Zapoznaj się z ulotką Codipar

Download icon Zobacz ulotkę
Codipar

Codipar to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek, o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym.

Substancją czynną zawartą w leku Codipar jest paracetamol. Jedna tabletka leku zawiera 500 mg tej substancji. 

Lek zaleca się do stosowania na ból o nasileniu słabym i średnim. Działanie przeciwbólowe paracetamolu utrzymuje się od 3 do 5 godzin. Należy jednak zaznaczyć, że tabletki nie działają przeciwzapalnie.

Produkt leczniczy może być stosowany podczas dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Wskazaniem do stosowania tabletek jest ból zęba, bóle mięśniowe, bóle głowy, bóle menstruacyjne oraz bóle kostno-stawowe.

Preparat z powodzeniem może być stosowany w czasie przeziębienia i grypy jako środek obniżający gorączkę.

Jak szukać przyczyn bólu głowy?

Jak szukać przyczyn bólu głowy?

Ból głowy niemal nigdy nie jest dolegliwością zagrażającą życiu, niekiedy jednak pilna konsultacja z lekarzem wydaje się jedynym rozwiązaniem... Czytaj więcej

Skład:

W składzie tabletek Codipar znajdują się następujące substancje:

substancja czynna paracetamol
pozostałe składniki celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K-30, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa

Dawkowanie:

Produkt Codipar należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Preparat przeznaczony jest do stosowania doustnego.

Zalecane dawkowanie leku Codipar:

Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Odstęp między dawkami Max. dawka dobowa
osoby dorosłe 1-2 tabletki 4-6 h 8 tabletek
dzieci w wieku >12 lat j.w. j.w. j.w.
dzieci w wieku 6-12 lat 10-15 mg na kg masy ciała - zwykle 0,5 tabletki 4-6 h 4 tabletki
dzieci w wieku < 6 lat nie stosować

Jeśli mimo podania leku gorączka utrzymuje się przez czas dłuższy niż 3 dni, a ból dłużej niż 5 dni należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Codipar. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Przyjmowanie leku przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinno być skonsultowane z lekarzem. Nie stosować m.in. w przypadku choroby nerek i/lub wątroby. Produkt Codipar należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb angelini

Postać:

tabletka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Opinia użytkownika 2018-06-12 13:11

    Jestem pracownikiem w transporcie i w każdy dzień mamy do załadowania duże ilości paczek. Nie dziwi mnie więc, że mocno boli mnie kręgosłup. Już chociażby z tego powodu musiałem zacząć działać. Na ból użytkuję Codipar . Dzięki temu produktowi ból stopniowo ustępuje a ja mogę pracować i osiągać wysokie efekty.

  • Witold 2018-03-02 14:20

    Tani i skuteczny, polecam.

  • Opinia użytkownika 2018-02-11 10:00

    Jedynie Codipar to preparat , który radzi sobie z bólem migrenowym! Pozostałe środki na mnie nie działają nawet w najmniejszym stopniu.. Zalecam nic innego - tylko to!

  • witek12 2018-02-06 10:30

    Tani i skuteczny - czego chcieć więcej od tego typu leków?

  • Katarzyna 2018-02-05 13:19

    Tani, szybki, skuteczny - ot to mi chodziło

  • Janina 2018-01-29 11:33

    Żeby głowa nie bolała największą moc ma tylko Codipar 500 !

  • Ludwina 2018-01-28 20:29

    Codipar 500 to jak przeciętny lek na bardzo wysoka gorączkę. Nie polecam

  • Daria 2018-01-27 21:24

    Jak dla mnie trochę za słaby na silny ból. Ale przy niewielkim chyba sie sprawdza

  • Teodora 2018-01-26 11:44

    Codipar 500 jest ok i jestem zadowolona z jego działania. Pomoże nawet na silny ból głowy!

  • Helena 2018-01-24 12:46

    Codipar 500 jest ok, taka dawka paracetamolu sprawdza się u mnie przy umiarkowanym bólu głowy. Jestem zadowolona.

  • Urszula 2018-01-03 11:14

    Brałam ten lek przy okazji ostatniej grypy, na zbicie gorączki. Podziałało.

  • Poldek 2018-01-02 11:00

    Jakoś nie poczułem dużej różnicy podczas stosowania tego środka. Nie wiem dlaczego, ale moim znajomym pomaga. Także jestem jakiś inny ale to nie działa.

  • Stafan 2017-12-27 11:03

    Przyzwyczaiłem się do codiparu jako leku pierwszego rzutu jak mnie coś boli. Działa całkiem szybko i mogę wziąść tabletkę na pusty żołądek.

  • Goja 2017-12-22 13:04

    Codipar sprawdził mi się w ciąży, gdzie jak wiadomo leków raczej powinno się unikać jak ognia. Jednak ginekolog postanowił nie bagatelizować mojej gorączki i wysłał mnie do apteki po jakiś paracetamol

  • Adam 2017-12-21 12:42

    Polecam na bóle miesiączkowe. Nie muszę siedzieć cały dzień w pracy gdy żona je ma :)

  • Renata P. 2017-12-18 12:39

    Dla mnie to bardzo dobry lek, który pomaga mi w każdych trudnych sytuacjach. Można na niego liczyć, bo ma bardzo silne działanie i jest niezawolny dla mnie. Jestem zadowolona!

  • Opinia użytkownika 2017-12-12 14:24

    Ten preparat cechuje się bardzo dużą umiejętnością zwalczania bólu. Stosuje codipar 500 na bóle głowy oraz podczas ogólnego przeziębienia bo w szyki sposób mogę się pozbyć bólu, do 15 minut.

  • Adam K. 2017-12-11 12:03

    Ja wolę jednak mocniejsze leki przeciwbólowe - które stricte są nastawione na szybką ulgę w bólu. Jednak, dla kogoś kto jest nieco bardziej delikatny to jak najbardziej mogę polecić :)

  • Łucja 2017-12-06 13:01

    Nigdy więcej nie sięgnę po Codipar 500 . To jakaś pomyłka! Nie polecam!

  • Romualdinho 2017-12-05 14:06

    Na ból głowy i migrenę jest to naprawdę mocna i skuteczna broń - u mnie zawsze działa i jestem z tego zadowlony, bo o to w sumie chodzi :)

  • Michał 2017-12-04 13:48

    Codipar 500 świetnie działa na każdy ból, ale coś mnie niepokoi, bo ostatnio kupić go nie mogę w aptekach internetowych, ktos cos wie? O wiedze, ze tutaj sa linki do aptek, super!

  • Pelagiusz 2017-11-14 22:40

    Jestem pracownikiem ogromnej hali produkcyjnej. Codziennie noszę wielkogabarytowe paczki. Mam ogromny ból wszystkich mięśni. Z pomocą przyszedł wyrób Codipar ... Koi ból. Jest najlepszy.

  • Sandra 2017-11-14 16:09

    Codipar to bardzo dobry produkt przeciwbólowy. Radzi sobie z większością bóli. Nie radzi sobie z bólami migrenowymi, ale jak napisano w ulotce radzi sobie ze słabymi i umiarkowanymi bólami, więc mi to nie przeszkadza, od migreny mam inny produkt. a Codipar radzi sobie rownież z gorączką i mozna go stosować u dzieci. Dla mnie to dobry produkt.

  • Opinia użytkownika 2017-06-28 20:23

    Codipar jest ok i często po niego sięgam. Pomaga na silny ból głowy.

  • Opinia użytkownika 2016-03-07 14:22

    Używany w moim domu od lat, niezastąpiony.

  • Sara 2016-02-19 12:17

    Od dłuższego czasu używam tego medykamentu i jest on dla mnie skutecznym środkiem przeciwbólowym.

  • Ola86 2015-01-02 23:36

    Dobry lek na ból głowy i podwyższoną temperaturę. Codipar jest całkiem skuteczny i nie podrażnia żołądka. Aczkolwiek na bardzo silny ból chyba wolę od razu coś z ibuprofenem

  • Asia 2015-01-02 19:57

    Codipar, jako lek na bazie paracetamolu to skuteczne rozwiązanie na walkę z bólem głowy. Jeszcze się na nim nie zawiodłam, aczkolwiek na inne, silniejsze dolegliwości bólowe może okazać się zbyt słaby.

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką Codipar

    Download icon Zobacz ulotkę
    Codipar

    Codipar to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek, o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym.

    Substancją czynną zawartą w leku Codipar jest paracetamol. Jedna tabletka leku zawiera 500 mg tej substancji. 

    Lek zaleca się do stosowania na ból o nasileniu słabym i średnim. Działanie przeciwbólowe paracetamolu utrzymuje się od 3 do 5 godzin. Należy jednak zaznaczyć, że tabletki nie działają przeciwzapalnie.

    Produkt leczniczy może być stosowany podczas dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Wskazaniem do stosowania tabletek jest ból zęba, bóle mięśniowe, bóle głowy, bóle menstruacyjne oraz bóle kostno-stawowe.

    Preparat z powodzeniem może być stosowany w czasie przeziębienia i grypy jako środek obniżający gorączkę.

    Jak szukać przyczyn bólu głowy?

    Jak szukać przyczyn bólu głowy?

    Ból głowy niemal nigdy nie jest dolegliwością zagrażającą życiu, niekiedy jednak pilna konsultacja z lekarzem wydaje się jedynym rozwiązaniem... Czytaj więcej

    Skład:

    W składzie tabletek Codipar znajdują się następujące substancje:

    substancja czynna paracetamol
    pozostałe składniki celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K-30, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa

    Dawkowanie:

    Produkt Codipar należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Preparat przeznaczony jest do stosowania doustnego.

    Zalecane dawkowanie leku Codipar:

    Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Odstęp między dawkami Max. dawka dobowa
    osoby dorosłe 1-2 tabletki 4-6 h 8 tabletek
    dzieci w wieku >12 lat j.w. j.w. j.w.
    dzieci w wieku 6-12 lat 10-15 mg na kg masy ciała - zwykle 0,5 tabletki 4-6 h 4 tabletki
    dzieci w wieku < 6 lat nie stosować

    Jeśli mimo podania leku gorączka utrzymuje się przez czas dłuższy niż 3 dni, a ból dłużej niż 5 dni należy skontaktować się z lekarzem.

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Codipar. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

    Przyjmowanie leku przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinno być skonsultowane z lekarzem. Nie stosować m.in. w przypadku choroby nerek i/lub wątroby. Produkt Codipar należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu.

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb angelini

    Postać:

    tabletka

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeciwbólowe

    Felogel (Feloran) 1%

    5.07 opinii:
    Felogel (Feloran) 1% to produkt leczniczy w postaci żelu wskazany do stosowania miejscowego...
    czytaj dalej »

    Ibum Express

    4.888 opinii:
    Ibum Express to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu...
    czytaj dalej »

    Żel Veral

    4.888 opinii:
    Żel Veral to lek przeznaczony do miejscowego leczenia uszkodzonych tkanek skóry. Żel...
    czytaj dalej »

    Kopiryna

    4.888 opinii:
    Tabletki Kopiryna to preparat leczniczy zalecany do stosowania w razie dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Ascodan

    4.810 opinii:
    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Voltaren Express Forte

    4.789 opinii:
    Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym...
    czytaj dalej »

    Ibuprom RR

    4.758 opinii:
    Ibuprom RR to produkt leczniczy w postaci tabletek o działaniu przeciwbólowym,...
    czytaj dalej »

    Altacet tabletki

    4.7516 opinii:
    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego miejscowo w celu...
    czytaj dalej »

    Galospa

    4.7311 opinii:
    Tabletki Galospa to przeciwbólowy produkt leczniczy, o działaniu rozkurczającym mięśnie...
    czytaj dalej »

    Modafen Grip

    4.717 opinii:
    Modafen Grip to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, do stosowania w celu...
    czytaj dalej »
    Podmiot odpowiedzialny:
    ANGELINI PHARMA
    Kategoria:
    Ból
    Typ:
    lek
    Na receptę:
    Nie
    Podmiot odpowiedzialny:
    ANGELINI PHARMA