Kasza jaglana - jak jej nie kochać?

Kasza jaglana - jak jej nie kochać?

Dodano: 09-02-2016

zdrowe odżywianie kasza kasza jaglana

Nie można poddać wątpliwości, iż kasze stopniowo wracają do naszych łask. Dietetycy od lat podkreślają znaczenie produktów zbożowych w codziennej diecie - to właśnie one stanowią podstawę piramidy żywienia. Kasza jaglana, choć rzadko gości na polskim stole, jest zdecydowaną królową wśród wszystkich kasz! Co decyduje o fenomenie tego produktu? Dlaczego prekursorzy zdrowego stylu życia zachęcają do wdrążenia kaszy jaglanej do jadłospisu? 

Kasza jaglana to przede wszystkim bogactwo wielu cennych witamin, bez których nasz organizm - choć często samowystarczalny- nie mógłby właściwie funkcjonować. Okazuje się, że potocznie nazywana "jaglanka" to źródło żelaza. Niedobór tego związku mineralnego to nie tylko łamliwe włosy czy paznokcie, ale również problemy z koncentracją, a nawet początki anemii!

O kaszy jaglanej można mówić naprawdę wiele. Błędem byłoby nie wspomnieć, iż produkt ten to źródło krzemu, który dba o nasze kości, stawy i paznokcie. Krzem to również w pełni naturalny "eliksir  młodości". Dieta obfitująca w ten pierwiastek daje gwarancję elastycznej i jędrnej skóry, której procesy starzenia nie są straszne.

Coraz częściej zastępujemy żywność nafaszerowaną sztucznymi "ulepszaczami" czymś zdrowym - czymś, co nie tylko dobrze smakuje, ale przede wszystkim sprzyja zdrowiu. Kasza jaglana może stanowić niezwykle ciekawą inspirację w kuchni! Znakomicie smakuje na słodko w towarzystwie jabłek i innych owoców. 

Fenomen jaglanki jest jak najbardziej uzasadniony. To nie tylko raj dla kubków smakowych, ale przede wszystkim inwestycja w zdrowie. Kasza jaglana stanowi bogactwo wielu cennych witamin i związków mineralnych. Co ciekawe, to bezglutenowy produkt, który z powodzeniem może być spożywany przez osoby cierpiące na celiakię!

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.