Jak zmniejszyć uczucie głodu w czasie stosowania diety odchudzającej?

Jak zmniejszyć uczucie głodu w czasie stosowania diety odchudzającej?

Dodano: 27-11-2018

odchudzanie

Trudny do opanowania apetyt podczas stosowania diety odchudzającej wcale nie musi być związany z ograniczeniem kaloryczności posiłków. Przechodząc na zdrową i odpowiednio zbilansowaną pod względem zawartości składników odżywczych dietę ciągłe uczucie głodu nie powinno stanowić problemu. Niestety naszą ochotą na kolejny posiłek nie steruje żołądek, a mózg, więc znacznie częściej nadmierny apetyt wynika ze złych nawyków żywieniowych oraz uzależnienia od jedzenia.

U osób, które zajadają emocje lub sięgają po kolejne przekąski z nudów, bardzo często występują problemy z pozbyciem się nadwagi. Z tego względu warto dobrze przygotować się do odchudzania także pod względem psychologicznym i przeanalizować dotychczasowe nawyki żywieniowe, eliminując sytuacje sprzyjające ciągłemu podjadaniu.

4 sposoby na pokonanie wilczego głodu podczas stosowania diety odchudzającej

Przestrzegaj zasady regularnego spożywania posiłków

Jedząc mniej, ale częściej Twój organizm jest w stanie utrzymać stały poziom glukozy we krwi. W sytuacji, gdy stosujesz głodówki lub spożywasz posiłki zbyt rzadko, nie jesteś w stanie uniknąć napadów głodu i złego samopoczucia. Nieregularne spożywanie posiłków jest jednym z najczęstszych powodów ochoty na słodycze i inne przekąski, które niestety są jednym z głównych powodów nadmiernego przybierania na wadze.

Aby zredukować głód w czasie stosowania diety, musisz jeść 5 posiłków dziennie w stałych odstępach czasu. To, co kładziesz na talerzu, też jest ważne! Twoje posiłki powinny składać się z węglowodanów złożonych, które zapewniają energię, białka, zapewniającego długie uczucie sytości białka oraz zdrowych tłuszczów i źródeł błonnika np. świeżych warzyw.

Dla osób, które z różnych powodów, nie są w stanie zapanować nad głodem, dobrym wsparciem mogą okazać się leki i suplementy hamujące apetyt. Więcej na ten temat suplementów, które pomagają zahamować apetyt przeczytasz na pod tym linkiem http://medicot.pl/tabletki-zelixa-sprzedam. Sprawdź i przekonaj się, że możesz efektywnie chudnąć i zredukować niemal do minimum efekt uboczny stosowania diety, jakim jest wilczy głód. W serwisie Medicot znajdziesz szereg artykułów na temat odchudzania oraz zapoznasz się z działaniem skutecznych i bezpiecznych dla zdrowia suplementów odchudzających, które mogą Ci ułatwić walkę ze zbędnymi kilogramami.

Pij minimum 2 litry wody dziennie

Woda nie tylko nawadnia organizm, ale także pozwala ograniczyć uczucie głodu podczas stosowania diety. Pijąc szklankę wody przed posiłkiem, szybciej odczujesz sytość i na dłużej zapomnisz o uczuciu głodu. Woda ma jeszcze jedną zaletę – jest niezbędna do przebiegu wszystkich przemian metabolicznych, więc sięgając po ten napój życia, usprawniasz metabolizm oraz wpływasz na szybsze usuwanie toksyn z organizmu.

Korzystaj z mniejszych talerzy i długo przeżuwaj każdy kęs

Jeżeli chcesz oszukać swój mózg i szybciej odczuć sytość, zacznij spożywać posiłki na mniejszych talerzach, dzięki czemu porcja jedzenia będzie wydawała się większa. Pamiętaj także o unikaniu jedzenia w biegu – przeżuwając dokładnie każdy kęs, szybciej się najesz.

Unikaj sytuacji, w których najczęściej sięgasz po nadprogramowe posiłki

Jeżeli jesz z nudów, masz nawyk sięgania po przekąski podczas oglądania telewizji lub podjadasz w sytuacjach stresowych, pozbądź się z domu wszelkich kuszących smakołyków i zastąp je świeżymi warzywami np. pokrojoną w słupki marchewką. Dodatkowo zapomnij o nudzie – kiedy czujesz, że nie masz co zrobić z rękami, a nogi same zaczynają Cię prowadzić do lodówki, idź na spacer, zajmij się domowymi obowiązkami lub innymi zajęciami, które pozwolą Ci oderwać myśli od jedzenia.

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.