Skóra właściwie zadbana

Skóra właściwie zadbana

skóra

Dlaczego trzeba dbać o skórę?

Większość z nas spędza dużo czasu na pielęgnacji włosów czy paznokci. Z taką samą troską dbamy też o sprawne: wzrok, mózg, serce czy żołądek. Zdecydowanie mniej uwagi poświęcamy swojej skórze. I nie chodzi tu o zabiegi upiększające, a raczej o metody przywracające jej: piękno, utraconą kondycję oraz usprawniające pełnione przez nią funkcje. Podczas gdy, każde takie zaniedbanie skóry przyczynia się do ucieczki z niej w nadmiarze wody i kolagenu, które decydują zarówno o jej wyglądzie, funkcjonalności, jak i kondycji. Ponadto osłabiona przez zaniedbania pielęgnacyjne skóra, przestaje pełnić swoją podstawową rolę czyli chronić nas przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, a także drobnoustrojów i bardzo szkodliwych wolnych rodników. Pewnemu zaburzeniu podlegają również procesy jej odnowy i regeneracji. W efekcie sami przyczyniamy się do przyspieszenia procesu starzenia skóry, a także narażamy ją na liczne choroby.

Jak poprawić wygląd i kondycję skóry?

Najbardziej narażona i wrażliwa na nasze niedbalstwo, jest skóra twarzy. To ona jako pierwsza, odpowiada na nie: przedwczesnymi zmarszczkami, a także różnego rodzaju, kłopotliwymi zmianami jak: wypryski, reakcje alergiczne, trądzik czy opryszczka. Czy możemy temu jakoś zaradzić? Oczywiście, że tak. Wystarczy tu prawidłowa pielęgnacja skóry. Składa się na nią kilka ważnych zabiegów. Jednym z nich jest peeling czyli zabieg polegający na usunięciu z naskórka warstwy martwych komórek. Niewidoczne gołym okiem i trudne do całkowitego usunięcia poprzez mycie twarzy, zatykają pory i utrudniają funkcjonowanie gruczołów łojowych. Sięgając po peeling do twarzy, warto wybrać taki, który można stosować codziennie. Dobrze, jeśli jego formuła – jak chociażby w przypadku peelingu do twarzy Nivea – dodatkowo dba o właściwe nawilżenie skóry, likwiduje problemy skórne oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Skóra twarzy to nasz największy skarb. Im wcześniej sobie to uświadomimy, tym lepiej. Jeśli dodatkowo użyjemy delikatnego, ale skutecznego peelingu do twarzy, skóra odwdzięczy się za nasze starania, pięknym i młodym wyglądem. Więcej cennych informacji na ten temat, znajdziecie pod tym adresem: http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegnacja-twarzy/pure-effect/Zel-peeling-do-codziennego-mycia-twarzy-CLEAN-DEEPER . Polecamy jego odwiedzenie.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - skóra

ImpreSkin

4.673 opinii:
ImpreSkin to suplement diety, który jest dostępny w postaci kapsułek. Suplement ten...
Zobacz ofertę

Salfazin

4.2114 opinii:
Salfazin to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, w którego...
Zobacz ofertę

Belissa Sun

4.1817 opinii:
Belissa Sun + Acti-Bronze Formula Suplement diety przeznaczony dla osób opalających...
Zobacz ofertę

Amocon Forte

4.1456 opinii:
Amocon Forte to suplement diety, który ma postać saszetek przeznaczonych do...
Zobacz ofertę

Dermena Complex

4.0911 opinii:
Dermena Complex to suplement diety, który korzystnie wpływa na włosy, skótę i...
Zobacz ofertę

Seboroflos Tea

3.85 opinii:
Seboroflos Tea to suplement diety, przeznaczony do podawania doustnego w postaci naparu...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.