Zapoznaj się z ulotką Panadol Extra

Podmiot odpowiedzialny:

GLAXOSMITHKLINE

Thumb gsk

Postać:

tabletka

Opis:

Panadol Extra jest preparatem posiadającym w swoim składzie kilka istotnych dla ludzkiego zdrowia substancji. Jedną z nich jest paracetamol, który ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Łagodz również objawy grypy i skutecznie zmniejsza gorączkę. Nie wpływa drażniąco na ludzki żołądek. W składzie Panadolu Extra znajduje się także kofeina, która wzmacnia działanie przeciwbólowe leku. 

 

 

 

 

 

Bolesny problem

Bolesny problem

Badania dowodzą, że coraz więcej osób cierpi z powodu skurczowych bólów brzucha. Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników. Stres, życie w... Czytaj więcej

Skład:

Jedna tabletka Panadolu Extra zawiera 500 mg paracetamolu oraz 65 mg kofeiny. Lek zawiera również następujące substancje pomocnicze:

Skrobia kukurydziana

Talk

Kwas stearynowy

Kroskarmeloza sodowa

Skrobia żelowana

Triacetyna

Hydroksypropylometyloceluloza

Dawkowanie:

Dawkowanie preparatu powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może wiązać się to z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Osoby dorosłe powinny przyjmować Panadol Extra co 4 godziny w dawkach 1-2 tabletki, w zależności do tego, jak silny jest ból lub objawy choroby. Nie jest wskazane przyjmowanie Panadulu Extra w odstępach czasowych mniejszych niż 4 godziny.

Przeciwwskazania:

Panadol Extra nie powinien być stosowany przez osoby cierpiące na uczulenie lub nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku, przede wszystkim paracetomal oraz kofeinę. Leku powinny unikać także osoby przyjmujące jakiekolwiek inne preparaty które zawierają w swoim składzie paracetamol, bowiem może to prowadzić do poważnego przedawkowania tej substancji. Panadol Extra nie jest przeznaczony dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży oraz karmiących piersią. Istnieje również kilka dolegliwości, przy których należy unikać tego leku:

Niewydolność wątroby

Niewydolność serca

Niewydolność nerek

Nadciśnienie

Zaburzenia prawidłowego rytmu serca

Problemy z zasypianiem lub bezsenność

Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej

Choroba alkoholowa

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Kup w sklepie

Artykuły wybrane dla Ciebie

Jak szukać przyczyn bólu głowy?

Jak szukać przyczyn bólu głowy?

Czytaj artykuł
Bolesny problem

Bolesny problem

Czytaj artykuł
Suplementy, które znajdziesz w aptece na ból głowy

Suplementy, które znajdziesz w aptece na ból głowy

Czytaj artykuł

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Debora 2017-09-16 19:25

    Panadol Extra jak dla mnie jest przereklamowany. Nie polecam nikomu!

  • Iga 2017-07-25 14:49

    Nigdy więcej nie sięgnę po Panadol Extra ...prędzej zaszkodzi niż pomoże:/ Po prostu szkoda kasy!

  • Opinia użytkownika 2016-04-19 15:16

    na mnie ma dobre działanie...

  • Skład odżywek typu gainer

    Skład odżywek typu gainer

    Czytaj artykuł
    Właściwości glinki białej Kaolinite

    Właściwości glinki białej Kaolinite

    Czytaj artykuł
    Slim Herbal System - 6-cio fazowy system odchudzania, naturalna herbatka ziołowa

    Slim Herbal System - 6-cio fazowy system odchudzania, naturalna herbatka ziołowa

    Czytaj artykuł
  • Matio 2015-04-04 10:40

    Dla mnie ten Panadol Extra to mega słaby lek. Ostatnio bardzo mocno bolała mnie głowa to tylko minimalnie poprawił mój stan, nic. Mały efekt za mały :|

  • Patrick 2015-04-04 10:39

    Skutecznie działa i można w szybki sposób pozbyć się bólu. Zawiera aż 24 tabletki, które pomagają skutecznie za każdym razem zniwelować nieprzyjemne uczucia!

  • Alicja 2015-03-27 20:28

    Polecam! Działa naprawdę skutecznie i szybko. Pomógł mi z bólem zęba przeżyć ten okres, aż do wizyty u dentysty :)

  • Wera 2015-03-19 22:47

    Dobrze działa i skutecznie! Daje 5/5 bo w przeciwieństwie do innych leków przeciwbólowych tutaj jeszcze nigdy się nie zawiodłam.

  • Kamil 2015-03-11 11:39

    SUPER PRODUKT DLA WRZODOWCÓW. NIE PODRAŻNIA ŻOŁĄDKA

  • Łuki 2015-01-13 21:32

    Szybko i sprawnie radzi sobie z bólem, z tego też powodu najczęściej sięgam po niego. Moim zdaniem, jest to godne uwagi rozwiązanie, które jest do tego jeszcze w miarę tanie.

  • po grypie 2015-01-05 12:27

    Stosuje bardzo dobry efekt przeciwbólowy oraz przeciwzapalny. W prosty sposób można efektownie zmniejszyć swoje objawy i w ten sposób nie dać się swojej grypce.

  • Panadarek 2015-01-02 12:40

    Jak dla mnie to działa i bardzo szybki sposób. Skutecznie zmniejsza gorączkę oraz łagodzi bóle brzucha. Już do 25 minut nie czuć różnicy i można na prosty sposób się leczyć.

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką Panadol Extra

    Podmiot odpowiedzialny:

    GLAXOSMITHKLINE

    Thumb gsk

    Postać:

    tabletka

    Opis:

    Panadol Extra jest preparatem posiadającym w swoim składzie kilka istotnych dla ludzkiego zdrowia substancji. Jedną z nich jest paracetamol, który ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Łagodz również objawy grypy i skutecznie zmniejsza gorączkę. Nie wpływa drażniąco na ludzki żołądek. W składzie Panadolu Extra znajduje się także kofeina, która wzmacnia działanie przeciwbólowe leku. 

     

     

     

     

     

    Bolesny problem

    Bolesny problem

    Badania dowodzą, że coraz więcej osób cierpi z powodu skurczowych bólów brzucha. Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników. Stres, życie w... Czytaj więcej

    Skład:

    Jedna tabletka Panadolu Extra zawiera 500 mg paracetamolu oraz 65 mg kofeiny. Lek zawiera również następujące substancje pomocnicze:

    Skrobia kukurydziana

    Talk

    Kwas stearynowy

    Kroskarmeloza sodowa

    Skrobia żelowana

    Triacetyna

    Hydroksypropylometyloceluloza

    Dawkowanie:

    Dawkowanie preparatu powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może wiązać się to z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Osoby dorosłe powinny przyjmować Panadol Extra co 4 godziny w dawkach 1-2 tabletki, w zależności do tego, jak silny jest ból lub objawy choroby. Nie jest wskazane przyjmowanie Panadulu Extra w odstępach czasowych mniejszych niż 4 godziny.

    Przeciwwskazania:

    Panadol Extra nie powinien być stosowany przez osoby cierpiące na uczulenie lub nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku, przede wszystkim paracetomal oraz kofeinę. Leku powinny unikać także osoby przyjmujące jakiekolwiek inne preparaty które zawierają w swoim składzie paracetamol, bowiem może to prowadzić do poważnego przedawkowania tej substancji. Panadol Extra nie jest przeznaczony dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży oraz karmiących piersią. Istnieje również kilka dolegliwości, przy których należy unikać tego leku:

    Niewydolność wątroby

    Niewydolność serca

    Niewydolność nerek

    Nadciśnienie

    Zaburzenia prawidłowego rytmu serca

    Problemy z zasypianiem lub bezsenność

    Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej

    Choroba alkoholowa

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Artykuły wybrane dla Ciebie

    Jak szukać przyczyn bólu głowy?

    Jak szukać przyczyn bólu głowy?

    Czytaj artykuł
    Bolesny problem

    Bolesny problem

    Czytaj artykuł
    Suplementy, które znajdziesz w aptece na ból głowy

    Suplementy, które znajdziesz w aptece na ból głowy

    Czytaj artykuł

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeciwbólowe

    Altacet

    4.867 opinii:
    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego w celu...
    czytaj dalej »

    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego w celu... czytaj dalej »

    4.867 opinii:

    Ascodan

    4.836 opinii:
    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości... czytaj dalej »

    4.836 opinii:

    Voltaren Express Forte

    4.717 opinii:
    Voltaren Express Forte jest lekiem o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym oraz...
    czytaj dalej »

    Voltaren Express Forte jest lekiem o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym oraz... czytaj dalej »

    Voltaren Max

    4.676 opinii:
    Voltaren Max to niezwykle popularny lek o szerokim działaniu przeciwbólowym,...
    czytaj dalej »

    Voltaren Max to niezwykle popularny lek o szerokim działaniu przeciwbólowym,... czytaj dalej »

    Dip Rilif

    4.5315 opinii:
    Dip Rilif to lek, który dostępny jest w formie żelu. Preparat wykazuje działanie...
    czytaj dalej »

    Dip Rilif to lek, który dostępny jest w formie żelu. Preparat wykazuje działanie... czytaj dalej »

    4.5315 opinii:

    Voltaren Acti Forte

    4.58 opinii:
    Voltaren Acti Forte jest lekiem, który charakteryzuje się działaniem...
    czytaj dalej »

    Voltaren Acti Forte jest lekiem, który charakteryzuje się działaniem... czytaj dalej »

    Neoxen

    4.56 opinii:
    Neoxen to produkt leczniczy w postaci żelu, który zmniejsza bólu i obrzęku...
    czytaj dalej »

    Neoxen to produkt leczniczy w postaci żelu, który zmniejsza bólu i obrzęku... czytaj dalej »

    4.56 opinii:

    Saridon

    4.449 opinii:
    Saridon jest lekiem złożonym w postaci tabletek o działaniu przeciwbólowym i...
    czytaj dalej »

    Saridon jest lekiem złożonym w postaci tabletek o działaniu przeciwbólowym i... czytaj dalej »

    4.449 opinii:

    IBUM FORTE

    4.4314 opinii:
    Kapsułki Ibum Forte to lek, który zawiera ibuprofen – substancję z grupy...
    czytaj dalej »

    Kapsułki Ibum Forte to lek, który zawiera ibuprofen – substancję z grupy... czytaj dalej »

    4.4314 opinii:

    IBUPROM Sprint Caps

    4.420 opinii:
    Ibuprom Sprint Caps jest lekiem stosowanym w przypadku dolegliwości bólowych o...
    czytaj dalej »

    Ibuprom Sprint Caps jest lekiem stosowanym w przypadku dolegliwości bólowych o... czytaj dalej »