Skóra właściwie zadbana

Skóra właściwie zadbana

skóra

Dlaczego trzeba dbać o skórę?

Większość z nas spędza dużo czasu na pielęgnacji włosów czy paznokci. Z taką samą troską dbamy też o sprawne: wzrok, mózg, serce czy żołądek. Zdecydowanie mniej uwagi poświęcamy swojej skórze. I nie chodzi tu o zabiegi upiększające, a raczej o metody przywracające jej: piękno, utraconą kondycję oraz usprawniające pełnione przez nią funkcje. Podczas gdy, każde takie zaniedbanie skóry przyczynia się do ucieczki z niej w nadmiarze wody i kolagenu, które decydują zarówno o jej wyglądzie, funkcjonalności, jak i kondycji. Ponadto osłabiona przez zaniedbania pielęgnacyjne skóra, przestaje pełnić swoją podstawową rolę czyli chronić nas przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, a także drobnoustrojów i bardzo szkodliwych wolnych rodników. Pewnemu zaburzeniu podlegają również procesy jej odnowy i regeneracji. W efekcie sami przyczyniamy się do przyspieszenia procesu starzenia skóry, a także narażamy ją na liczne choroby.

Jak poprawić wygląd i kondycję skóry?

Najbardziej narażona i wrażliwa na nasze niedbalstwo, jest skóra twarzy. To ona jako pierwsza, odpowiada na nie: przedwczesnymi zmarszczkami, a także różnego rodzaju, kłopotliwymi zmianami jak: wypryski, reakcje alergiczne, trądzik czy opryszczka. Czy możemy temu jakoś zaradzić? Oczywiście, że tak. Wystarczy tu prawidłowa pielęgnacja skóry. Składa się na nią kilka ważnych zabiegów. Jednym z nich jest peeling czyli zabieg polegający na usunięciu z naskórka warstwy martwych komórek. Niewidoczne gołym okiem i trudne do całkowitego usunięcia poprzez mycie twarzy, zatykają pory i utrudniają funkcjonowanie gruczołów łojowych. Sięgając po peeling do twarzy, warto wybrać taki, który można stosować codziennie. Dobrze, jeśli jego formuła – jak chociażby w przypadku peelingu do twarzy Nivea – dodatkowo dba o właściwe nawilżenie skóry, likwiduje problemy skórne oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Skóra twarzy to nasz największy skarb. Im wcześniej sobie to uświadomimy, tym lepiej. Jeśli dodatkowo użyjemy delikatnego, ale skutecznego peelingu do twarzy, skóra odwdzięczy się za nasze starania, pięknym i młodym wyglądem. Więcej cennych informacji na ten temat, znajdziecie pod tym adresem: http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegnacja-twarzy/pure-effect/Zel-peeling-do-codziennego-mycia-twarzy-CLEAN-DEEPER . Polecamy jego odwiedzenie.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - skóra

Noble Health Collagen

4.8513 opinii:
Noble Health Collagen to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Przyjmowanie preparatu daje...
Zobacz ofertę

DermoSkrzyp Forte

4.717 opinii:
DermoSkrzyp Forte to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Preparat w szczególności...
Zobacz ofertę

Olimp Bio Silica 40+

4.5221 opinii:
Olimp Bio Silica 40+ to suplement diety dostępny w postaci tabletek powlekanych....
Zobacz ofertę

Capivit Total Action

4.58 opinii:
Capivit Total Action to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat w...
Zobacz ofertę

Capivit A+E Forte System

4.258 opinii:
Capivit A+E z formułą Forte System to suplement diety zkompleksem witamin A i E - dwóch...
Zobacz ofertę

Amocon Forte

4.245 opinii:
Amocon Forte to suplement diety, który ma postać saszetek przeznaczonych do...
Zobacz ofertę

Belissa Sun

4.1316 opinii:
Belissa Sun + Acti-Bronze Formula Suplement diety przeznaczony dla osób opalających...
Zobacz ofertę

Belissa Intense

4.0911 opinii:
Belissa Intense to suplement diety poprawiający kondycję włosów, skóry i paznokci....
Zobacz ofertę

SkrzypStrong

4.0714 opinii:
SkrzypStrong to suplement diety dostępny w postaci tabletek. SkrzypStrong rekomendowany jest dla...
Zobacz ofertę

Salfazin

4.011 opinii:
Salfazin to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, w którego...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.