Esseliv Forte

Esseliv Forte

miejsce
w rankingu

3

Esseliv Forte
3.81
opinii: 16

Zapoznaj się z ulotką Esseliv Forte

Producent:

Postać:

Opis:

Suplement diety Esseliv Forte to preparat wyprodukowany na bazie roślin który może być stosowany przede wszystkim w przypadku najróżniejszych chorób wątroby. W składzie preparatu Esseliv Forte znajdują się przede wszystkim fosfolipidy, które odgrywają niezwykle istotną rolę w naszym organizmie. Są one estrami glicerowymi kwasu cholinofosforowego oraz kilku innych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nie mogą one być syntezowane w ludzkim organizmie, bowiem zawierają wielonienasycone kwasy tłuszczowe w dużej ilości. Substancje te są natychmiastowo wbudowywane w ściany komórek wątroby, uzupełniając w taki sposób wszystkie ewentualne ubytki jakie mogły być efektem przebytych wcześniej chorób. Pozwala to również na sprawną regenerację innych komórek, które zostały uszkodzone. Fosfolipidy stanowią ponadto niezbędny element procesu poliferacji oraz różnicowania się komórek wątrobowych. Prowadzą do zmniejszenia produkcji kalogenu i zwiększają aktywność kolagenozy – enzymu odpowiedzialnego za jego rozkładanie. Działanie to skutecznie hamuje proces włóknienia wątroby.Dzięki wbudowanym w ścianę komórek wątrobowych fosfolipidom cała wątroba staje się znacznie mniej wrażliwa na szkodliwe działanie niektórych substancji toksycznych. W dużym stopniu zmniejsza to ryzyko jej uszkodzenia czy występowania poszczególnych dolegliwości. Po wydzielaniu do żółci fosfolipidy zwiększają rozpuszczalność w tej substancji cholesterolu. Jest to bardzo ważny proces który może skutecznie zapobiegać kamicy żółciowej, przez co lek może być polecany w profilaktyce. Wraz z kwasami żółciowymi fosfolipidy są niezbędne w prawidłowym trawieniu tłuszczów oraz wchłanianiu niektórych witamin rozpuszczalnych właśnie w tłuszczach. Dzięki nim znacznie zmniejsza się również poziom cholesterolu w surowicy krwi, za co odpowiedzialne są znajdujące się w nich wielonienasycone kwasy tłuszczowe.  Mają one zatem doskonałe działanie przeciwmiażdzycowe. Dzięki nim poprawie ulega również transport cholesterolu do wątroby z innych tkanek; odpowiadają one również za aktywowanie enzymów lipolitycznych. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe prowadzą do znacznej poprawy przepływu krwi w naczyniach; zwiększają elastyczność krwinek czerwonych i zmniejszają adhezję krwinek płytkowych.  Lek skutecznie zmniejsza u pacjenta odczucia takie jak brak apetytu czy uczucie "pełności" w jamie brzusznej. Chroni wątrobę przed negatywnymi skutkami złej diety. Pomagają również w przypadku dolegliwości oraz stanów zapalnych wątroby.

 

 

Jaki produkt wapniowy wybrać?

Jaki produkt wapniowy wybrać?

Chcesz uzupełnić niedobór wapnia w organizmie, ale nie wiesz jaki produkt wapniowy wybrać? W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy... Czytaj więcej

Skład:

W składzie preparatu Esseliv Forte znajdują się następujące substancje: fosfolipidy z nasion soi zawierające polinylofosfatydylocholinę, olej sojowy, utwardzony tłuszcz, wanilina, indygotyna, tlenek żelaza czerwony, dwutlenek tytanu, tlenek żelaza żółty.

Dawkowanie:

Nie istnieją żadne konkretne zasady dotyczące dawkowania leku Essentiale Forte. Wszystko powinien ustalić lekarz po stosownej konsultacji w czasie której oceni on stan naszej wątroby i powie, jakie są nasze potrzeby. Z tego też powodu leku tego nie należy zażywać bez wyraźnych zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Przeciwwskazania:

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki oraz sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może doprowadzić to do poważnych konsekwencji zdrowotnych. W przypadku pojawienia się reakcji niepożądanych, lek należy odstawić.

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Kup w sklepie

Artykuły wybrane dla Ciebie

Mleko roślinne – alternatywa dla osób nietolerujących laktozy.

Mleko roślinne – alternatywa dla osób nietolerujących laktozy.

Czytaj artykuł
Po co nam witamina D3?

Po co nam witamina D3?

Czytaj artykuł
Medialna burza z powodu reklamy magnezu

Medialna burza z powodu reklamy magnezu

Czytaj artykuł

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Opinia użytkownika 2017-08-02 16:23

  Esseliv Forte jest super! Mogę na niego zawsze liczyć.

 • Ida 2016-04-20 11:42

  Bardzo dobry produkt, polecam.

 • Opinia użytkownika 2016-04-15 17:13

  polecam

 • Niezwykłe właściwości zielonej kawy - musisz je poznać!

  Niezwykłe właściwości zielonej kawy - musisz je poznać!

  Czytaj artykuł
  Problemy z oddawaniem moczu

  Problemy z oddawaniem moczu

  Czytaj artykuł
  Aronia - zalety jakich nie znacie

  Aronia - zalety jakich nie znacie

  Czytaj artykuł
 • tamara 2016-03-07 12:23

  Bardzo dobry lek.Moja mama zażywa go regularnie. Ja także go zażywałam podczas kuracji izotretynoiną, żeby ochronić wątrobę.

 • Kamila 2015-04-01 21:20

  Dobre na kłucie w boku, Mama mi poleciła i jeszcze nigdy się nie zawiodłam na jej radach.

 • Falis 2015-03-31 22:23

  Na choroby wątroby jest znakomity. Szybko i sprawnie łagodzi dolegliwości bólowe i życie staje się o wiele łatwiejsze. Uszkodzenia i zaburzenia się redukowane i cóż chcieć więcej :D

 • Aim 2015-03-15 17:44

  Na uszkodzenia wątroby jest to bardzo dobry środek. Esseliv Forte działa na wiele schorzeń wątroby, dlatego moja rodzina bardzo często go stosuje. Dla mnie 5/5!

 • Wotor 2015-03-05 19:08

  Nie polecam! Nie działa szybko i skutecznie i dlatego to jest dla mnie słaby lek. Bez sensu. Na dodatek drogi...

 • Yrek 2015-01-21 23:26

  Potwierdzam działa. Problemy z wątrobą zdecydowanie zelżały.

 • Karolina R. 2015-01-19 18:13

  Miałem bardzo poważne problemy z wątrobą i tylko ten lek pozwolił mi efektownie zmienić swoje przystosowanie do życia. Teraz po aplikacji środka esseliv forte mogę łagodzić moje uszkodzenie wątroby!

 • Wiesia 2015-01-13 21:34

  na problemy wątrobowe najlepszy specyfik. Gorąco polecam wszystkim z podobnymi problemami

 • Kamirex 2015-01-08 21:40

  jakoś nie poczułem wielkiej róznicy w funkcjonowniu mojej wątroby, podczas stosowania tego leku, bo nie działa dobrze i moim zdaniem to tylko placebo. PO tygodniu pewnie przeszła sama.

 • Divix 2015-01-05 12:48

  Działa bo można zauważyć efekty już po 2 tygodniach. Pomógł mi pozbyc sie bólu i teraz o wiele lepiej się czuje. Polecam!

 • Unex 2015-01-04 22:02

  Na mnie to nie działa, po kilku tygodniach stosowania nie zauważyłem różnicy. Po pierwsze miało to wzmacniać moją wątrobę a nic się nie dzieje. Nie polecam, bo to bardzo słabo działa.

 • Michał D. 2014-12-25 12:33

  Brałem esseliv przy problemach z wątrobom, na całe szczęście udało się powstrzymać zapalenie wątroby, i wszystko powróciło do normy.

 • Bartek Ukin 2014-12-16 13:22

  Świetny lek, który chroni moją wątrobę. Szczególnie pomógł mi z zaparciami, bo miałem ciągłe takie uczucie pełności.

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Esseliv Forte

  Producent:

  Postać:

  Opis:

  Suplement diety Esseliv Forte to preparat wyprodukowany na bazie roślin który może być stosowany przede wszystkim w przypadku najróżniejszych chorób wątroby. W składzie preparatu Esseliv Forte znajdują się przede wszystkim fosfolipidy, które odgrywają niezwykle istotną rolę w naszym organizmie. Są one estrami glicerowymi kwasu cholinofosforowego oraz kilku innych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nie mogą one być syntezowane w ludzkim organizmie, bowiem zawierają wielonienasycone kwasy tłuszczowe w dużej ilości. Substancje te są natychmiastowo wbudowywane w ściany komórek wątroby, uzupełniając w taki sposób wszystkie ewentualne ubytki jakie mogły być efektem przebytych wcześniej chorób. Pozwala to również na sprawną regenerację innych komórek, które zostały uszkodzone. Fosfolipidy stanowią ponadto niezbędny element procesu poliferacji oraz różnicowania się komórek wątrobowych. Prowadzą do zmniejszenia produkcji kalogenu i zwiększają aktywność kolagenozy – enzymu odpowiedzialnego za jego rozkładanie. Działanie to skutecznie hamuje proces włóknienia wątroby.Dzięki wbudowanym w ścianę komórek wątrobowych fosfolipidom cała wątroba staje się znacznie mniej wrażliwa na szkodliwe działanie niektórych substancji toksycznych. W dużym stopniu zmniejsza to ryzyko jej uszkodzenia czy występowania poszczególnych dolegliwości. Po wydzielaniu do żółci fosfolipidy zwiększają rozpuszczalność w tej substancji cholesterolu. Jest to bardzo ważny proces który może skutecznie zapobiegać kamicy żółciowej, przez co lek może być polecany w profilaktyce. Wraz z kwasami żółciowymi fosfolipidy są niezbędne w prawidłowym trawieniu tłuszczów oraz wchłanianiu niektórych witamin rozpuszczalnych właśnie w tłuszczach. Dzięki nim znacznie zmniejsza się również poziom cholesterolu w surowicy krwi, za co odpowiedzialne są znajdujące się w nich wielonienasycone kwasy tłuszczowe.  Mają one zatem doskonałe działanie przeciwmiażdzycowe. Dzięki nim poprawie ulega również transport cholesterolu do wątroby z innych tkanek; odpowiadają one również za aktywowanie enzymów lipolitycznych. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe prowadzą do znacznej poprawy przepływu krwi w naczyniach; zwiększają elastyczność krwinek czerwonych i zmniejszają adhezję krwinek płytkowych.  Lek skutecznie zmniejsza u pacjenta odczucia takie jak brak apetytu czy uczucie "pełności" w jamie brzusznej. Chroni wątrobę przed negatywnymi skutkami złej diety. Pomagają również w przypadku dolegliwości oraz stanów zapalnych wątroby.

   

   

  Jaki produkt wapniowy wybrać?

  Jaki produkt wapniowy wybrać?

  Chcesz uzupełnić niedobór wapnia w organizmie, ale nie wiesz jaki produkt wapniowy wybrać? W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy... Czytaj więcej

  Skład:

  W składzie preparatu Esseliv Forte znajdują się następujące substancje: fosfolipidy z nasion soi zawierające polinylofosfatydylocholinę, olej sojowy, utwardzony tłuszcz, wanilina, indygotyna, tlenek żelaza czerwony, dwutlenek tytanu, tlenek żelaza żółty.

  Dawkowanie:

  Nie istnieją żadne konkretne zasady dotyczące dawkowania leku Essentiale Forte. Wszystko powinien ustalić lekarz po stosownej konsultacji w czasie której oceni on stan naszej wątroby i powie, jakie są nasze potrzeby. Z tego też powodu leku tego nie należy zażywać bez wyraźnych zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  Przeciwwskazania:

  Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki oraz sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może doprowadzić to do poważnych konsekwencji zdrowotnych. W przypadku pojawienia się reakcji niepożądanych, lek należy odstawić.

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Artykuły wybrane dla Ciebie

  Mleko roślinne – alternatywa dla osób nietolerujących laktozy.

  Mleko roślinne – alternatywa dla osób nietolerujących laktozy.

  Czytaj artykuł
  Po co nam witamina D3?

  Po co nam witamina D3?

  Czytaj artykuł
  Medialna burza z powodu reklamy magnezu

  Medialna burza z powodu reklamy magnezu

  Czytaj artykuł

  Ranking zamienników Najlepsze produkty -

  Sal Vichy factitium

  4.52 opinii:
  Sal Vichy factitium to sztuczna sól Vichy (mieszanina soli alkalicznych),...
  czytaj dalej »

  Sal Vichy factitium to sztuczna sól Vichy (mieszanina soli alkalicznych),... czytaj dalej »

  Sal Carolinum factitium

  4.03 opinii:
  Sal Carolinum factitium to produkt leczniczy wydawany bez recepty w postaci...
  czytaj dalej »

  Sal Carolinum factitium to produkt leczniczy wydawany bez recepty w postaci... czytaj dalej »

  Esseliv Forte

  3.8116 opinii:
  Suplement diety Esseliv Forte to preparat wyprodukowany na bazie roślin który może być...
  czytaj dalej »

  Suplement diety Esseliv Forte to preparat wyprodukowany na bazie roślin który może być... czytaj dalej »

  Producent:
  Kategoria:
  Witaminy i minerały
  Typ:
  Ulotka:
  Brak ulotki
  Na receptę:
  Nie
  Producent:
  Inne produkty producenta: