Suplementy poprawiające kondycję naszej skóry

Suplementy poprawiające kondycję naszej skóry

Większość dorosłych osób ma problemy ze skórą, Wygląd skóry zależy w dużym stopniu od diety. Za kondycję skóry odpowiedzialne są witaminy i pierwiastki śladowe dostarczane wraz z pożywieniem. Stosowanie samych kremów nie jest wystarczające, ponieważ krem nie jest w stanie dotrzeć głębiej niż do naskórka. Jeżeli dieta jest zbyt uboga, to dostarczane składniki odżywcze w pierwszej kolejności są kierowane do organów odpowiedzialnych za podtrzymywanie funkcji życiowych. Dla innych –  mniej ważnych, zaczyna brakować składników odżywczych, przez co skóra zaczyna funkcjonować gorzej.

Skóra twarzy

Dostarczenie organizmowi witamin jest jednym z kroków przeciwdziałającym procesowi starzenia się skóry i zapewnienia jej odpowiedniego nawilżenia wszystkich warstw. Witaminy działają na proces stymulacji odnowy tkanki skóry, ich niedobór zaburza ogólny metabolizm składników odżywczych, co objawia się wysuszoną skórą i zaburzeniami pracy gruczołów łojowych, czyli łuszczeniem się wraz z pojawiającymi się ogniskami zapalnymi gruczołów łojowych. Aby zniwelować niepożądane objawy, należy dostarczyć witamin. Niezależnie, czy będą to doustne suplementy diety, czy odpowiednia dieta, trzeba pamiętać o systematyczności.

Witaminy na poprawę stanu cery

Największą popularnością cieszą się witaminy A, na skórę z objawami starzenia, witamina E, która wpływa na codzienną pielęgnację oraz witaminy z grupy B. Witamina A (retinol) przyspiesza odnowę tkanek skóry i przywraca im właściwe proporcje rozwoju. Witamina A jest też odpowiedzialna za pobudzenie regeneracji skóry. Witamina E nazywana witaminą młodości jest bardzo skuteczna na substancje przeciwrodnikowe i antyoksydacyjne. Podobne właściwości, przeciwutleniające, ma witamina C, która jest niezbędna w procesie uszczelniania naczyń krwionośnych oraz błon komórkowych. Jej niedobór spowalnia regenerację uszkodzonych komórek skóry. Witaminy z grupy B obfitują w pantenol, który łagodzi podrażnienia i nawilża. Niedobór witaminy B6 może powodować stany zapalne i łojotok. Jeżeli skóra nadmiernie rogowacieje, może być niedostateczne stężenie witaminy B5, a pękające kąciki ust mogą sugerować brak witaminy B2.

Witaminy A, E i B zazwyczaj są zintegrowane z dodatkowymi ilościami pierwiastków w preparatach witaminowych na skórę. W ich spisie można znaleźć na przykład selen, który przeciwdziała procesom starzenia czy jod, który przeciwdziała szorstkości i skłonności do tłuszczenia się skóry.

Jeżeli jeszcze nie zdecydowałaś, jakie suplementy będą dla ciebie najlepsze, skorzystaj z portalu oladi.pl, który jest niczym galeria internetowa. Po wpisaniu słowa klucza w wyszukiwarkę portalu, wejścia na kategorię uroda lub kremy, wyświetli ci się wygenerowana oferta różnych producentów. Dzięki temu łatwo porównasz oferty i proponowane produkty, dowiesz się więcej o ich składzie i zaletach, a przy tym nie musisz wychodzić z domu, by wybrać suplement, którego twoja skóra potrzebuje najbardziej. Poniżej kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę przy doborze suplementu diety.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.