Zapoznaj się z ulotką Panadol Extra

Download icon Zobacz ulotkę
Panadol Extra

Panadol Extra to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych o działaniu przeciwbólowym.

W składzie produktu leczniczego Panadol Extra znajdują się dwie substancje czynne. Paracetamol skutecznie obniża temperaturę ciała oraz niweluje odczuwany ból, a dodatek kofeiny powoduje wzmocnienie jego działania. Lecznicze działanie produktu wynika ze skojarzonego działania obu tych substancji.

Wskazaniem do zastosowania tabletek powlekanych jest ból gardła, ból głowy (w tym migrena), ból kości, stawów i mięśni, ból zębów oraz występowanie bóli menstruacyjnych. 

Ze względu na działanie przeciwgorączkowe i ogólne przeciwbólowe lek Panadol Extra może być stosowany w przebiegu grypy i przeziębienia. 

Bolesny problem

Bolesny problem

Badania dowodzą, że coraz więcej osób cierpi z powodu skurczowych bólów brzucha. Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników. Stres, życie w... Czytaj więcej

Skład:

Składniki produktu leczniczego Panadol Extra są następujące: 

substancje czynne paracetamol i kofeina
pozostałe składniki skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, powidon (K 25), potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa
skład otoczki hydroksypropylometyloceluloza, triacetyna

Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Panadol Extra należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Panadol Extra należy zażywać doustnie. 

Zalecane dawkowanie leku: osoby dorosłe i dzieci powyżej 12. roku życia  powinny przyjmować Panadol Extra co 4 godziny w dawkach 1-2 tabletki, w zależności do tego, jak silny jest ból lub objawy choroby. Maksymalnie 8 tabletek na dobę.

Nie jest wskazane przyjmowanie Panadulu Extra w odstępach czasowych mniejszych niż 4 godziny.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Panadol Extra. Nie podawać dzieciom poniżej 12. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, jak również w przypadku ciążkiej niewydolności nerek, wątroby oraz zaburzeń rytmu serca.

Produkt Panadol Extra należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb gsk

Postać:

zawiesina

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Kup w sklepie

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Paweł 2017-11-11 15:09

    Panadol Extra i sam Panadol to moje nr 1, od bardzo dawna! Niezawodne na wszelki ból! oczywiście w przypadku mocniejszego polecam tą właśnie wersję - Panadol Extra

  • Jarek 2017-11-07 11:48

    Panadol Extra jest preparatem posiadającym w swoim składzie kilka istotnych dla ludzkiego zdrowia substancji!!! Jedną z nich jest paracetamol, który ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Łagodz również objawy grypy i skutecznie zmniejsza gorączkę. Nie wpływa drażniąco na ludzki żołądek. W składzie Panadolu Extra znajduje się także kofeina, która wzmacnia działanie przeciwbólowe leku. To lek idealny na ból! substancja przeciwbólowa i kofeina, która wzmacnia to działanie. Nie ma opcji żeby nie zadziałał!

  • Damaris 2017-11-05 18:29

    Miewam migreny. to paskudne odczucie!!! Nie życzę tego nikomu! Jeśli uda mi się szybko użyć Panadol Extra to ból mija. Od czasu do czasu ból migrenowy dopadnie mnie kiedy skodło śpię. W takiej sytuacji nic nie może zwalczyć bólu. cały dzień śpię i modlę się by minęło.

  • Ewelina 2017-09-24 10:27

    Na powracające migreny największą skuteczność posiada wyłącznie Panadol Extra :)

  • Debora 2017-09-16 19:25

    Panadol Extra jak dla mnie jest przereklamowany. Nie polecam nikomu!

  • Iga 2017-07-25 14:49

    Nigdy więcej nie sięgnę po Panadol Extra ...prędzej zaszkodzi niż pomoże:/ Po prostu szkoda kasy!

  • Opinia użytkownika 2016-04-19 15:16

    na mnie ma dobre działanie...

  • Matio 2015-04-04 10:40

    Dla mnie ten Panadol Extra to mega słaby lek. Ostatnio bardzo mocno bolała mnie głowa to tylko minimalnie poprawił mój stan, nic. Mały efekt za mały :|

  • Patrick 2015-04-04 10:39

    Skutecznie działa i można w szybki sposób pozbyć się bólu. Zawiera aż 24 tabletki, które pomagają skutecznie za każdym razem zniwelować nieprzyjemne uczucia!

  • Alicja 2015-03-27 20:28

    Polecam! Działa naprawdę skutecznie i szybko. Pomógł mi z bólem zęba przeżyć ten okres, aż do wizyty u dentysty :)

  • Wera 2015-03-19 22:47

    Dobrze działa i skutecznie! Daje 5/5 bo w przeciwieństwie do innych leków przeciwbólowych tutaj jeszcze nigdy się nie zawiodłam.

  • Kamil 2015-03-11 11:39

    SUPER PRODUKT DLA WRZODOWCÓW. NIE PODRAŻNIA ŻOŁĄDKA

  • Łuki 2015-01-13 21:32

    Szybko i sprawnie radzi sobie z bólem, z tego też powodu najczęściej sięgam po niego. Moim zdaniem, jest to godne uwagi rozwiązanie, które jest do tego jeszcze w miarę tanie.

  • po grypie 2015-01-05 12:27

    Stosuje bardzo dobry efekt przeciwbólowy oraz przeciwzapalny. W prosty sposób można efektownie zmniejszyć swoje objawy i w ten sposób nie dać się swojej grypce.

  • Panadarek 2015-01-02 12:40

    Jak dla mnie to działa i bardzo szybki sposób. Skutecznie zmniejsza gorączkę oraz łagodzi bóle brzucha. Już do 25 minut nie czuć różnicy i można na prosty sposób się leczyć.

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką Panadol Extra

    Download icon Zobacz ulotkę
    Panadol Extra

    Panadol Extra to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych o działaniu przeciwbólowym.

    W składzie produktu leczniczego Panadol Extra znajdują się dwie substancje czynne. Paracetamol skutecznie obniża temperaturę ciała oraz niweluje odczuwany ból, a dodatek kofeiny powoduje wzmocnienie jego działania. Lecznicze działanie produktu wynika ze skojarzonego działania obu tych substancji.

    Wskazaniem do zastosowania tabletek powlekanych jest ból gardła, ból głowy (w tym migrena), ból kości, stawów i mięśni, ból zębów oraz występowanie bóli menstruacyjnych. 

    Ze względu na działanie przeciwgorączkowe i ogólne przeciwbólowe lek Panadol Extra może być stosowany w przebiegu grypy i przeziębienia. 

    Bolesny problem

    Bolesny problem

    Badania dowodzą, że coraz więcej osób cierpi z powodu skurczowych bólów brzucha. Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników. Stres, życie w... Czytaj więcej

    Skład:

    Składniki produktu leczniczego Panadol Extra są następujące: 

    substancje czynne paracetamol i kofeina
    pozostałe składniki skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, powidon (K 25), potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa
    skład otoczki hydroksypropylometyloceluloza, triacetyna

    Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

    Dawkowanie:

    Produkt leczniczy Panadol Extra należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Sposób i droga podania: lek Panadol Extra należy zażywać doustnie. 

    Zalecane dawkowanie leku: osoby dorosłe i dzieci powyżej 12. roku życia  powinny przyjmować Panadol Extra co 4 godziny w dawkach 1-2 tabletki, w zależności do tego, jak silny jest ból lub objawy choroby. Maksymalnie 8 tabletek na dobę.

    Nie jest wskazane przyjmowanie Panadulu Extra w odstępach czasowych mniejszych niż 4 godziny.

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

    Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Panadol Extra. Nie podawać dzieciom poniżej 12. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, jak również w przypadku ciążkiej niewydolności nerek, wątroby oraz zaburzeń rytmu serca.

    Produkt Panadol Extra należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb gsk

    Postać:

    zawiesina

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeciwbólowe

    Altacet

    4.899 opinii:
    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego w celu...
    czytaj dalej »

    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego w celu... czytaj dalej »

    4.899 opinii:

    Ascodan

    4.888 opinii:
    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości... czytaj dalej »

    4.888 opinii:

    Voltaren Express Forte

    4.789 opinii:
    Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym...
    czytaj dalej »

    Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym... czytaj dalej »

    Dip Hot

    4.676 opinii:
    Dip Hot to preparat dostępny w postaci kremu rozgrzewającego. Wskazaniem do stosowania kremu są...
    czytaj dalej »

    Dip Hot to preparat dostępny w postaci kremu rozgrzewającego. Wskazaniem do stosowania kremu są... czytaj dalej »

    4.676 opinii:

    Neoxen

    4.638 opinii:
    Neoxen to produkt leczniczy w postaci żelu, który zmniejsza bólu i obrzęku...
    czytaj dalej »

    Neoxen to produkt leczniczy w postaci żelu, który zmniejsza bólu i obrzęku... czytaj dalej »

    4.638 opinii:

    Voltaren Acti Forte

    4.569 opinii:
    Voltaren Acti Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych o działaniu...
    czytaj dalej »

    Voltaren Acti Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych o działaniu... czytaj dalej »

    Dip Rilif

    4.5315 opinii:
    Dip Rilif to lek, który dostępny jest w formie żelu. Preparat wykazuje działanie...
    czytaj dalej »

    Dip Rilif to lek, który dostępny jest w formie żelu. Preparat wykazuje działanie... czytaj dalej »

    4.5315 opinii:

    Glimbax

    4.56 opinii:
    Glimbax jest produktem leczniczym w postaci roztworu do płukania jamy ustnej i gardła podczas...
    czytaj dalej »

    Glimbax jest produktem leczniczym w postaci roztworu do płukania jamy ustnej i gardła podczas... czytaj dalej »

    4.56 opinii:

    Voltaren Max

    4.58 opinii:
    Voltaren Max to niezwykle popularny lek o szerokim działaniu przeciwbólowym,...
    czytaj dalej »

    Voltaren Max to niezwykle popularny lek o szerokim działaniu przeciwbólowym,... czytaj dalej »

    (Apap Przeziębienie Fast) Apap ból i gorączka C plus

    4.56 opinii:
    Apap Przeziębienie Fast to lek dostępny w postaci tabletek musujących, przeznaczony dla...
    czytaj dalej »

    Apap Przeziębienie Fast to lek dostępny w postaci tabletek musujących, przeznaczony dla... czytaj dalej »