Suplementy diety na co dzień

Suplementy diety na co dzień

suplementy witaminy i minerały

W okresie zimowym nasz organizm jest szczególnie narażony na działanie różnorakich czynników, które mogą utrudnić mu normalne funkcjonowanie. Trzeba jednak troszczyć się o odpowiednia kondycję i dużo siły, dlatego niekiedy warto zastosować specjalne preparaty, które będą w stanie nas wzmacniać. Musimy jednak podejść do tego w sposób racjonalny, gdyż w przeciwnym wypadku niestety możemy nabawić się jeszcze większych problemów. 

Dla wielu osób nasz klimat jest szczególnie trudny a ciemne zimowe miesiące trwają właściwie w nieskończoność. Dlatego formę, którą nabyliśmy latem niekiedy bardzo szybko tracimy i trudno nam sobie poradzić z codziennym życiem. Gdy pojawia się coraz mniej energii w naszym organizmie w ogóle trudno sobie radzić z codziennymi wyzwaniami. W tym okresie mamy również mało dostępnych warzyw czy owoców, które mogłyby zwiększać ilość witamin w organizmie. W tym okresie wiele osób chciałoby zasnąć i obudzić się dopiero w momencie, gdy zawita do nas wiosna. 

Objawy zimy 

W okresie zimy bardzo wiele osób skarży się na ospałość oraz to, że brakuje nam sił na codzienne życie. Dlatego wiele osób wtedy pije bardzo dużo kawy a co za tym idzie wypłukujemy z siebie magnez co również jest niedobre dla naszego organizmu. Trzeba więc troszczyć się o jego uzupełnianie. Warto więc wybierać specjalne kapsułki, w których będzie można znaleźć mikro i makroelementy, które są ważne dla naszego organizmu i będą poprawiać jego pracę. 

Ważne co jemy. 

W okresie zimowym jest bardzo ważne, by do codziennej diety wprowadzać jak najwięcej owoców i warzyw. Trzeba kupować dobre mięso i posiłki uzupełniać nabiałem oraz kaszą. Ważnym elementem jest dostarczenie do organizmu witamin i mikroelementów, które będą dobrze przyswajalne. Najlepiej budować wartościową dietę, której wpływ na nasz organizm będzie rzeczywiście zauważalny. Natomiast stosowane suplementy diety będą elementem, który będzie w stanie odpowiednio wspierać organizm, jednak nie jest w stanie zastąpić dobrej diety, dlatego trzeba szczególnie pamiętać o tym co jemy. Świetną kondycją można się cieszyć praktycznie zawsze tylko trzeba o to dobrze zadbać. 

Czego może nam brakować? 

W przypadku dzieci, które karmione są jeszcze mlekiem matki zawsze mają one wszystkie istotne dla ich zdrowia składniki. Natomiast jeśli jedzą z butelki trzeba już uzupełniać witaminę B. Starsze dzieci do 5 roku życia mają problem z żelazem oraz witaminami z grupy B. Młodzież natomiast cierpi na niedobory witaminy B6, C oraz zbyt mało magnezu. U kobiet częściej pojawia się problem z brakiem wapnia i żelaza a u kobiet w ciąży ważny będzie również wapń, witaminy czy też mieć i cynk. U mężczyzn natomiast często zauważa się braki witaminy A, niekiedy brakuje u nich również witamin z grupy B oraz pojawiają się niedobory miedzi i magnezu. W osób starszych brakuje witamin B,C,D. Ci, którzy się odchudzają bardzo często mają problem z niedoborami witaminy B1 oraz wapnia cynku i żelaza. U osób , które nie spożywają mięsa najczęściej pojawiają się niedobory witaminy B12 oraz żelaza.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - witaminy i minerały

Magvit B6

4.9111 opinii:
Magvit B6 to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do ich stosowania jest...
Zobacz ofertę

Chlorella Yaeyama

4.867 opinii:
Chlorella Yaeyama to suplement diety w postaci tabletek. Niniejszy produkt dedykowany jest...
Zobacz ofertę

Allertec Wapno Plus

4.758 opinii:
Allertec Wapno Plus to suplement diety dostępny w postaci tabletek musujących. Preprat jest...
Zobacz ofertę

Noble Health Hydrodren

4.758 opinii:
Tabletki Noble Health Hydrodren to naturalny suplement diety, przeznaczony w...
Zobacz ofertę

Vita-miner - Witaminy i Minerały

4.717 opinii:
Vita-miner - Witaminy i Minerały to suplement diety w postaci tabletek, w...
Zobacz ofertę

Zdrovit Complex Multiwitamina i Minerały

4.710 opinii:
Zdrovit Complex Multiwitamina i Minerały to suplement diety w postaci tabletek musujących....
Zobacz ofertę

Olimp Chela-Ferr MED+

4.5922 opinii:
Olimp Chela-Ferr MED+ to dietetycny środek spożywczy, zawierający żelazo Ferrochel®...
Zobacz ofertę

Katelin+

4.577 opinii:
Katelin+ to suplement diety w postaci kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu, uzupełniający dietę w...
Zobacz ofertę

Vita-Femin

4.577 opinii:
Vita-Femin to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat został stworzony z myślą o...
Zobacz ofertę

Olimp Bio Silica 40+

4.5627 opinii:
Olimp Bio Silica 40+ to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Produkt przeznaczony jest...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.