Jakie właściwości mają algi

Jakie właściwości mają algi

algi zdrowe odżywianie

Algi stają się popularne na całym świecie. Jednak w naszym kraju nie są jeszcze znane lub są nadużywane. Kojarzymy je zazwyczaj z telewizji lub z degustacji. Algi jednak mają bardzo dobry wpływ na ludzki organizm. Są przede wszystkim źródłem młodości, pomagają również schudnąć, a także dodają energii.  Nasz organizm znajdzie w algach wiele cennych substancji, które są mu potrzebne. Co więcej zawierają one duże ilości błonnika, więc są sycące, a przy tym nie mają prawie w ogóle kalorii. Mimo iż bardzo wiele ludzi gustujących w algach uważa je za jedzenie trzeciego tysiąclecia. Naród polski podchodzi do nich jednak z ostrożnością.

Algi to po prostu wodorosty. Gatunków alg mamy około 30 tysięcy. W zależności od tego jak czysta jest woda lub położenia księżyca(, podczas których są zbierane) mamy bardzo zróżnicowane składy wodorostów. Algi zawierają bardzo duże ilości soli mineralnych między innymi potasu, jodu, wapnia czy witamin takich jak C, E czy K. doskonale zastąpią mięso, ponieważ zawierają duże pokładu żelaza, witaminy B, a także białko, co jest niespotykane w roślinach. Algi zawierają ponad kilkaset więcej składników odżywczych niż jakakolwiek roślina. 

Algi są przede wszystkim odmładzające. Są także doskonałym sprzątaczem wszelkich toksyn, dodają energii, a także przyśpieszają pochorobową regenerację. Również dla osób, które walczą z nadwagą algi mogą być pomocne, ponieważ przyśpieszają metabolizm. Mają też bardzo dużo błonnika, co również sprzyja odchudzaniu, ponieważ mają zdolność regulowania poziomu cukru we krwi. Jeśli więc cukier jest w normie to nie dostajemy nagłych ataków głodu, co skutkuje jeszcze większą nadwagą oraz cukrzycą. Jeśli istnieje ryzyko zachorowania na chorobę układu krążeniu to algi są doskonałe przy zapobieganiu tego typu chorobom.

Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy, że bardzo często je algi. Jest tak, ponieważ z wodorostów wytwarza się zagęstniki używane w przemyśle spożywczym. Jednym z najczęściej używanych jest agar, czyli E406, który jest używany zamiast żelatyny. Można go znaleźć w sklepie internetowym i samemu robić sobie galaretki. Często używany jest również E410, czyli alginian sodu wykorzystywany do produkcji lodów oraz E407, czyli karagen dodawany do wędlin, jogurtów czy margaryn.
Płaty nori możesz bez trudności kupić w supermarkecie, leżą zazwyczaj na regałach, które dotyczą suszi lub jego przyrządzania. Przeróżne rodzaje alg, które zostały ugotowane, usmażone czy zamrożone możesz dostać również w sklepach ze zdrową żywnością lub orientalnych. Jeśli marzy Ci się koktajl z algami to najlepiej wykorzystać do tego algi w tabletkach, które znajdziesz w aptece. Zaś, jeśli chcesz przyrządzić z nich zupę to wystarczy kilka deko, ponieważ po namoczeniu znacznie zwiększają swoją objętość. 

Algi można wykorzystać również, jako panierkę lub w postaci liści zrobić z nich sałatkę, zupę czy nawet dodać do kanapek. Nie potrzeba ich nawet gotować, ponieważ wystarczy im moczenie przez 3 minuty. Woda, która pozostanie może być użyta do zrobienia zupy.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - algi

Chlorella Yaeyama

4.888 opinii:
Chlorella Yaeyama to suplement diety w postaci tabletek. Niniejszy produkt dedykowany jest...
Zobacz ofertę

Saluran z algami

4.888 opinii:
Saluran z algami to suplement diety w postaci tabletek, które ułatwiają pozbywanie...
Zobacz ofertę

Cellulit Stop

4.577 opinii:
Kapsułki Cellulit Stop to suplement diety rekomendowany w szczególności dla...
Zobacz ofertę

Linea Detox

4.569 opinii:
Tabletki Linea Detox to suplement diety polecany dla osób, które pragną...
Zobacz ofertę

Noble Health - Prodetox Activ+

4.4212 opinii:
Noble Health - Prodetox Activ+ to suplement diety w postaci płynu, który...
Zobacz ofertę

Spirulina

4.3237 opinii:
Spirulina to suplement diety w formie kapsułek. Wskazaniem do stosowania suplementu diety jest...
Zobacz ofertę

Chlorella W Proszku

4.229 opinii:
Wszystko o chlorelli Chlorella to alga jednokomórkowa. Charakteryzuje się...
Zobacz ofertę

CaloriControl

4.176 opinii:
CaloriControl to suplement diety dostępy w postaci kapsułek. Preparat wspomaga odchudzanie i...
Zobacz ofertę

Spirulina tabletki Vivio

4.119 opinii:
Otaczające nas środowisko zawiera wiele toksycznych substancji. Znajdują się one w wodzie i...
Zobacz ofertę

Chlorella Tabletki

4.0813 opinii:
Chlorella – co to takiego? Chlorella to alga słodka o charakterze złożonym....
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.