8. Wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi. W ten sposób chroni nasz układ krwionośny oraz serce. 

9. Dla naszych oczu zielona herbata działa jak najlepszy kosmetyk! Nie tylko pomaga utrzymać sprężystą skórę wokół nich, ale przeciwdziała rozwojowi bakterii i skutecznie leczy stany zapalne – również spojówki oka.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zielona herbata

Młody Jęczmień + 4 składniki aktywne

5.01 opinii:
Młody Jęczmień + 4 składniki aktywne to suplement diety w postaci tabletek, wzmacnia organizm i...
Zobacz ofertę

Figura Forever Fix

5.02 opinii:
Herbatka Figura Forever Fix to naturalny suplement diety, który wspomaga proces...
Zobacz ofertę

Zielona Herbata Ekstrakt

5.02 opinii:
Zielona Herbata Ekstrakt to suplement diety rekomendowany w szczególności dla...
Zobacz ofertę

Chrom Forte z zieloną herbatą

5.03 opinii:
Chrom Forte z zieloną herbatą to suplement diety w postaci kapsułek wspomagający odchudzanie i...
Zobacz ofertę

Chili Fat Burner

5.02 opinii:
Kapsułki Chili Fat Burner to suplement diety, który w...
Zobacz ofertę

Linea Detox

5.02 opinii:
Tabletki Linea Detox to suplement diety polecany dla osób, które chcą utrzymać...
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line Fast

4.754 opinii:
Suplement diety Olimp Therm Line Fast to tabletki przenaczone dla osób...
Zobacz ofertę

BioSlim Forte

4.673 opinii:
BioSlim Forte to suplement diety rekomendowany w szczególności dla osób...
Zobacz ofertę

Olimp Zielona Herbata Ekstrakt

4.673 opinii:
Kapsułki Olimp Zielona Herbata Ekstrakt to suplement diety przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.