Zdrowotne właściwości oraz zastosowanie zielonego jęczmienia. Czy pomaga zrzucić wagę?

Zdrowotne właściwości oraz zastosowanie zielonego jęczmienia. Czy pomaga zrzucić wagę?

zdrowe odżywianie zielony jęczmień

Osoby dbające o zdrowie i dietę, a w szczególności odchudzające się coraz częściej stosują zielony jęczmień. Rzeczywiście młody jęczmień jest znakomitym źródłem składników mineralnych oraz witamin. Posiada nie tylko więcej witaminy C niż sok z pomarańczy, ale także więcej beta-karotenu niż marchewka. Zielony jęczmień dostarcza nam dodatkowo egzogennych aminokwasów oraz dużą ilość błonnika pokarmowego. Dzięki właśnie dużej ilości błonnika cieszy się on popularnością wśród osób, które się odchudzają.

Jakie działanie ma zielony jęczmień? Przede wszystkim chroni nas przed nowotworami, wirusami oraz działa przeciwzapalnie. Jest także doskonałym lekiem na problemy skórne, a także cukrzycę i choroby sercowo-naczyniowe. Coraz więcej osób używa zielnego jęczmienia, jako środka odchudzającego. Dzięki swoim właściwościom roślina ta jest także używana do preparatów odświeżających oddech i płukania gardła. 

Jakie właściwości prozdrowotne ma zielony jęczmień?

Zielony jęczmień jest bardzo bogaty w składniki mineralne i witaminy. Zawiera również duże ilości witaminy B, antyoksydantów( między innymi witaminy C i E), wapnia, magnezu, żelaza i cynku. Nie tylko ziarenka zawierają wiele życiodajnych substancji, ale także łodygi. Są one bogate w naturalne hormony i chlorofil. Zielony jęczmień zawiera bardzo dużo substancji, których nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować. Są to aminokwasy.

Działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe młody jęczmień zawdzięcza swoim silnym właściwościom przeciwutleniającym. Jest on również zbawienny w leczeniu trądziku oraz wrzodów. Jest także doskonałym uśmierzeniem bólów żołądka i stawów oraz w zmniejszaniu stanów zapalnych. Posiada on także wysoką dawkę chlorofilu, który pomaga odkwasić organizm i przywrócić jego równowagę kwasowo-zasadową. Jest to bardzo ważne, jeśli ktoś chce mieć zdrowe włosy i paznokcie, a także często czuje się zmęczony i przygnębiony.

Jednak mnogość witamin i minerałów to nie wszystko, co zawiera ta doskonała roślina. Jest ona też bogata w rozpuszczalny błonnik pokarmowy. Do czego służy taki błonnik? Przede wszystkim znacznie przyśpiesza on metabolizm tłuszczów w organizmie człowieka oraz pomaga w obniżaniu cholesterolu we krwi. Zielony jęczmień zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu jelita grubego, ponieważ zawiera on nierozpuszczalny błonnik, który doskonale wpływa na funkcjonowanie jelit i całego układu pokarmowego.

Jakim jeszcze chorobom zapobiegamy jedząc zielony jęczmień? Jest on zbawienny w odporności przed cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, bezsennością, nadwagą chorobami serca, hipercholesterolemią oraz otyłością.

Czy zielony jęczmień pomoże zrzucić zbędne kilogramy?

Dzięki dużej zawartości błonnika oraz witamin i składników mineralnych preparaty z zielonego jęczmienia są doskonałe dla osób, które bezskutecznie walczą z nadwagą. Z kolei duża zawartość w jęczmieniu rozpuszczalnego błonnika pokarmowego zapewnia uczucie sytości przez długi czas oraz opóźnia opróżnianie żołądka. Zaś błonnik, który nie rozpuszcza się w żołądku pobudza jelita do pracy, niweluje zaparcia, które bardzo często męczą osoby, które są na diecie odchudzającej. Według specjalistów z  Rural Development Administration (w skrócie RDA) dzięki spożywaniu wyciągu z zielonego jęczmienia przez mężczyzn mogą oni zmniejszyć swoją masę ciała o około 8% w przeciwieństwie do panów, którzy nie preferują tego rodzaju suplementu. W grupie osób badanych przez RDA Ci, którzy stosowali wyciąg z zielonego jęczmienia znacznie zmniejszyli ilość swojej tkanki tłuszczowej. 

Mimo iż, zielony jęczmień pomaga przy odchudzaniu konieczne jest, w czasie jego stosowania przestrzeganie zasad zdrowej diety i ruchu fizycznego, ponieważ nie zastąpi on nam odpowiedniego posiłku i nie dostarczy wszystkich potrzebnych do odpowiedniego funkcjonowania witamin. Jeśli więc stosujemy młody jęczmień, róbmy to z głową, aby zamiast sobie pomóc nie doprowadzić do znacznych niedoborów wielu witamin, które musimy dostarczać wraz z innym pożywieniem. Skoro marzysz o szczupłej sylwetce sięgnij nie tylko po jęczmień, ale także zdrowe warzywa i owoce, które są źródłem witamin.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zielony jęczmień

Zielony Jęczmień Herbapol

5.02 opinii:
Zielony Jęczmień Herbapol to suplement diety w postaci kapsułek, który ma...
Zobacz ofertę

Młody Jęczmień + 4 składniki aktywne

5.02 opinii:
Młody Jęczmień + 4 składniki aktywne to suplement diety w postaci tabletek, wzmacnia organizm i...
Zobacz ofertę

Zielony jęczmień Produkt Bonifraterski

5.02 opinii:
Zielony jęczmień Produkt Bonifraterski to suplement diety, który...
Zobacz ofertę

A-Z Zielony Jęczmień

5.01 opinii:
Kapsułki A-Z Zielony Jęczmień to suplement diety wspomagający wątrobę i...
Zobacz ofertę

Zielony Jęczmień Gorvita

4.52 opinii:
Kapsułki Gorvita Zielony Jęczmień to naturalny suplement diety w szczególności...
Zobacz ofertę

Młody Jęczmień

4.52 opinii:
Młody Jęczmień w postaci proszku, może być dodawany dla wzmocnienia wartości odżywczej do...
Zobacz ofertę

Humavit Zielony Jęczmień

4.52 opinii:
Humavit Zielony Jęczmień to suplement diety w postaci kapsułek polecany osobom odchudzającym...
Zobacz ofertę

Bio Trawa młodego jęczmienia

4.52 opinii:
Bio Trawa młodego jęczmienia to produkt spożywczy w postaci...
Zobacz ofertę

Gorvita Zielony Jęczmień

4.45 opinii:
Gorvita Zielony Jęczmień to suplement diety zawierający sproszkowane pędy młodego...
Zobacz ofertę

Olimp Młody Jęczmień Premium

4.2623 opinii:
Suplement diety Olimp Młody Jęczmień Premium w szczególności rekomendowany jest...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.