O każdej porze roku dbamy o włosy inaczej. Zwłaszcza zimą jest to istotne. Połączenie mroźnej pogody i suchego powietrza w pomieszczeniach może spowodować, że staną się one łamliwe, przesuszone, pozbawione blasku, łatwo będą się przetłuszczały i elektryzowały. Częstym problemem jest też ich nadmiernie wypadanie W tym artykule przedstawimy 5 praktycznych sposobów jak dbać o włosy zimą.

 

1. Dbanie o włosy, a ich mycie zimą

Zimą zmień szampon na łagodniejszy. Używaj letniej wody. Nigdy gorącej! Dokładnie spłukuj szampon. Ostatnie płukanie wykonaj chłodniejszą wodą, zamknie to łuski włosów, dzięki czemu będą gładsze i błyszczące.

 

2. Suszenie i stylizacja

Zastąp suszenie suszarką ręcznikiem z mikrofibry lub najlepiej bawełniana koszulką. W sytuacji, gdy musisz użyć suszarki pamiętaj o włączeniu chłodnego nawiewu i funkcji jonizacji, co uchroni włosy przed elektryzowaniem. Ogranicz do minimum korzystanie z lokówki i prostownicy. Dbaj o włosy zimą dzięki upinaniu ich, pomoże to uchronić je przed uszkodzeniami.

 

3. Pielęgnacja i odżywianie

Dbaj o odpowiednie nawilżenie włosów zimą. Odżywki i balsamy wybieraj o lżejszej konsystencji, najlepiej te do spłukiwania. Częściej nakładaj maski. Spróbuj olejowania włosów. Zimą najlepiej sprawdzą się olejki: kokosowy, arganowy lub oliwa z oliwek.

 

4. Noszenie czapki

Chociaż czapka potrafi zniszczyć fryzurę, nie warto narażać się na przeziębienie. Dlatego nie rezygnuj z noszenia czapki zimą. Brak czapki w zimne dni osłabiasz cebulki, co może powodować nadmierne wypadanie włosów. Najlepiej jest wybierać czapki niezbyt grube, luźne, przewiewne, dzianinowe. Nie przegrzejesz niepotrzebnie skóry głowy. Po zdjęciu czapki możesz przeczesać kilka razy włosy szczotką.

 

5. Suplementy  diety, a zadbane, zdrowe włosy

Aby wzmocnić zimą włosy stosuj suplementy diety. Znajdziesz je w każdej aptece. Poza kondycją włosów wzmocnisz także swoje paznokcie i skórę.

Zimą wzbogać swoja dietę o produkty zawierające odpowiednie ilości makro- i mikroelementów oraz witamin np. kiełki brokuła, słonecznika, rzodkiewki. Jedz orzechy, pestki słonecznika i dyni. Pij dużo wody mineralnej.


Piękne i zdrowe włosy zimą to jak najbardziej możliwe. Wbrew pozorom dbanie o włosy zimą nie jest wcale takie trudne. Wystarczy wprowadzić kilka zmian do codziennej pielęgnacji i stylizacji, aby cieszyć się zdrowymi i mocnymi włosami przez całą zimę.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - włosy

Noble Health Collagen

4.8614 opinii:
Noble Health Collagen to suplement diety dostępny w postaci tabletek i dedykowany w...
Zobacz ofertę

Olimp Bio Silica 40+

4.5522 opinii:
Olimp Bio Silica 40+ to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Produkt przeznaczony jest...
Zobacz ofertę

Sufrin

4.388 opinii:
Sufrin to suplement diety, w którego składzie znaleźć można same naturalne składniki...
Zobacz ofertę

Olimp Skrzyp PLUS

4.388 opinii:
Kapsułki  Olimp Skrzyp PLUS to suplement diety opracowany z myślą o osobach...
Zobacz ofertę

Skrzypolen z biotyną

4.297 opinii:
Skrzypolen z biotyną to suplement diety w postaci kapsułek, który wspomaga zachowanie...
Zobacz ofertę

Amocon Forte

4.2246 opinii:
Amocon Forte to suplement diety, który ma postać saszetek przeznaczonych do...
Zobacz ofertę

Belissa Intense

4.1712 opinii:
Belissa Intense to suplement diety w postaci tabletek, który jest przeznaczony w...
Zobacz ofertę

Belissa Cera

4.147 opinii:
Belissa Cera to suplement diety dostępny w postaci tabletek, dedykowany w szczególności...
Zobacz ofertę

SkrzypStrong

4.1315 opinii:
SkrzypStrong to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Produkt wskazany jest w...
Zobacz ofertę

Salon Elite, Tangle Teezer

4.138 opinii:
Tangle Teezer to innowacyjna szczotka do włosów, która umożliwia ich bezpieczne...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.